Kattklubben SVISS 301 Internationell Champion NOM BIS EXO n 7 Hane S*Subwoofer Holger LO373916 Hansson Marie-Therese PK
220508 302 CAC EXO f 9 Hona (N)Avonlea Dream's Laila LO395648 Hansson Marie-Therese PK
303 EX2 EXO f 9 Hona SE*Starbounds Bianca Del Rio LO393775 Ljungström Malin SKKK
samtliga uppgifter är hämtade från klubbens katalog / inrapporterade resultatlista - (K) identifierar kastrerade katter 304 CAC EXO f 24 9 Hona SE*Mallju's Lilith LO389965 Rydin Katarina SKKK
eventuella siffror inom parantes för kategori 2,3 och 4 är antalet katter tillhörande preliminärt godkända raser 305 CAPIB NOM EXO f 22 8 Hona (K) NW'18 PR SC S*Athelstones The Sign JW LO347637 Larsson Lisbeth NERK
kategori 1 39 kategori 2 93 kategori 3 66 kategori 4 26 huskatt korthår 5 huskatt långhår 2 306 CACS NOM EXO es 24 62 3 Hane GIC S*Atitza's Silver Lotus LO344310 Gustavsson Gitt SKKK
senior 3 senior 5 senior 6 senior 3 huskatt senior 1 307 CAPIB NOM EXO n 02 62 8 Hane (K) SE*Nightshade's Rhinestone Cowboy LO375429 Larsson Lisbeth NERK
veteran 0 veteran 1 veteran 2 veteran 1 huskatt veteran 1 308 CACIB NOM EXO n 03 7 Hane SE*Hypknox's Fat Bastard LO368233 Drozd Molly PK
fertil hane 8 fertil hane 14 fertil hane 11 fertil hane 4 309 CACIB EXO a 03 7 Hane SE*Hypknox's Pig in a poke LO383452 Jarl Alexandra PK
fertil hona 14 fertil hona 28 fertil hona 18 fertil hona 11 310 CAGPIB NOM PER n 6 Hane (K) PR SE*Yffranes I Am The Night LO378545 Jacobsson Siv KKOJ
kastrat hane 10 kastrat hane 11 kastrat hane 10 kastrat hane 4 311 CAGPIB PER n 6 Hona (K) PR S*Athelstones Hotter than July LO373929 Jacobsson Siv KKOJ
kastrat hona 3 kastrat hona 6 kastrat hona 11 kastrat hona 3 312 CAC PER n 9 Hane Shah-in-Shah So-Frenchy LO242074 Fröhlich Beata DARAK
junior hane 0 junior hane 4 junior hane 1 junior hane 1 313 CAGCIB PER a 5 Hane IC Mellowrose Monkey Man LO371007 Kvick Eva DK
junior hona 2 junior hona 7 junior hona 4 junior hona 1 314 ABS PER a 7 Hona SE*Helostrian's Enola LO381874 Åkerman Annette DK
kattunge hane 0 kattunge hane 7 kattunge hane 4 kattunge hane 1 315 EX1 NOM BIS PER f 11 Hona SE*Helostrian's Queen Jane LO395546 Åkerman Annette DK
kattunge hona 2 kattunge hona 16 kattunge hona 7 kattunge hona 1 316 CAPIB PER es 8 Hane (K) PR SC Hassellidens Smoke Shalimar LO310129 Larsson Ingrid SKKK
317 Champion PER es 9 Hona S*Atitza's Smoke Organza LO376853 Gustavsson Gitt SKKK
KATEGORI 1 318 HP PER a 24 1 Hona SC SE*Perfect Paws Cajsa LO328051 Fridh Eva CK
Bästa vuxen hane: 319 CAPS PER n 02 62 4 Hane (K) IP SC S*Headturners Call Me Mr JW DSM LO310119 Eliasson Eva CK
S*Subwoofer Holger, Hane, EXO n 320 CAC PER n 02 62 9 Hona SE*Nightshade's Buckle Bunny of HN LO375427 Demervall Malin DK
Äg: Hansson Marie-Therese, PK 321 CAGPIB NOM BIS PER d 02 62 6 Hane (K) IP IDP*Schneider's Marcello LO359590 Sjölin Agneta SYDK
Bästa vuxen hona: 322 EX1 NOM PER e 03 12 Hona IDP*Schneider's Candy Creme LO399799 Sjölin Agneta SYDK
S*Eurovisions Je Me Casse, Hona, RAG a 03 323 CAC NOM PER g 02 62 9 Hona SE*Summersnows Call of the Wilderness LO392498 Eliasson Eva CK
Äg: Memedov Zvezdan, SPIN 324 CACIB RAG a 7 Hona S*Wihlthos LoRelai LO379475 Berndtson My SVISS
Bästa junior: 325 ABS RAG a 03 6 Hane (K) IP S*My Bonnie Sugar & Spice LO343442 Wibring Carina DK
SE*Helostrian's Queen Jane, Hona, PER f 326 ABS RAG a 03 6 Hona (K) IP S*My Bonnie Dream Charlotte LO353443 Wibring Carina DK
Äg: Åkerman Annette, DK 327 ABS RAG a 03 6 Hona (K) S*Eurovisions Superstar LO362494 Memedov Zvezdan SPIN
Bästa kattunge: 328 CACIB NOM BIS RAG a 03 7 Hona S*Eurovisions Je Me Casse LO391124 Memedov Zvezdan SPIN
S*Eurovisions Didai Didai Dai, Hona, RAG a 04 329 CAGPIB RAG n 04 6 Hane (K) PR S*My Bonnie Chicago LO376253 Wibring Carina DK
Äg: Memedov Zvezdan, SPIN 330 EX1 NOM BIS RAG a 04 12 Hona S*Eurovisions Didai Didai Dai LO397243 Memedov Zvezdan SPIN
Bästa kastrat hane: 331 Grand Internationell Premier SBI n 6 Hane (K) IP SE*Mirënya Prins Caspian av Friardalen LO329930 Andersson Saga DK
IP IDP*Schneider's Marcello, Hane (K), PER d 02 62 332 CAP SBI n 10 Hane (K) Ärtan's Naggur Zudokuson LO387988 Westman Gudrun SKKK
Äg: Sjölin Agneta, SYDK 333 ABS SBI n 3 Hona GIC Tempelkattens Isalena Silketass LO326884 Karsch Sylvia SVISS
Bästa kastrat hona: 334 CACIB SBI n 7 Hona S*Tinywinys Zudoku Zuperztar LO364110 Westman Gudrun SKKK
IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM, Hona (K), SBI a 21 335 ABS SBI a 9 Hona DK Chat de Brett's Unique LO241645 Fröhlich Beata DARAK
Äg: Nilsson Christina, SYDK 336 CAPS SBI e 4 Hane (K) IP SE*Solstakatten Rozzi Pavarotti LO310556 Andersson Saga DK
Bästa senior: 337 Internationell Champion NOM SBI g 7 Hona SE*Miss Elodie's Khaleesi LO375785 Lemcke Elodie SYDK
IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM, Hona (K), SBI a 21 338 CACIB SBI j 7 Hona SE*Magic Pearl's Barbie LO383416 Fayoumi Catherine SYDK
Äg: Nilsson Christina, SYDK 339 CACIB SBI n 21 7 Hane Backkara's Zapp LO2021293 Duelund Mikkelsen Nanna MUNDIKAT
340 CAC SBI n 21 9 Hona Ärtan's Nattrun Zudokudottir LO387991 Westman Gudrun SKKK
KATEGORI 2 341 ABS SBI n 21 12 Hona S*Raus Höjden's Yamina af Raus LO398458 Ekström Lena SYDK
Bästa vuxen hane: 342 CAPS NOM BIS SBI a 21 4 Hona (K) IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM LO311559 Nilsson Christina SYDK
IC S*Myselisia's Jafar, Hane, NFO n 03 24 343 ABS SBI a 21 7 Hona CH S*Lyckohjärtats Ginny LO368390 Olsson Helena SYDK
Äg: Gylling Cecilia, ELK 344 CACIB SBI a 21 7 Hane S*Raus Höjden's Leon af Raus RX366384 Nilsson Christina SYDK
Bästa vuxen hona: 345 ABS SBI a 21 9 Hona SE*Tjuderuttans Ducati RX371493 Nyrell Annicka FMK
IC S*Tovik's Nancy, Hona, LPL n 22 346 ABS SBI c 21 9 Hona S*Raus Höjden's Saga af Raus RX391107 Ekström Lena SYDK
Äg: Ejemark Anne-Li, MIN 347 EX1 NOM SBI c 21 11 Hona Backkara's Angelina LO2021471 Duelund Mikkelsen Nanna MUNDIKAT
Bästa junior: 348 HP SBI e 21 2 Hane (K) SP S*Lyckohjärtats Enzo LO331994 Olsson Helena SYDK
S*Little L's Bad Boy Boggie, Hane, NFO w 61 349 CACIB SBI j 21 7 Hona IDP*Backkara's Zazza LO394062 Persson Anne SYDK
Äg: Dahlkvist Sylvia, SPIN 350 CAGCIB NOM BIS LPL n 22 5 Hona IC S*Tovik's Nancy RX333603 Ejemark Anne-Li MIN
Bästa kattunge: 351 CAGCIB LPL g 09 22 5 Hona CH S*Tovik's Lady Loppan Rowena RX349076 Ejemark Anne-Li MIN
S*Little L's Ecthelion, Hane, NFO ns 24 352 ABS MCO a 7 Hane SE*Marsta Coon Sture Blå Viceroy LO381432 Allotta Andersson Silvana SYDK
Äg: Dahlkvist Sylvia, SPIN 353 CAC MCO a 9 Hona SE*Manawa Venus LO359586 Allotta Andersson Silvana SYDK
Bästa kastrat hane: 354 CAC BIV MCO ns 9 Hona SE*Cherry Lynx's Anna LO371681 Hansson Gunilla SYDK
PR SC S*Stortassen's Viktor JW DSM DVM, Hane (K), MCO n 22 355 EX1 NOM MCO a 09 12 Hane SE*Bergensjö's Sune Sik LO399542 Bergensjö Sofie SYDK
Äg: Thelin Åsa, DK 356 Internationell Premier NOM BIS MCO n 22 8 Hane (K) PR SC S*Stortassen's Viktor JW DSM DVM LO336377 Thelin Åsa DK
Bästa kastrat hona: 357 ABS MCO a 23 10 Hona (K) S*Stortassen's Teresia LO385410 Andersson Ann-Lena CK
SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa, Hona (K), SIB f 23 358 CAP NOM MCO n 23 10 Hona (K) SE*Golden Shades Sugar Cookie by Moon LO385086 Olsson Ingela SYDK
Äg: Eriksson Annelie, DK 359 ABS MCO a 22 3 Hane GIC Queen Tails Coral Blue LO338508 Allotta Andersson Silvana SYDK
Bästa senior: 360 CAGCIB MCO n 23 5 Hona IC SE*Katthemmet's Anna Karenina LO345947 Allotta Andersson Silvana SYDK
SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM, Hane (K), SIB n 03 23 361 CAC BIV NOM MCO n 22 9 Hane Berkano Kuma LO390292 Johnsson Charlotte SYDK
Äg: Johansson Eva, DK 362 EX1 MCO a 23 12 Hane SE*Manawa Socrates LO401651 Quander Emelie SYDK
Bästa veteran: 363 CAPS NOM MCO n 09 22 4 Hane (K) IP Caino Il Guardiano*IT LO347516 Hansson Gunilla SYDK
SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa, Hona (K), SIB f 23 364 CAGPIB NOM MCO n 09 22 6 Hona (K) PR SE*Golden Shades BatGirl by Diva LO369130 Grieger Maria SYDK
Äg: Eriksson Annelie, DK 365 CAPIB MCO n 03 23 8 Hane (K) PR IC S*Stortassen's David LO350900 Hammarstedt Catarina CK
Bästa avelshona: 366 CACIB MCO n 02 21 62 7 Hane SE*Änga Cat's Ivar LO383104 Jonsson Pia SYDK
SE*Golden Shades Moonlight by Diva, MCO f 09 22 : 26,7 p 367 EX1 MCO n 09 24 11 Hona S*Stortassen's Ylva LO394191 Andersson Ann-Lena CK
Äg: Olsson Jeanette, SYDK 368 EX1 BIV MCO n 03 22 12 Hona S*Stortassen's Catriona LO399490 Öhrberg Annika DK
Bästa uppfödning: 369 CACIB BIV NOM MCO f 23 7 Hona S*Stortassen's Sanna LO385349 Öhrberg Annika DK
S*Stortassen's,  : 42 p 370 CAC MCO f 22 9 Hona S*Topzy Tail's Jozzy LO393674 Cervin Walter SPIN
Äg: Öhrberg Annika, DK 371 EX1 NOM MCO d 22 11 Hane SE*Sankt Halvard's Ike LO394692 Olsson Jeanette SYDK
372 EX1 MCO e 22 12 Hane SE*Noble Dream's Deutz LO399435 Nilsson Annika CK
KATEGORI 3 373 EX3 MCO f 22 12 Hona SE*Noble Dream's Alice Bardot LO399437 Johnsson Helen CK
Bästa vuxen hane: 374 EX2 MCO g 12 Hona SE*Ferox Lynx Montanya LO400544 Johnsson Charlotte SYDK
S*KungsgardenCats Oberon, Hane, BEN n 24 375 EX1 BIV MCO f 12 Hona SE*Ferox Lynx Havanna LO400543 Johnsson Charlotte SYDK
Äg: Lindblom Granlid Ulrica, SYDK 376 ABS MCO g 09 22 10 Hona (K) SE*Golden Shades Pim Pim by Moon LO385085 Wallerfelt Helene SYDK
Bästa vuxen hona: 377 ABS MCO f 09 10 Hona (K) SE*Golden Shades Whoopie Pie by Moon LO385088 Wallerfelt Helene SYDK
S*KungsgardenCats Bamboo Shark, Hona, BEN n 24 378 CACIB MCO e 01 62 7 Hane CH S*Stortassen's Ola LO370114 Hammarstedt Catarina CK
Äg: Lindblom Granlid Ulrica, SYDK 379 ABS MCO f 09 22 9 Hona Nisa Wawelski Kot*PL RX363752 Cupric Adrian SVISS
Bästa junior: 380 Champion MCO f 09 22 9 Hona SE*Golden Shades Moonlight by Diva LO369133 Olsson Jeanette SYDK
S*Svedbergakulle Lotuz, Hona, BEN n 24 381 EX2 MCO f 09 12 Hona SE*Golden Shades Amandine by Moon LO398181 Rasmussen Kristin SYDK
Äg: Lindhe Jeanette, FMK 382 EX1 BIV MCO g 03 22 12 Hona SE*Ferox Lynx Contessa LO400546 Johnsson Charlotte SYDK
Bästa kattunge: 383 Premier MCO ns 24 10 Hane (K) SE*Manawa Pierre Curie LO384808 Quander Emelie SYDK
SE*Hormuz Toros, Hane, OCI n 24 384 CAC NOM MCO ns 24 9 Hane S*Acoonitum's Speedy Gonzalez LO392765 Cervin Walter SPIN
Äg: Jiglund Benjamin, UK 385 EX1 MCO ns 22 12 Hane SE*WH Jolly Tail's Chris the King LO397874 Cervin Walter SPIN
Bästa kastrat hane: 386 ABS MCO gs 22 12 Hona SE*Noble Dream's Symbiose LO399436 Johansson Malin CK
PR SC Baheras Trötter, Hane (K), BML ns 11 31 387 ABS MCO as 03 10 Hane (K) SE*Big Lynx's Hubba Bubba LO380682 Hylander Torebrink Annika SYDK
Äg: Westman Gudrun, SKKK 388 CACIB MCO ns 09 7 Hane DK*Westpricecats Gaston LO360469 Hansson Gunilla SYDK
Bästa kastrat hona: 389 EX1 MCO ns 09 12 Hane SE*Fågelskrämmans Harry Hayabusa LO399781 Karlsson Maria MIN
IP Bjelke Wonderful Wanda, Hona (K), BUR j 390 EX3 MCO gs 09 12 Hona SE*Golden Shades Blue Belle by Moon LO398180 Rasmussen Kristin SYDK
Äg: Madsen Dorthe, DARAK 391 EX1 BIV MCO fs 09 12 Hona SE*Golden Shades Honey Crunch by Copy LO398176 Olsson Jeanette SYDK
Bästa senior: 392 EX2 MCO ns 03 12 Hona SE*Nawien's Tyrande Whisperwind LO398730 Bergelin Ulrika SVISS
GIP IC Baheras Wb Vesna, Hona (K), BML fs 12 393 Bedömd MCO as 03 12 Hona SE*Bergensjö's Ulrika Eleonora LO399538 Bergensjö Sofie SYDK
Äg: Helmer Barbro, SKKK 394 EX1 MCO a 09 12 Hona SE*Bergensjö's Sofia Albertina LO399537 Bergensjö Sofie SYDK
Bästa veteran: 395 Bedömd MCO fs 09 12 Hona SE*Sagicorn Princess Sissi LO401866 Hansson Gunilla SYDK
SP SC Baheras Wb Torkel DSM, Hane (K), BML by 11 31 396 CAC NEM a 21 9 Hona Bella Rose Znatniy Zver RX389617 Östbye Ann-Marie ELK
Äg: Ljunggren Hans Owe, ÄK 397 Champion NEM a 09 21 9 Hona Buba Snejnaya Zima LO370340 Michalowski Beata VK
Bästa uppfödning: 398 CACIB NEM ns 09 21 7 Hona SE*Teslatassarnas Auriga LO390979 Östbye Ann-Marie ELK
S*KungsgardenCats,  : 52 p 399 CAGPIB NFO n 6 Hane (K) IP SC S*Zygot's D'addario JW LO302088 Jönsson Caroline CK
Äg: Lindblom Granlid Ulrica, SYDK 400 Grand Internationell Champion NFO n 5 Hona IC SE*Änglaängen's Alcea LO356258 Johansson Annica ELK
401 EX2 NFO n 5 Hona CH S*Gracelin's Alexi LO360280 Holgersson Maria SVISS
KATEGORI 4 402 EX1 NOM NFO n 09 11 Hane S*Björenklo's Sture LO396989 Andersson Elisabeth CK
Bästa vuxen hane: 403 CAP NOM NFO n 24 10 Hane (K) SC S*Silent Hill's Illidan Stormrage LO331799 Hansson Annette SYDK
IC Syntax Ufne Koty*PL, Hane, OSH b 25 404 HP BIV NOM NFO n 01 21 62 2 Hane (K) SP SC S*Pax' Galileo JW DSM DVM LO321121 Nilsson Eleonor ELK
Äg: Eek Magnusson Iréne, FRÄS 405 CAPS NFO n 01 21 64 4 Hane (K) GIP DK*Silverleaf Take A Chance On Me 228151 Robdrup Michael RACE
Bästa vuxen hona: 406 CAGPIB NFO n 03 23 6 Hane (K) PR DK*Robdrup Alfie Solomons LO239019 Robdrup Michael RACE
SE*Arextocats Stardust Yvaine, Hona, CRX n 02 33 407 CACS NFO n 09 22 3 Hane GIC DK*Sakeena's Genghis Khan JW DVM LO340876 Jönsson Caroline CK
Äg: Karlsson Helena, BIK 408 ABS NFO n 01 21 62 3 Hona GIC S*Myselisia's Wea LO345277 Lassnig Helene ELK
Bästa junior: 409 EX2 NFO n 09 22 5 Hane CH S*Fridalas Ringo LO349829 Henriksson Lill-Britt SVISS
Shanita Don Ramzes, Hona, DSP f 09 21 410 CAGCIB BIV NOM BIS NFO n 03 24 5 Hane IC S*Myselisia's Jafar LO372920 Gylling Cecilia ELK
Äg: Jonasson Liselott, SYDK 411 Champion NFO n 03 22 9 Hane S*Vildhjärtas The Eagle LO370797 Holgersson Malin CK
Bästa kattunge: 412 ABS NFO n 09 23 9 Hane IT*Wayward Gunnhvatr LO398468 Mårtensson Susanne SVISS
SE*Recce Pod Sepiella Cyanea, Hona, DRX bs 09 24 413 CACIB NOM NFO n 03 22 7 Hona S*Vildhjärtas The Lioness LO370800 Holgersson Malin CK
Äg: Lassarp Vanessa, DK 414 CAC NFO n 09 22 9 Hona S*Myselisia's Star Elite LO389591 Gylling Cecilia ELK
Bästa kastrat hane: 415 EX1 NOM NFO n 03 24 12 Hona Migotos Yngvild Yvonne LO204564 Kyed Lars CSCH
SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM, Hane (K), CRX n 03 416 EX1 NFO f 22 11 Hona Shakti de la Pomponnette LO398469 Mårtensson Susanne SVISS
Äg: Karlsson Helena, BIK 417 HP BIV NOM NFO f 03 2 Hona (K) SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis LO293136 Jönsson Susanne CK
Bästa kastrat hona: 418 CAPS NOM NFO d 03 22 4 Hane (K) PR SC S*Fridalas Hektor DSM DVM LO317269 Henriksson Lill-Britt SVISS
IP SC Rexperiment Miranda JW DSM, Hona (K), DRX w 62 419 CAGPIB NFO g 09 22 6 Hona (K) PR GIC SE*Prana's Pumpkin DVM LO346711 Olin Camilla SYDK
Äg: Stenberg Charlott, ÄK 420 CACIB NOM NFO d 09 22 7 Hane CH DK*Kitura's Loki LO364124 Jadesjö Karin ELK
Bästa senior: 421 ABS NFO f 09 9 Hona SE*Duvesjön's Grace LO371337 Halemark Katri SVISS
IP SC Rexperiment Miranda JW DSM, Hona (K), DRX w 62 422 CACIB NFO f 09 22 7 Hona S*Gracelin's Fiona LO372079 Holgersson Maria SVISS
Äg: Stenberg Charlott, ÄK 423 EX1 BIV NFO f 03 24 11 Hona S*Little L's Cinnamon LO396803 Dahlkvist Sylvia SPIN
Bästa veteran: 424 EX1 NOM NFO f 03 22 12 Hona S*Sun Mountain Draumadis LO402126 Jadesjö Karin ELK
SP S*Curls 'n Claws Amazing etc., Hane (K), CRX n 01 33 425 CAC NOM NFO fs 23 9 Hona SE*Lells Maria Magdalena LO364476 Kvant Melissa SVISS
Äg: Berner Ann-Kathrine, ÄK 426 EX1 BIV NOM BIS NFO ns 24 12 Hane S*Little L's Ecthelion LO399927 Dahlkvist Sylvia SPIN
427 EX1 NFO gs 24 12 Hona SE*Brades Katter Adidas LO399775 Lindström Hanna SYDK
HUSKATT 428 CAC NFO ns 09 22 9 Hane S*Vildhjärtas Rocket LO365244 Holgersson Malin CK
Bästa korthår: 429 ABS NFO ns 09 22 7 Hona CH SE*Gryttjens Cocheeta LO339381 Halonen Pia-Lisa SUK
SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM, Hona (K), HCS n 09 23 430 CACIB NFO fs 09 24 7 Hona S*Derja's Pocahontas JW LO358510 Hjorth Anja SVISS
Äg: Hellkvist Eva, BIK 431 EX2 NFO ds 02 21 62 9 Hona S*Curly line Stina LO370680 Kiefer Monica SVISS
Bästa långhår: 432 CAC BIV NOM NFO ns 02 21 64 9 Hona S*Vildhjärtas Ice Soda LO390301 Holgersson Malin CK
Smilla, Hona (K), HCL f 03 22 433 EX2 NFO ds 22 9 Hona SE*Yvsvansens Fanny LO392528 Thomfred Lilian MIN
Äg: Hellkvist Eva, BIK 434 EX1 NOM NFO ds 09 23 12 Hane S*Poimandres Mandarin LO398502 Kiefer Monica SVISS
Bästa senior: 435 EX1 NFO fs 09 24 12 Hona S*Utblicken's Molly LO397089 Holmberg Marina DK
SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM, Hona (K), HCS n 09 23 436 EX2 NFO w 62 11 Hane S*Zygot's Nanook LO395669 Nilsson Eleonor ELK
Äg: Hellkvist Eva, BIK 437 EX1 BIV NOM BIS NFO w 61 11 Hane S*Little L's Bad Boy Boggie LO396029 Dahlkvist Sylvia SPIN
Bästa veteran: 438 EX1 NFO w 62 11 Hona SE*Whiteberry's Fairy Queen LO397237 Conrad Amanda CK
Spencer, Hane (K), HCS n 23 439 CAGCIB SIB ny 22 5 Hona IC S*Ulvstorps Gårds Cara Caramel LO333190 Eriksson Annelie DK
Äg: Åkesson Nina, CK 440 Internationell Champion SIB n 22 7 Hona NO*Rödrev Selma LO197522 Lunde Mari  VTR
441 CAC NOM SIB n 24 9 Hane Dostoyanie Sibiri Efim LO203486 Lunde Mari  VTR
442 EX1 NOM SIB n 22 11 Hona NO*Sibirporten's Sorina LO202212 Kristensen Anette  VTR
443 HP SIB n 03 23 2 Hane (K) SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM LO300803 Johansson Eva DK
444 Supreme Champion BIV SIB ny 09 24 3 Hona GIC SE*Gyllenlööfs Ceti LO351061 Ekblad Katarina SYDK
445 CAGCIB SIB n 09 24 5 Hona IC S*Ulvstorps Gårds Montserrat Caballé LO300014 Eriksson Annelie DK
446 Internationell Champion SIB n 09 24 7 Hane CH SE*Bellinka's Kensington LO363967 Malmkvist Jannike DK
447 EX1 SIB ny 09 22 11 Hona Zarnitsa Onix Gloria RX398252 Ezmorrod Elena SYDK
448 HP NOM BIS SIB f 23 2 Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
449 ABS SIB g 23 3 Hona GIC DK*Kollehuus Paloma LO325647 Hjert-Åstenius Ylva FMK
450 ABS SIB g 24 11 Hona SE*Gislövs Paw Patrol Sweetie LO396420 Bäckdal Ann SYDK
451 CAGCIB SIB ns 5 Hona CH FI*Lumikissan Neiti Kesäheinä LO367700 Kreivi Riitta DK
452 CAGCIB SIB ns 22 5 Hane CH Yallim zDzikiejSyberii*PL LO382155 Ekblad Katarina SYDK
453 CACIB SIB ns 7 Hona CH SE*Ajca's Eleganta Elsa LO374223 Johansson Eva DK
454 HP SIB fs 09 24 2 Hona (K) SP CH SE*Ajca's Mysiga Mimmi LO338436 Johansson Eva DK
455 CAGCIB SIB fs 09 11 5 Hona SE*Kreivi's fröken Sagogryn af Toodles LO385596 Kreivi Riitta DK
456 EX1 NOM SIB fs 09 24 11 Hona SE*Sohappy Hilda LO395258 Bengtsson Hanna SVISS
457 ABS BEN n 22 9 Hane Artizto Catz Just Different LO386941 Olovsson Åsa ÄK
458 CAC NOM BIS BEN n 24 9 Hane S*KungsgardenCats Oberon LO394814 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
459 CAC BIV NOM BIS BEN n 24 9 Hona S*KungsgardenCats Bamboo Shark LO393956 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
460 EX2 BEN n 24 11 Hona S*Svedbergakulle Tezla LO396731 Lindhe Jeanette FMK
461 EX1 NOM BIS BEN n 24 11 Hona S*Svedbergakulle Lotuz LO396732 Lindhe Jeanette FMK
462 EX1 NOM BEN n 24 12 Hane S*KungsgardenCats Made of Pie LO400324 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
463 EX2 BEN n 24 12 Hona SE*Twighills Fiona LO399684 Rydenfors Göran SYDK
464 EX1 BIV BEN n 24 12 Hona S*KungsgardenCats Cherry Pie LO400323 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
465 CAGPIB BEN n 22 33 6 Hane (K) IP Artizto Catz Suzuki RX383351 Levau Johanna ÄK
466 HP BEN n 24 32 2 Hane (K) SW'18 SP S*KungsgardenCats Koala DSM RX324858 Wahlberg Lennart ÄK
467 CAGCIB BEN n 24 32 5 Hona IC S*KungsgardenCats Feresa RX381245 Carlsson Pia ÄK
468 Premier NOM BEN n 24 33 10 Hane (K) SC Artizto Catz Just Can't Get Enough LO324590 Lidenskog Anette ÄK
469 ABS BLH a 9 Hane SE*Yillans loveable Lewis LO391081 Löfström Pia SYDK
470 ABS BLH a 9 Hane SE*Yillans loving Liam LO391083 Löfström Pia SYDK
471 EX2 BLH c 9 Hona SE*Yillans lovely Leia LO391084 Ljungberg Maria FMK
472 CAC BLH c 9 Hona SE*Yillans lovelinesss Laika LO391079 Ljungberg Maria FMK
473 CACIB BLH ns 11 7 Hane CH Valeri de Mur*BY Innocence LO241068 Murry Sofia RACE
474 ABS BLH g 01 62 9 Hona S*Rödjebackens Anemone LO388647 Bjäreklint Rose-Marie SYDK
475 EX1 BLH h 01 62 12 Hona S*Ullstrumpans Geisha LO396988 Bjäreklint Rose-Marie SYDK
476 CACIB BLH g 33 7 Hona SE*Af Jubilee's Celeste LO381056 Rydin Katarina SKKK
477 HP BML by 11 31 2 Hane (K) SP SC Baheras Wb Torkel DSM RX283837 Ljunggren Hans Owe ÄK
478 CAGPIB BIV NOM BIS BML ns 11 31 6 Hane (K) PR SC Baheras Trötter LO343095 Westman Gudrun SKKK
479 CAP BML ns 11 31 10 Hane (K) Baheras Count Zero LO381972 Helmer Anna SKKK
480 CAP BML ns 11 10 Hona (K) SC Baheras Wb Uma RX292591 Helmer Anna SKKK
481 EX2 BML ns 11 10 Hona (K) IC SE*Miss World's Kisolanza RX345706 Magnusson Sandra SK
482 HP NOM BML ns 11 31 1 Hane SC Baheras Wb Xet JW DVM LO297285 Helmer Barbro SKKK
483 CAGCIB NOM BML ns 11 5 Hona IC SE*Miss World's Havanna RX333996 Magnusson Sandra SK
484 CAC BML ns 11 9 Hona SE*Miss World's Ruaha RX371394 Magnusson Sandra SK
485 ABS BML ns 11 31 9 Hona Baheras Wb Christa RX372092 Helmer Barbro SKKK
486 EX1 BIV NOM BML ns 12 12 Hona SE*Miss World's Xābia RX398607 Magnusson Sandra SK
487 EX2 BML ns 11 31 12 Hona Baheras Eva LO401256 Helmer Barbro SKKK
488 CAP BML hs 11 31 10 Hona (K) GIC SE*Miss World's Cotacachi LO298711 Magnusson Sandra SK
489 CAGCIB BSH ns 11 5 Hane IC Sarmatias Pearls Bairon LO238926 Murry Sofia RACE
490 CACIB BSH ns 11 7 Hona CH DK Kordes Hollie Mio Amore RX235387 Murry Sofia RACE
491 CAGPIB BSH ny 11 6 Hona (K) PR CH Doris of Golden Neko RX362513 Mattiasson Kerstin VK
492 CACIB BSH d 22 7 Hane CH SE*BaraBus Leominster LO378516 Sundh Anita CK
493 CAP BSH h 24 10 Hona (K) S*Papadino's Joy LO374810 Morstedt Ronja CK
494 EX1 BSH h 24 12 Hona SE*Örnavik's Gullan LO397189 Morstedt Ronja CK
495 CAC BSH a 33 9 Hona Herkres Poppy RX375246 Tullsson Ulrika MIN
496 CAC BSH c 33 9 Hona Herkres Penny RX375245 Herngren Jan SYDK
497 CACIB NOM BSH n 21 33 7 Hane SE*Sassas Zorro RX365323 Valldén Ulla SVISS
498 CAPIB NOM BSH b 21 33 8 Hona (K) SE*Sassas Zantana RX365321 Andersen Johan SVISS
499 Internationell Champion BSH ny 21 33 7 Hane CH Inar GoldenBri LO347014 Herngren Jan SYDK
500 CAP BUR n 10 Hona (K) SC SE*Caruzellen's Hope Forever LO323570 Bengtsson Susanne CK
501 CAC BUR n 9 Hona Stjärnviks Skydance Zin LO393368 Mitzeus Linda FMK
502 CAPIB NOM BUR b 8 Hane (K) PR SE*Caruzellen's Qazanova LO384985 Bengtsson Susanne CK
503 CAC BUR b 9 Hona Stjärnviks Skydance Zhi LO393369 Mitzeus Sara FMK
504 CACIB BUR c 7 Hona CH Pascum Stella Sigrid LO367844 Hedlund Alf CK
505 EX1 BUR c 11 Hona Pascum Soilva LO395059 Bjelke Hansen Anne Marie MUNDIKAT
506 HP NOM BUR h 2 Hona (K) SP CH S*Mille Notti's Ravenna LO290174 Hedlund Alf CK
507 Grand Internationell Premier NOM BIS BUR j 6 Hona (K) IP Bjelke Wonderful Wanda LO19.BUR.007.2 Madsen Dorthe DARAK
508 CAPIB BUR j 8 Hona (K) PR SC SE*Caruzellen's Aliza LO275756 Bengtsson Susanne CK
509 Internationell Champion EUR n 22 7 Hane CH DK Boholdt Kecin Costner LO238698 Larsen Lene DARAK
510 EX1 NOM EUR ns 22 11 Hona DK Boholdt Emma Watson LO242164 Lund Anja DARAK
511 CAGCIB EUR ds 22 5 Hane IC Flyod V. Knuddelcat LO  Larsen Lene DARAK
512 CAPS KBL ns 22 4 Hane (K) GIP SE*Kot-ā-Kuril Twinkle little star LO321245 Lundkvist Mona SYDK
513 CAC KBL n 24 9 Hona Serebro Rossypju G*Pavlina LO242781 Boholdt Pernille  DARAK
514 ABS KBL n 02 21 64 7 Hona CH DK*Silky Catz Rock my World LO233781 Boholdt Pernille  DARAK
515 CAC KBL ns 09 22 9 Hane Favoritecat  Tao LO242787 Boholdt Pernille  DARAK
516 EX1 NOM KBL a 09 23 11 Hane SE*Kot-ā-Kuril Doc Holiday LO394759 Lundkvist Mona SYDK
517 Internationell Champion BIV KBL fs 02 21 64 7 Hona CH DK Boholdt Jaguar LO240452 Boholdt Pernille  DARAK
518 EX1 KBL d 09 22 12 Hane SE*Hjällnäs Jöte LO398863 Åkesson Nina CK
519 EX1 KBL f 09 22 12 Hona SE*Hjällnäs Najla LO398932 Sonesson Britt-Marie ELK
520 CAC MAU ns 24 9 Hona Emauge A Star Is Born LO403335 Asplund Mia ÄK
521 EX1 MAU ns 24 12 Hane SE*Eternal Spring Hold my heart LO400020 Asplund Mia ÄK
522 EX1 NOM BIS OCI n 24 12 Hane SE*Hormuz Toros LO398098 Jiglund Benjamin UK
523 CAPIB OCI o 24 8 Hane (K) SE*Hormuz Pâyiz LO383725 Hanlon Conleth SYDK
524 HP SIN 2 Hane (K) SP SC Katzalano Whiterock LO299738 Ljunggren Hans Owe ÄK
525 CACIB NOM SIN 7 Hona S*Kustens Ulla-Bella 888 LO380242 Ljunggren Hans Owe ÄK
526 SRL as 11 9 Hane PL*Bearmiss Tim II u reg Palokangas Päivi ELK
527 ABS SRS bs 8 Hane (K) Tzari Cmore RX21.srs.007.4.rr Andresen Vivian MUNDIKAT
528 ABS SRS o 10 Hane (K) Tzari Viaplay MU.RX21.XSH.001.7 Andresen Vivian MUNDIKAT
529 ABS SRS c 7 Hane CH Tzari Crunchytroll RX21.SRS.001.6.RR Andresen Vivian MUNDIKAT
530 ABS SRS o 7 Hona CH Tzari Hayu RX21.SRS.001.1.RR Andresen Vivian MUNDIKAT
531 CAPIB NOM BIS CRX n 03 8 Hane (K) SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM LO307175 Karlsson Helena BIK
532 Internationell Champion NOM CRX d 03 7 Hona SE*Curls etc. Queenie Goldstein JW LO387326 Berner Ann-Kathrine ÄK
533 HP CRX n 01 33 2 Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine ÄK
534 CAC NOM BIS CRX n 02 33 9 Hona SE*Arextocats Stardust Yvaine LO394779 Karlsson Helena BIK
535 CAGPIB DRX b 03 6 Hane (K) IP SE*Kapow Toblerone LO347222 Jonsson Pia SYDK
536 CACIB DRX n 03 7 Hona SE*Recce Pod Cameleon IV440 LO365868 Lassarp Vanessa DK
537 Grand Internationell Champion DRX e 22 5 Hona IC SE*Datakatten Vanellope Vanilja LO370350 Persson Helen ÄK
538 CACIB DRX fs 7 Hona SE*Datakatten Zadie LO387293 Persson Helen ÄK
539 Premier NOM DRX n 22 10 Hona (K) SE*Amor Regis Lilla My RX374332 Karlsson Birgitta SYDK
540 CAC DRX ns 22 9 Hona SE*Amor Regis Diamonds are Forever RX364734 Karlsson Birgitta SYDK
541 CAGCIB NOM DRX n 03 24 5 Hona SE*Recce Pod F-16 Fighting Falcon LO365650 Lindell Lisbet ÄK
542 EX1 NOM BIS DRX bs 09 24 12 Hona SE*Recce Pod Sepiella Cyanea LO399450 Lassarp Vanessa DK
543 CAGPIB NOM BIS DRX w 62 6 Hona (K) IP SC Rexperiment Miranda JW DSM LO310126 Stenberg Charlott ÄK
544 EX1 DRX w 64 11 Hane SE*Recce Pod Siberian Husky LO396063 Lassarp Vanessa DK
545 EX1 NOM BIS DSP f 09 21 11 Hona Shanita Don Ramzes LO398275 Jonasson Liselott SYDK
546 CACIB NOM DSP e 33 7 Hane Orlando Oldana Crown JW LO395499 Jonasson Liselott SYDK
547 EX1 NOM OSH n 12 Hane SE*Torparkattens Paul Isman RX400115 Holmberg Örtengren Anna-Lena SL
548 CAC OSH b 9 Hane Vishous Yeswecat LO396896 Olin Camilla SYDK
549 CAP NOM OSH a 24 10 Hane (K) SE*Flower of Lifes Helix LO392129 Rydin Katarina SKKK
550 CAGCIB NOM BIS OSH b 25 5 Hane IC Syntax Ufne Koty*PL LO378487 Eek Magnusson Iréne FRÄS
551 CACIB OSH d 24 7 Hona FI*LoveOriental Xandra RX394387 Eek Magnusson Iréne FRÄS
552 CAC NOM OSH n 03 24 9 Hane Eldoren RU* Dominik LO396669 Palokangas Päivi ELK
553 ABS RUS 2 Hane (K) GIP S*Koroleva Rebus by Pavlina LO339297 Andersson Johanna RYSS
554 CAC RUS 9 Hona Tsaritzas Wanda LO363542 Nilsson Eva BIRKA
555 CACIB RUS 7 Hona Kazakh's Bit O'Silver LO242135 Malevitch Maria Charlotte RACE
556 CAP RUS 10 Hona (K) S*Koroleva Elmira Amorina LO390429 Andersson Johanna RYSS
557 ABS SIA n 21 11 Hane Dahana's Don Carlos LO.21.SIA.034.1 Irbil Peter MUNDIKAT
558 ABS SIA e 21 1 Hane SC Delicato von Imporio*A JW LO336928 Olin Camilla SYDK
559 CACS SOM n 3 Hona IC S*Ianthelagens Hoshi Sato JW LO385020 Christiansson Torgny ASK
560 ABS SPH g 32 4 Hona (K) IP SE*Naked 4 U Älva LO362133 Andersen Henrik SKKK
561 1 NOM HCL n 09 24 14 Hane (K) Scirocco LO1974 Hellkvist Eva BIK
562 1 NOM BIS HCL f 03 22 14 Hona (K) Smilla LO1924 Hellkvist Eva BIK
563 ABS HCL f 09 24 14 Hona (K) Wilma LO1792 Olsson Ingela SVISS
564 2 HCS d 09 22 14 Hane (K) Fritzzjunior LO1874 Hellkvist Eva BIK
565 ABS HCS n 09 14 Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
566 3 HCS n 09 22 14 Hane (K) Julle LO1996 Hellkvist Eva BIK
567 1 NOM HCS n 23 14 Hane (K) Spencer LO1630 Åkesson Nina CK
568 ABS HCS f 09 14 Hona (K) Hillbergstrollet LO1875 Leveau Ann-Sofie CK
569 1 NOM BIS HCS n 09 23 14 Hona (K) SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM LO1591 Hellkvist Eva BIK
570 2 HCS ns 24 14 Hona (K) Yrvädret LO1997 Hellkvist Eva BIK
1197 CAPS BML fs 12 4 Hona (K) GIP IC Baheras Wb Vesna RX294036 Helmer Barbro SKKK
1226 CAC KBL d 9 Hona Wild Silver Tail Ginny LO243456 Boholdt Pernille  DARAK
A1 ABS MCO a 22 16 Hane GIC Queen Tails Coral Blue LO338508 Allotta Andersson Silvana SYDK
A2 BIS avelshona kat 2 26,7 poäng MCO f 09 22 16 Hona SE*Golden Shades Moonlight by Diva LO369133 Olsson Jeanette SYDK
C1 ABS SRS o 13b Hane (K) Tzari Viaplay MU.RX21.XSