Kattklubben SVISS 1 CACIB EXO n 7 Hane S*Subwoofer Holger LO373916 Hansson Marie-Therese PK
220507 2 CAC EXO f 9 Hona (N)Avonlea Dream's Laila LO395648 Hansson Marie-Therese PK
3 CAC EXO f 24 9 Hona SE*Mallju's Lilith LO389965 Rydin Katarina SKKK
samtliga uppgifter är hämtade från klubbens katalog / inrapporterade resultatlista - (K) identifierar kastrerade katter 4 CAPIB NOM EXO f 22 8 Hona (K) NW'18 PR SC S*Athelstones The Sign JW LO347637 Larsson Lisbeth NERK
eventuella siffror inom parantes för kategori 2,3 och 4 är antalet katter tillhörande preliminärt godkända raser 5 CACS EXO es 24 62 3 Hane GIC S*Atitza's Silver Lotus LO344310 Gustavsson Gitt SKKK
kategori 1 52 kategori 2 84 kategori 3 67 kategori 4 35 huskatt korthår 4 huskatt långhår 2 6 CAPIB EXO n 02 62 8 Hane (K) SE*Nightshade's Rhinestone Cowboy LO375429 Larsson Lisbeth NERK
senior 3 senior 5 senior 4 senior 4 huskatt senior 1 7 Champion NOM EXO n 03 9 Hane SE*Hypknox's Fat Bastard LO368233 Drozd Molly PK
veteran 0 veteran 1 veteran 2 veteran 1 huskatt veteran 0 8 Champion EXO a 03 9 Hane SE*Hypknox's Pig in a poke LO383452 Jarl Alexandra PK
fertil hane 10 fertil hane 12 fertil hane 7 fertil hane 5 9 CAC EXO d 03 22 9 Hona S*Alnashar's Mazarin LO376389 Rydin Katarina SKKK
fertil hona 20 fertil hona 28 fertil hona 19 fertil hona 12 10 Internationell Premier PER n 8 Hane (K) PR SE*Yffranes I Am The Night LO378545 Jacobsson Siv KKOJ
kastrat hane 11 kastrat hane 12 kastrat hane 8 kastrat hane 7 11 CAGPIB PER n 6 Hona (K) PR S*Athelstones Hotter than July LO373929 Jacobsson Siv KKOJ
kastrat hona 5 kastrat hona 6 kastrat hona 12 kastrat hona 5 12 CAC NOM BIS PER n 9 Hane Shah-in-Shah So-Frenchy LO242074 Fröhlich Beata DARAK
junior hane 1 junior hane 3 junior hane 1 junior hane 1 13 CAGCIB PER a 5 Hane IC Mellowrose Monkey Man LO371007 Kvick Eva DK
junior hona 2 junior hona 6 junior hona 4 junior hona 1 14 ABS PER a 7 Hona SE*Helostrian's Enola LO381874 Åkerman Annette DK
kattunge hane 0 kattunge hane 5 kattunge hane 6 kattunge hane 2 15 EX1 NOM BIS PER f 11 Hona SE*Helostrian's Queen Jane LO395546 Åkerman Annette DK
kattunge hona 3 kattunge hona 12 kattunge hona 10 kattunge hona 2 16 CAPIB PER es 8 Hane (K) PR SC Hassellidens Smoke Shalimar LO310129 Larsson Ingrid SKKK
17 CAC PER es 9 Hona S*Atitza's Smoke Organza LO376853 Gustavsson Gitt SKKK
KATEGORI 1 18 HP PER a 24 1 Hona SC SE*Perfect Paws Cajsa LO328051 Fridh Eva CK
Bästa vuxen hane: 19 Grand Internationell Premier PER n 02 62 6 Hane (K) IP SC S*Headturners Call Me Mr JW DSM LO310119 Eliasson Eva CK
Shah-in-Shah So-Frenchy, Hane, PER n 20 CAC PER n 02 62 9 Hona SE*Nightshade's Buckle Bunny of HN LO375427 Demervall Malin DK
Äg: Fröhlich Beata, DARAK 21 CAGPIB NOM BIS PER d 02 62 6 Hane (K) IP IDP*Schneider's Marcello LO359590 Sjölin Agneta SYDK
Bästa vuxen hona: 22 EX1 NOM PER e 03 12 Hona IDP*Schneider's Candy Creme LO399799 Sjölin Agneta SYDK
S*Eurovisions Je Me Casse, Hona, RAG a 03 23 CAC NOM PER g 02 62 9 Hona SE*Summersnows Call of the Wilderness LO392498 Eliasson Eva CK
Äg: Memedov Zvezdan, SPIN 24 Champion RAG a 9 Hona S*Wihlthos LoRelai LO379475 Berndtson My SVISS
Bästa junior: 25 CAGPIB NOM RAG n 21 6 Hane (K) PR Cat2Be Design By Arne Jacobsen LO240898 Meldgaard camilla RACE
SE*Helostrian's Queen Jane, Hona, PER f 26 ABS RAG a 03 6 Hane (K) IP S*My Bonnie Sugar & Spice LO343442 Wibring Carina DK
Äg: Åkerman Annette, DK 27 ABS RAG a 03 6 Hona (K) IP S*My Bonnie Dream Charlotte LO353443 Wibring Carina DK
Bästa kattunge: 28 CAGPIB RAG a 03 6 Hona (K) S*Eurovisions Superstar LO362494 Memedov Zvezdan SPIN
S*Eurovisions Didai Didai Dai, Hona, RAG a 04 29 Champion NOM BIS RAG a 03 9 Hona S*Eurovisions Je Me Casse LO391124 Memedov Zvezdan SPIN
Äg: Memedov Zvezdan, SPIN 30 CAC RAG g 03 9 Hona S*Earth Angel's Isadora LO392355 Karlsson Anette SYDK
Bästa kastrat hane: 31 Internationell Premier NOM RAG n 04 8 Hane (K) PR S*My Bonnie Chicago LO376253 Wibring Carina DK
IP IDP*Schneider's Marcello, Hane (K), PER d 02 62 32 CAC RAG n 04 9 Hane S*Earth Angel's Jason LO393736 Karlsson Anette SYDK
Äg: Sjölin Agneta, SYDK 33 EX1 NOM BIS RAG a 04 12 Hona S*Eurovisions Didai Didai Dai LO397243 Memedov Zvezdan SPIN
Bästa kastrat hona: 34 CAC RAG b 04 9 Hona Maya of Lisara DollsCZ LO396876 Andersson Ulrika SYDK
IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM, Hona (K), SBI a 21 35 CAC RAG f 04 9 Hona SE*Engladoll's Amadores LO387654 Andersson Ulrika SYDK
Äg: Nilsson Christina, SYDK 36 CAC RAG h 04 21 9 Hona S*Earth Angel's Holly LO383813 Karlsson Anette SYDK
Bästa senior: 37 CAGPIB SBI n 6 Hane (K) IP SE*Mirënya Prins Caspian av Friardalen LO329930 Andersson Saga DK
IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM, Hona (K), SBI a 21 38 CAP SBI n 10 Hane (K) Ärtan's Naggur Zudokuson LO387988 Westman Gudrun SKKK
Äg: Nilsson Christina, DK 39 Champion SBI n 9 Hona S*Tinywinys Zudoku Zuperztar LO364110 Westman Gudrun SKKK
Bästa uppfödning: 40 ABS SBI a 9 Hona DK Chat de Brett's Unique LO241645 Fröhlich Beata DARAK
S*Raus Höjden's,  : 54 p 41 EX1 NOM SBI a 11 Hane S*Raushöjden's  Mc Louis RX396221 Møller Helle MUNDIKAT
Äg: Ekström Lena, SYDK 42 Grand Internationell Premier SBI e 6 Hane (K) IP SE*Solstakatten Rozzi Pavarotti LO310556 Andersson Saga DK
43 Premier SBI f 10 Hona (K) S*Meinking's TuttiFrutti LO363455 Franzen Per CK
KATEGORI 2 44 CACIB NOM SBI g 7 Hona SE*Miss Elodie's Khaleesi LO375785 Lemcke Elodie SYDK
Bästa vuxen hane: 45 ABS SBI h 10 Hona (K) GIC S*Skessans Amarula LO328577 Mårtensson Annelie SYDK
IC S*Myselisia's Jafar, Hane, NFO n 03 24 46 Champion SBI j 9 Hona SE*Magic Pearl's Barbie LO383416 Fayoumi Catherine SYDK
Äg: Gylling Cecilia, ELK 47 Champion BIV SBI n 21 9 Hane Backkara's Zapp LO2021293 Duelund Mikkelsen Nanna MUNDIKAT
Bästa vuxen hona: 48 CAC SBI n 21 9 Hona Ärtan's Nattrun Zudokudottir LO387991 Westman Gudrun SKKK
Buba Snejnaya Zima, Hona, NEM a 09 21 49 EX1 NOM SBI n 21 12 Hona S*Raus Höjden's Yamina af Raus LO398458 Ekström Lena SYDK
Äg: Michalowski Beata, VK 50 Grand Internationell Premier NOM BIS SBI a 21 6 Hona (K) IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM LO311559 Nilsson Christina SYDK
Bästa junior: 51 ABS SBI a 21 7 Hona CH S*Lyckohjärtats Ginny LO368390 Olsson Helena SYDK
S*Zygot's Nanook, Hane, NFO w 62 52 Champion NOM SBI a 21 9 Hane S*Raus Höjden's Leon af Raus RX366384 Nilsson Christina SYDK
Äg: Nilsson Eleonor, ELK 53 ABS SBI a 21 9 Hona SE*Tjuderuttans Ducati RX371493 Nyrell Annicka FMK
Bästa kattunge: 54 ABS SBI b 21 8 Hona (K) PR SC S*Catitzie's Khensani LO296368 Mårtensson Annelie SYDK
S*Little L's Ecthelion, Hane, NFO ns 24 55 CAC SBI c 21 9 Hona S*Raus Höjden's Saga af Raus RX391107 Ekström Lena SYDK
Äg: Dahlkvist Sylvia, SPIN 56 EX1 NOM SBI c 21 11 Hona Backkara's Angelina LO2021471 Duelund Mikkelsen Nanna MUNDIKAT
Bästa kastrat hane: 57 HP SBI e 21 2 Hane (K) SP S*Lyckohjärtats Enzo LO331994 Olsson Helena SYDK
SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM, Hane (K), SIB n 03 23 58 Champion SBI j 21 9 Hona IDP*Backkara's Zazza LO394062 Persson Anne SYDK
Äg: Johansson Eva, DK 59 CAGCIB TUV a 62 5 Hane IC S*Tufvans Gastone de Letoričres RX357907 Hansson Anette SKKK
Bästa kastrat hona: 60 Champion TUV e 62 9 Hona S*Tufvans Clara LO379968 Hansson Anette SKKK
SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa, Hona (K), SIB f 23 61 CAC NOM SRL d 02 62 9 Hane SE*Hyrule's Mikau RX390910 Hellman Görel SVISS
Äg: Eriksson Annelie, DK 62 Färgändrad LPL n22 gr 3 LPL n 22 5 Hona IC S*Tovik's Nancy RX333603 Ejemark Anne-Li MIN
Bästa senior: 63 CAGCIB LPL g 09 22 5 Hona CH S*Tovik's Lady Loppan Rowena RX349076 Ejemark Anne-Li MIN
SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis, Hona (K), NFO f 03 64 ABS MCO a 7 Hane SE*Marsta Coon Sture Blå Viceroy LO381432 Allotta Andersson Silvana SYDK
Äg: Jönsson Susanne, CK 65 CAC MCO a 9 Hona SE*Manawa Venus LO359586 Allotta Andersson Silvana SYDK
Bästa veteran: 66 CAC NOM MCO ns 9 Hona SE*Cherry Lynx's Anna LO371681 Hansson Gunilla SYDK
SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa, Hona (K), SIB f 23 67 EX2 MCO a 9 Hona SE*Golden Shades Bounty by CopyCat LO384149 Olsson Jeanette SYDK
Äg: Eriksson Annelie, DK 68 EX1 NOM MCO a 09 12 Hane SE*Bergensjö's Sune Sik LO399542 Bergensjö Sofie SYDK
69 CAPIB NOM MCO n 22 8 Hane (K) PR SC S*Stortassen's Viktor JW DSM DVM LO336377 Thelin Åsa DK
KATEGORI 3 70 ABS MCO a 23 10 Hona (K) S*Stortassen's Teresia LO385410 Andersson Ann-Lena CK
Bästa vuxen hane: 71 ABS MCO a 22 3 Hane GIC Queen Tails Coral Blue LO338508 Allotta Andersson Silvana SYDK
S*KungsgardenCats Oberon, Hane, BEN n 24 72 CAGCIB MCO n 23 5 Hona IC SE*Katthemmet's Anna Karenina LO345947 Allotta Andersson Silvana SYDK
Äg: Lindblom Granlid Ulrica, SYDK 73 CAC NOM MCO n 22 9 Hane Berkano Kuma LO390292 Johnsson Charlotte SYDK
Bästa vuxen hona: 74 GIP MCO n 09 22 4 Hane (K) IP Caino Il Guardiano*IT LO347516 Hansson Gunilla SYDK
IC SE*Miss World's Havanna, Hona, BML ns 11 75 CAGPIB MCO n 09 22 6 Hona (K) PR SE*Golden Shades BatGirl by Diva LO369130 Grieger Maria SYDK
Äg: Magnusson Sandra, SK 76 CAPIB BIV MCO n 03 23 8 Hane (K) PR IC S*Stortassen's David LO350900 Hammarstedt Catarina CK
Bästa junior: 77 Champion MCO n 02 21 62 9 Hane SE*Änga Cat's Ivar LO383104 Jonsson Pia SYDK
S*Svedbergakulle Lotuz, Hona, BEN n 24 78 EX1 BIV MCO n 09 24 11 Hona S*Stortassen's Ylva LO394191 Andersson Ann-Lena CK
Äg: Lindhe Jeanette, FMK 79 EX1 MCO n 03 22 12 Hona S*Stortassen's Catriona LO399490 Öhrberg Annika DK
Bästa kattunge: 80 CACIB BIV NOM MCO f 23 7 Hona S*Stortassen's Sanna LO385349 Öhrberg Annika DK
SE*Miss World's Xābia, Hona, BML ns 12 81 EX1 MCO f 12 Hona SE*Ferox Lynx Havanna LO400543 Johnsson Charlotte SYDK
Äg: Magnusson Sandra, SK 82 EX2 MCO g 12 Hona SE*Ferox Lynx Montanya LO400544 Johnsson Charlotte SYDK
Bästa kastrat hane: 83 CACIB NOM MCO e 01 62 7 Hane CH S*Stortassen's Ola LO370114 Hammarstedt Catarina CK
SP SC Katzalano Whiterock, Hane (K), SIN 84 ABS MCO f 09 22 9 Hona Nisa Wawelski Kot*PL RX363752 Cupric Adrian SVISS
Äg: Ljunggren Hans Owe, ÄK 85 EX1 MCO g 03 22 12 Hona SE*Ferox Lynx Contessa LO400546 Johnsson Charlotte SYDK
Bästa kastrat hona: 86 EX1 MCO fs 12 Hona SE*Golden Shades Robinola by Copy LO398178 Reimers Caroline SYDK
IP Bjelke Wonderful Wanda, Hona (K), BUR j 87 ABS MCO as 03 10 Hane (K) SE*Big Lynx's Hubba Bubba LO380682 Hylander Torebrink Annika SYDK
Äg: Madsen Dorthe, DARAK 88 CAP MCO fs 02 21 62 10 Hona (K) S*Hemi coon's Nadja LO370977 Karlsson Maria MIN
Bästa senior: 89 Champion MCO ns 09 9 Hane DK*Westpricecats Gaston LO360469 Hansson Gunilla SYDK
GIP IC Baheras Wb Vesna, Hona (K), BML fs 12 90 EX1 MCO ns 09 12 Hane SE*Fågelskrämmans Harry Hayabusa LO399781 Karlsson Maria MIN
Äg: Helmer Barbro, SKKK 91 EX1 BIV NOM MCO fs 09 12 Hona SE*Golden Shades Honey Crunch by Copy LO398176 Olsson Jeanette SYDK
Bästa veteran: 92 EX2 MCO ns 03 12 Hona SE*Nawien's Tyrande Whisperwind LO398730 Bergelin Ulrika SVISS
SP SC Baheras Wb Torkel DSM, Hane (K), BML by 11 31 93 EX1 MCO a 09 12 Hona SE*Bergensjö's Sofia Albertina LO399537 Bergensjö Sofie SYDK
Äg: Ljunggren Hans Owe, ÄK 94 EX3 MCO as 03 12 Hona SE*Bergensjö's Ulrika Eleonora LO399538 Bergensjö Sofie SYDK
Bästa uppfödning: 95 EX4 MCO fs 09 12 Hona SE*Sagicorn Princess Sissi LO401866 Hansson Gunilla SYDK
Baheras,  : 48 p 96 CAC NEM a 21 9 Hona Bella Rose Znatniy Zver RX389617 Östbye Ann-Marie ELK
Äg: Helmer Barbro, SKKK 97 CAC NOM BIS NEM a 09 21 9 Hona Buba Snejnaya Zima LO370340 Michalowski Beata VK
98 CACIB NEM ns 09 21 7 Hona SE*Teslatassarnas Auriga LO390979 Östbye Ann-Marie ELK
KATEGORI 4 99 CAGPIB NFO n 6 Hane (K) IP SC S*Zygot's D'addario JW LO302088 Jönsson Caroline CK
Bästa vuxen hane: 100 EX2 NFO n 5 Hona IC SE*Änglaängen's Alcea LO356258 Johansson Annica ELK
Eldoren RU* Dominik, Hane, OSH n 03 24 101 CAGCIB NFO n 5 Hona CH S*Gracelin's Alexi LO360280 Holgersson Maria SVISS
Äg: Palokangas Päivi, ELK 102 EX1 NFO n 09 11 Hane S*Björenklo's Sture LO396989 Andersson Elisabeth CK
Bästa vuxen hona: 103 CAP NFO n 24 10 Hane (K) SC S*Silent Hill's Illidan Stormrage LO331799 Hansson Annette SYDK
SE*Arextocats Stardust Yvaine, Hona, CRX n 02 33 104 HP BIV NOM NFO n 01 21 62 2 Hane (K) SP SC S*Pax' Galileo JW DSM DVM LO321121 Nilsson Eleonor ELK
Äg: Karlsson Helena, BIK 105 CAPS NFO n 01 21 64 4 Hane (K) GIP DK*Silverleaf Take A Chance On Me 228151 Robdrup Michael RACE
Bästa junior: 106 Internationell Premier NFO n 03 23 8 Hane (K) PR DK*Robdrup Alfie Solomons LO239019 Robdrup Michael RACE
SE*Recce Pod Siberian Husky, Hane, DRX w 64 107 ABS NFO n 03 23 10 Hane (K) S*Lofvens Rengar Rebel Yell LO368567 Räng Svedberg Karin SYDK
Äg: Lassarp Vanessa, DK 108 ABS NFO n 01 21 62 3 Hona GIC S*Myselisia's Wea LO345277 Lassnig Helene ELK
Bästa kattunge: 109 EX2 NFO n 09 22 5 Hane CH S*Fridalas Ringo LO349829 Henriksson Lill-Britt SVISS
SE*Recce Pod Sepiella Cyanea, Hona, DRX bs 09 24 110 CAGCIB BIV NOM BIS NFO n 03 24 5 Hane IC S*Myselisia's Jafar LO372920 Gylling Cecilia ELK
Äg: Lassarp Vanessa, DK 111 CAC NFO n 03 22 9 Hane S*Vildhjärtas The Eagle LO370797 Holgersson Malin CK
Bästa kastrat hane: 112 ABS NFO n 09 23 9 Hane IT*Wayward Gunnhvatr LO398468 Mårtensson Susanne SVISS
SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM, Hane (K), CRX n 03 113 Champion NFO n 03 22 9 Hona S*Vildhjärtas The Lioness LO370800 Holgersson Malin CK
Äg: Karlsson Helena, BIK 114 EX2 NFO n 09 22 9 Hona S*Myselisia's Star Elite LO389591 Gylling Cecilia ELK
Bästa kastrat hona: 115 EX1 NOM NFO n 03 24 12 Hona Migotos Yngvild Yvonne LO204564 Kyed Lars CSCH
S*Koroleva Elmira Amorina, Hona (K), RUS 116 EX1 NOM NFO f 22 11 Hona Shakti de la Pomponnette LO398469 Mårtensson Susanne SVISS
Äg: Andersson Johanna, RYSS 117 HP NOM NFO f 03 2 Hona (K) SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis LO293136 Jönsson Susanne CK
Bästa senior: 118 CAPS BIV NOM NFO d 03 22 4 Hane (K) PR SC S*Fridalas Hektor DSM DVM LO317269 Henriksson Lill-Britt SVISS
IP SC Rexperiment Miranda JW DSM, Hona (K), DRX w 62 119 Internationell Premier NFO g 09 22 8 Hona (K) PR GIC SE*Prana's Pumpkin DVM LO346711 Olin Camilla SYDK
Äg: Stenberg Charlott, ÄK 120 CACIB NOM NFO d 09 22 7 Hane CH DK*Kitura's Loki LO364124 Jadesjö Karin ELK
Bästa veteran: 121 ABS NFO f 09 9 Hona SE*Duvesjön's Grace LO371337 Halemark Katri SVISS
SP S*Curls 'n Claws Amazing etc., Hane (K), CRX n 01 33 122 Champion NOM NFO f 09 22 9 Hona S*Gracelin's Fiona LO372079 Holgersson Maria SVISS
Äg: Berner Ann-Kathrine, ÄK 123 EX1 BIV NOM NFO f 03 24 11 Hona S*Little L's Cinnamon LO396803 Dahlkvist Sylvia SPIN
124 EX1 NFO f 03 22 12 Hona S*Sun Mountain Draumadis LO402126 Jadesjö Karin ELK
HUSKATT 125 CAPS NOM NFO ns 22 4 Hane (K) IP GIC S*Fridalas Primus LO343521 Permin Anette SYDK
Bästa korthår: 126 EX2 NFO fs 23 9 Hona SE*Lells Maria Magdalena LO364476 Kvant Melissa SVISS
Julle, Hane (K), HCS n 09 22 127 EX1 BIV NOM BIS NFO ns 24 12 Hane S*Little L's Ecthelion LO399927 Dahlkvist Sylvia SPIN
Äg: Hellkvist Eva, BIK 128 Internationell Premier NFO ns 09 8 Hane (K) PR S*Lofvens Qilian Quick Jumper LO361436 Permin Anette SYDK
Bästa långhår: 129 ABS NFO ns 09 22 10 Hona (K) S*Lofvens Qvittra Quiet Hunter LO361435 Räng Svedberg Karin SYDK
Scirocco, Hane (K), HCL n 09 24 130 EX2 NFO ns 09 22 9 Hane S*Vildhjärtas Rocket LO365244 Holgersson Malin CK
Äg: Hellkvist Eva, BIK 131 Champion NOM NFO ns 09 24 9 Hane S*Lofvens Tyson Typhoon of Kindness LO371944 Permin Anette SYDK
Bästa senior: 132 ABS NFO ns 09 22 7 Hona CH SE*Gryttjens Cocheeta LO339381 Halonen Pia-Lisa SUK
SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM, Hona (K), HCS n 09 23 133 Champion BIV NFO fs 09 24 9 Hona S*Derja's Pocahontas JW LO358510 Hjorth Anja SVISS
Äg: Hellkvist Eva, BIK 134 EX3 NFO ds 02 21 62 9 Hona S*Curly line Stina LO370680 Kiefer Monica SVISS
135 EX2 NFO ns 02 21 64 9 Hona S*Vildhjärtas Ice Soda LO390301 Holgersson Malin CK
136 CAC NFO ds 22 9 Hona SE*Yvsvansens Fanny LO392528 Thomfred Lilian MIN
137 EX1 NOM NFO ds 09 23 12 Hane S*Poimandres Mandarin LO398502 Kiefer Monica SVISS
138 EX2 NFO ns 02 21 62 12 Hane S*Myselisia's Xperience LO400589 Andersson Gunilla ÖSTK
139 EX1 BIV NOM BIS NFO w 62 11 Hane S*Zygot's Nanook LO395669 Nilsson Eleonor ELK
140 EX2 NFO w 61 11 Hane S*Little L's Bad Boy Boggie LO396029 Dahlkvist Sylvia SPIN
141 EX1 NFO w 62 11 Hona SE*Whiteberry's Fairy Queen LO397237 Conrad Amanda CK
142 CAGCIB SIB ny 22 5 Hona IC S*Ulvstorps Gårds Cara Caramel LO333190 Eriksson Annelie DK
143 CACIB SIB n 22 7 Hona NO*Rödrev Selma LO197522 Lunde Mari VTR
144 CAC SIB n 24 9 Hane Dostoyanie Sibiri Efim LO203486 Lunde Mari VTR
145 ABS SIB n 24 9 Hona Stella ForestHunter LO399160 Grönvall Larsson Anneli SYDK
146 EX1 BIV NOM SIB n 22 11 Hona NO*Sibirporten's Sorina LO202212 Kristensen Anette VTR
147 HP NOM BIS SIB n 03 23 2 Hane (K) SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM LO300803 Johansson Eva DK
148 CACS SIB ny 09 24 3 Hona GIC SE*Gyllenlööfs Ceti LO351061 Ekblad Katarina SYDK
149 CAGCIB NOM SIB n 09 24 5 Hona IC S*Ulvstorps Gårds Montserrat Caballé LO300014 Eriksson Annelie DK
150 ABS SIB n 09 24 7 Hane CH SE*Bellinka's Kensington LO363967 Malmkvist Jannike DK
151 HP NOM BIS SIB f 23 2 Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
152 ABS SIB g 23 3 Hona GIC DK*Kollehuus Paloma LO325647 Hjert-Åstenius Ylva FMK
153 ABS SIB g 24 11 Hona SE*Gislövs Paw Patrol Sweetie LO396420 Bäckdal Ann SYDK
154 CAGCIB SIB ns 5 Hona CH FI*Lumikissan Neiti Kesäheinä LO367700 Kreivi Riitta DK
155 Internationell Champion SIB ns 22 7 Hane CH Yallim zDzikiejSyberii*PL LO382155 Ekblad Katarina SYDK
156 CACIB BIV SIB ns 7 Hona CH SE*Ajca's Eleganta Elsa LO374223 Johansson Eva DK
157 HP NOM SIB fs 09 24 2 Hona (K) SP CH SE*Ajca's Mysiga Mimmi LO338436 Johansson Eva DK
158 CAGCIB SIB fs 09 11 5 Hona SE*Kreivi's fröken Sagogryn af Toodles LO385596 Kreivi Riitta DK
159 EX1 NOM SIB fs 09 24 11 Hona SE*Sohappy Hilda LO395258 Bengtsson Hanna SVISS
160 Champion TUA fs 03 9 Hona SE*Purple Lightning's Himalaya RX385383 Hansson Anette SKKK
161 ABS BEN n 22 9 Hane Artizto Catz Just Different LO386941 Olovsson Åsa ÄK
162 CAC NOM BIS BEN n 24 9 Hane S*KungsgardenCats Oberon LO394814 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
163 CAC BIV NOM BEN n 24 9 Hona S*KungsgardenCats Bamboo Shark LO393956 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
164 EX1 NOM BIS BEN n 24 11 Hona S*Svedbergakulle Lotuz LO396732 Lindhe Jeanette FMK
165 EX2 BEN n 24 11 Hona S*Svedbergakulle Tezla LO396731 Lindhe Jeanette FMK
166 EX1 BEN n 24 12 Hane S*KungsgardenCats Made of Pie LO400324 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
167 EX2 BEN n 24 12 Hona SE*Twighills Fiona LO399684 Rydenfors Göran SYDK
168 EX1 BIV NOM BEN n 24 12 Hona S*KungsgardenCats Cherry Pie LO400323 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
169 EX1 BEN n 22 32 12 Hona SE*OneWorld Smultron Agnes LO398412 Lindblom Rebecca SYDK
170 CAP BEN n 24 33 10 Hane (K) SC Artizto Catz Just Can't Get Enough LO324590 Lidenskog Anette ÄK
171 EX2 BLH c 9 Hona SE*Yillans lovely Leia LO391084 Ljungberg Maria FMK
172 CAC BLH c 9 Hona SE*Yillans lovelinesss Laika LO391079 Ljungberg Maria FMK
173 EX1 NOM BLH ns 11 12 Hane X-man Wittory Sun*EE LO402032 Åström Annika CK
174 CAC NOM BLH n 03 9 Hona SE*Trashanken's Lily-Rose LO392956 Ingelstöm Råberg Caroline CK
175 ABS BLH c 03 5 Hane IC S*Ullstrumpans Diezel LO383169 Odder Hanna NERK
176 CAP NOM BLH d 03 10 Hane (K) S*Ullstrumpans Bolton LO368257 Odder Hanna NERK
177 ABS BLH g 01 62 9 Hona S*Rödjebackens Anemone LO388647 Bjäreklint Rose-Marie SYDK
178 EX1 BLH h 01 62 12 Hona S*Ullstrumpans Geisha LO396988 Bjäreklint Rose-Marie SYDK
179 Champion BLH g 33 9 Hona SE*Af Jubilee's Celeste LO381056 Rydin Katarina SKKK
180 ABS BLH ns 21 33 10 Hane (K) S*White Treasure's Dark Secret RX387418 Åström Annika CK
181 HP BML by 11 31 2 Hane (K) SP SC Baheras Wb Torkel DSM RX283837 Ljunggren Hans Owe ÄK
182 Internationell Premier NOM BML ns 11 31 8 Hane (K) PR SC Baheras Trötter LO343095 Westman Gudrun SKKK
183 CAP BML ns 11 10 Hona (K) IC SE*Miss World's Kisolanza RX345706 Magnusson Sandra SK
184 HP NOM BML ns 11 31 1 Hane SC Baheras Wb Xet JW DVM LO297285 Helmer Barbro SKKK
185 CAGCIB BIV NOM BIS BML ns 11 5 Hona IC SE*Miss World's Havanna RX333996 Magnusson Sandra SK
186 CAGPIB BIV BML ns 11 31 6 Hona (K) IP Baheras Wb Annita LO349052 Helmer Barbro SKKK
187 CAC BML ns 11 9 Hona SE*Miss World's Ruaha RX371394 Magnusson Sandra SK
188 EX2 BML ns 11 31 9 Hona Baheras Wb Christa RX372092 Helmer Barbro SKKK
189 EX1 BML ns 11 31 12 Hane Baheras Eric LO401254 Helmer Barbro SKKK
1190 CAPS NOM BML fs 12 4 Hona (K) GIP IC Baheras Wb Vesna RX294036 Helmer Barbro SKKK
190 EX1 NOM BIS BML ns 12 12 Hona SE*Miss World's Xābia RX398607 Magnusson Sandra SK
191 CAP BML hs 11 31 10 Hona (K) GIC SE*Miss World's Cotacachi LO298711 Magnusson Sandra SK
192 Premier BSH a 10 Hona (K) DK Dokkedal's Victoria JW LO241446 Reitzel Caroline Mathilde JYRAK
193 ABS BSH a 7 Hane CH Raptor Mystery Albion*BG RX350022 Löfström Pia SYDK
194 ABS BSH a 9 Hane SE*Yillans Dreams do come true Don LO362102 Löfström Pia SYDK
195 CAC BSH a 9 Hona DK*Apiatif's Blue Piaf LO392241 Carlborg Camilla FMK
196 Champion BSH n 9 Hona DK Krogbäck Hasti LO241705 Christensen Kurt DARAK
197 Premier BSH c 10 Hona (K) S*Mysebos Hermione LO365382 Fyhr Anngert BIK
198 CAC BSH c 9 Hane SE*Zinkenkatten William Morris LO389028 Carlborg Camilla FMK
199 EX1 NOM BSH g 11 Hona S*Mysebos Iriz LO393918 Lovén Lisbeth SYDK
200 CAC BSH j 9 Hona SE*Svalörtens Cassiopeia LO382677 Andersson Agneta SYDK
201 CAC NOM BSH ns 9 Hona Britty LO369051 Ståhl Gun DK
202 CAGPIB NOM BSH ny 11 6 Hona (K) PR CH Doris of Golden Neko RX362513 Mattiasson Kerstin VK
203 CACIB NOM BSH d 22 7 Hane CH SE*BaraBus Leominster LO378516 Sundh Anita CK
204 Champion BSH g 24 9 Hona S*Mysebos Princess Poppy LO380617 Lovén Carina SYDK
205 CAP BSH h 24 10 Hona (K) S*Papadino's Joy LO374810 Morstedt Ronja CK
206 EX1 BSH h 24 12 Hona SE*Örnavik's Gullan LO397189 Morstedt Ronja CK
207 Champion BSH n 21 33 9 Hane SE*Sassas Zorro RX365323 Valldén Ulla SVISS
208 Premier NOM BSH b 21 33 10 Hona (K) SE*Sassas Zantana RX365321 Andersen Johan SVISS
209 CAP BUR n 10 Hona (K) SC SE*Caruzellen's Hope Forever LO323570 Bengtsson Susanne CK
210 CAC BUR n 9 Hona Stjärnviks Skydance Zin LO393368 Mitzeus Linda FMK
211 CAPIB BUR b 8 Hane (K) PR SE*Caruzellen's Qazanova LO384985 Bengtsson Susanne CK
212 CAC BUR b 9 Hona Stjärnviks Skydance Zhi LO393369 Mitzeus Sara FMK
213 ABS BUR c 7 Hona CH Pascum Stella Sigrid LO367844 Hedlund Alf CK
214 EX1 NOM BUR c 11 Hona Pascum Soilva LO395059 Bjelke Hansen Anne Marie MUNDIKAT
215 ABS BUR h 2 Hona (K) SP CH S*Mille Notti's Ravenna LO290174 Hedlund Alf CK
216 CAGPIB NOM BIS BUR j 6 Hona (K) IP Bjelke Wonderful Wanda LO19.BUR.007.2 Madsen Dorthe DARAK
217 CAPIB BUR j 8 Hona (K) PR SC SE*Caruzellen's Aliza LO275756 Bengtsson Susanne CK
218 CAPS KBL ns 22 4 Hane (K) GIP SE*Kot-ā-Kuril Twinkle little star LO321245 Lundkvist Mona SYDK
219 EX1 KBL a 09 23 11 Hane SE*Kot-ā-Kuril Doc Holiday LO394759 Lundkvist Mona SYDK
220 EX1 KBL as 03 24 12 Hona SE*Hjällnäs Nicole LO398934 Andersson Johanna ELK
221 EX1 KBL d 09 22 12 Hane SE*Hjällnäs Jöte LO398863 Åkesson Nina CK
222 CAC MAU ns 24 9 Hona Emauge A Star Is Born LO403335 Asplund Mia ÄK
223 EX1 MAU ns 24 12 Hane SE*Eternal Spring Hold my heart LO400020 Asplund Mia ÄK
224 EX1 OCI n 24 12 Hane SE*Hormuz Toros LO398098 Jiglund Benjamin UK
225 EX1 OCI n 24 12 Hona S*Vargagården's Saima RX398065 Glennsten Agneta SPIN
226 CAC OCI b 24 9 Hona S*Pagngle's Candy Girl RX368711 Glennsten Agneta SPIN
227 EX1 OCI c 24 12 Hona S*Vargagården's Silla RX398066 Lehto Terttu ELK
228 CAPIB NOM OCI o 24 8 Hane (K) SE*Hormuz Pâyiz LO383725 Hanlon Conleth SYDK
229 EX1 NOM OCI o 24 12 Hona S*Pagngle's Sunny Girl LO399814 Glennsten Agneta SPIN
230 HP NOM BIS SIN 2 Hane (K) SP SC Katzalano Whiterock LO299738 Ljunggren Hans Owe ÄK
231 Champion SIN 9 Hona S*Kustens Ulla-Bella 888 LO380242 Ljunggren Hans Owe ÄK
232 CAC SRL f 9 Hona SE*Hyrule's Ikana RX390908 (RR) Hellman Jorunn SKKK
233 SRL as 11 9 Hane PL*Bearmiss Tim II u reg Palokangas Päivi ELK
234 CAC ABY a 9 Hane SE*4Ever Charlie's Ailo LO389829 Dehlin Kerstin ASK
235 CAPIB NOM BIS CRX n 03 8 Hane (K) SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM LO307175 Karlsson Helena BIK
236 CACIB CRX d 03 7 Hona SE*Curls etc. Queenie Goldstein JW LO387326 Berner Ann-Kathrine ÄK
237 HP CRX n 01 33 2 Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine ÄK
238 CAC NOM BIS CRX n 02 33 9 Hona SE*Arextocats Stardust Yvaine LO394779 Karlsson Helena BIK
239 CAGPIB NOM DRX b 03 6 Hane (K) IP SE*Kapow Toblerone LO347222 Jonsson Pia SYDK
240 Champion NOM DRX n 03 9 Hona SE*Recce Pod Cameleon IV440 LO365868 Lassarp Vanessa DK
241 CAGCIB DRX e 22 5 Hona IC SE*Datakatten Vanellope Vanilja LO370350 Persson Helen ÄK
242 CACIB DRX fs 7 Hona SE*Datakatten Zadie LO387293 Persson Helen ÄK
243 CAP DRX n 22 10 Hona (K) SE*Amor Regis Lilla My RX374332 Karlsson Birgitta SYDK
244 CAC DRX ns 22 9 Hona SE*Amor Regis Diamonds are Forever RX364734 Karlsson Birgitta SYDK
245 CAGCIB DRX n 03 24 5 Hona SE*Recce Pod F-16 Fighting Falcon LO365650 Lindell Lisbet ÄK
246 EX1 NOM BIS DRX bs 09 24 12 Hona SE*Recce Pod Sepiella Cyanea LO399450 Lassarp Vanessa DK
247 CAGPIB NOM DRX w 62 6 Hona (K) IP SC Rexperiment Miranda JW DSM LO310126 Stenberg Charlott ÄK
248 EX1 NOM BIS DRX w 64 11 Hane SE*Recce Pod Siberian Husky LO396063 Lassarp Vanessa DK
249 EX1 NOM DSP f 09 21 11 Hona Shanita Don Ramzes LO398275 Jonasson Liselott SYDK
250 Champion DSP e 33 9 Hane Orlando Oldana Crown JW LO395499 Jonasson Liselott SYDK
251 EX1 NOM OSH n 12 Hane SE*Torparkattens Paul Isman RX400115 Holmberg Örtengren Anna-Lena SL
252 CAC NOM OSH b 9 Hane Vishous Yeswecat LO396896 Olin Camilla SYDK
253 CAP OSH b 25 10 Hane (K) S*Casa el Gatos Rembrandt LO369066 Henriksson Kerstin NERK
254 CAGCIB NOM OSH b 25 5 Hane IC Syntax Ufne Koty*PL LO378487 Eek Magnusson Iréne FRÄS
255 Champion OSH d 24 9 Hona FI*LoveOriental Xandra RX394387 Eek Magnusson Iréne FRÄS
256 CAC NOM BIS OSH n 03 24 9 Hane Eldoren RU* Dominik LO396669 Palokangas Päivi ELK
257 HP RUS 2 Hane (K) GIP S*Koroleva Rebus by Pavlina LO339297 Andersson Johanna RYSS
258 CAPS RUS 4 Hona (K) GIP IC S*Boginja's Ellie Evilja LO351818 Wennergren Anna-Lena SYDK
259 ABS RUS 9 Hane Northernblue's Eara Davvi Alit LO379358 Wildtberg Ywonne CK
260 EX3 RUS 9 Hona Tsaritzas Wanda LO363542 Nilsson Eva BIRKA
261 EX2 RUS 9 Hona SE*Katiusjas Ekaterina LO386382 Holmström Christina SYDK
262 CAC RUS 9 Hona Kazakh's Bit O'Silver LO242135 Malevitch Maria Charlotte RACE
263 CAP BIV NOM BIS RUS 10 Hona (K) S*Koroleva Elmira Amorina LO390429 Andersson Johanna RYSS
264 EX1 RUS 12 Hane S*Mistlurens Sixten LO401150 Fältström Bengt-Göran VK
265 EX1 BIV RUS 12 Hona S*Mistlurens Stina LO401151 Fältström Bengt-Göran VK
266 CAGPIB SIA a 6 Hane (K) PR S*Casa el Gatos Jerka LO334284 Henriksson Kerstin NERK
267 ABS SIA n 21 11 Hane Dahana's Don Carlos LO.21.SIA.034.1 Irbil Peter MUNDIKAT
268 CAPS NOM SIA a 21 4 Hane (K) GIP SC S*Casa el Gatos Elliot LO314757 Kimnäs Regina NERK
269 ABS SIA e 21 1 Hane SC Delicato von Imporio*A JW LO336928 Olin Camilla SYDK
270 Grand Internationell Champion NOM SOM n 5 Hona IC S*Ianthelagens Hoshi Sato JW LO385020 Christiansson Torgny ASK
271 Grand Internationell Premier NOM SPH g 32 6 Hona (K) IP SE*Naked 4 U Älva LO362133 Andersen Henrik SKKK
272 1 NOM BIS HCL n 09 24 14 Hane (K) Scirocco LO1974 Hellkvist Eva BIK
273 1 NOM HCL f 03 22 14 Hona (K) Smilla LO1924 Hellkvist Eva BIK
274 2 HCS d 09 22 14 Hane (K) Fritzzjunior LO1874 Hellkvist Eva BIK
275 ABS HCS n 09 14 Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
276 1 NOM BIS HCS n 09 22 14 Hane (K) Julle LO1996 Hellkvist Eva BIK
277 ABS HCS f 09 14 Hona (K) Hillbergstrollet LO1875 Leveau Ann-Sofie CK
278 2 HCS n 09 23 14 Hona (K) SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM LO1591 Hellkvist Eva BIK
279 1 NOM HCS ns 24 14 Hona (K) Yrvädret LO1997 Hellkvist Eva BIK
F1 MCO ns gr 7 MCO ns 13c Hona SE*Cherry Lynx's Anna LO371681 Hansson Gunilla SYDK
F2 NFO ds 22 gr 7 NFO ds 22 13c Hona SE*Yvsvansens Fanny LO392528 Thomfred Lilian MIN
F3 KBL as 03 24 KBL a 09 23 13c Hane SE*Kot-ā-Kuril Doc Holiday LO394759 Lundkvist Mona SYDK
F4 KBL f 24 KBL as 03 24 13c Hona SE*Hjällnäs Nicole LO398934 Andersson Johanna ELK
K1 1 (BIS Kull kat 2) MCO 18   S*Stortassen's Ragnhild (2021-11-03) Bergensjö's Bergensjö Sofie SYDK
K2 2 MCO 18   S*Stortassen's Ninni (2021-12-30) Ferox Lynx Johnsson Charlotte SYDK
S1 1 PER n 02 62 15a Hane (K) IP SC S*Headturners Call Me Mr JW DSM LO310119 Eliasson Eva CK
S2 2 SBI e 15a Hane (K) IP SE*Solstakatten Rozzi Pavarotti LO310556 Andersson Saga DK
S3 1 BIS SBI a 21 15a Hona (K) IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM LO311559 Nilsson Christina DK
S4 ABS SBI b 21 15a Hona (K) PR SC S*Catitzie's Khensani LO296368 Mårtensson Annelie SYDK
S5 3 NFO n 15a Hane (K) IP SC S*Zygot's D'addario JW LO302088 Jönsson Caroline CK
S6 2 NFO d 03 22 15a Hane (K) PR SC S*Fridalas Hektor DSM DVM LO317269 Henriksson Lill-Britt SVISS
S7 1 BIS NFO f 03 15a Hona (K) SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis LO293136 Jönsson Susanne CK
S8 1 SIB n 03 23 15a Hane (K) SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM LO300803 Johansson Eva DK
S9 2 SIB n 09 24 15a Hona IC S*Ulvstorps Gårds Montserrat Caballé LO300014 Eriksson Annelie DK
S10 2 BML ns 11 31 15a Hane SC Baheras Wb Xet JW DVM LO297285 Helmer Barbro SKKK
S11 1 BIS BML fs 12 15a Hona (K) GIP IC Baheras Wb Vesna RX294036 Helmer Barbro SKKK
S12 2 BML hs 11 31 15a Hona (K) GIC SE*Miss World's Cotacachi LO298711 Magnusson Sandra SK
S13 ABS BUR h 15a Hona (K) SP CH S*Mille Notti's Ravenna LO290174 Hedlund Alf CK
S14 1 SIN 15a Hane (K) SP SC Katzalano Whiterock LO299738 Ljunggren Hans Owe ÄK
S15 1 CRX n 03 15a Hane (K) SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM LO307175 Karlsson Helena BIK
S16 1 BIS DRX w 62 15a Hona (K) IP SC Rexperiment Miranda JW DSM LO310126 Stenberg Charlott ÄK
S17 3 DSP n 09 21 15a Hane (K) SP SE*Dragon Ace's Czar Custom Moto-Bald RX300844 Jonasson Liselott DK
S18 2 SIA a 21 15a Hane (K) GIP SC S*Casa el Gatos Elliot LO314757 Kimnäs Regina NERK
S19 1 BIS HCS n 09 23 15a Hona (K) SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM LO1591 Hellkvist Eva BIK
U1 BIS uppfödning kat 1 54 poäng 17   S*Raus Höjden's u reg Ekström Lena SYDK
U2 UTGÅR 17   SE*Golden Shades u reg Olsson Jeanette SYDK
U3 BIS uppfödning kat 2 44 poäng 17   S*Stortassen's u reg Öhrberg Annika DK
U4 BIS uppfödning kat 3 48 poäng 17 Baheras u reg Helmer Barbro SKKK
U5 UTGÅR 17   S*KungsgardenCats u reg Lindblom Granlid Ulrica SYDK
U6 2:a uppfödning kat 3 40 poäng 17   SE*Miss World's u reg Magnusson Sandra SK
V1 1 BIS SIB f 23 15b Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
V2 1 BIS BML by 11 31 15b Hane (K) SP SC Baheras Wb Torkel DSM RX283837 Ljunggren Hans Owe ÄK
V3 1 BUR j 15b Hona (K) PR SC SE*Caruzellen's Aliza LO275756 Bengtsson Susanne CK
V4 1 BIS CRX n 01 33 15b Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine ÄK
V5 ABS HCS n 09 15b Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK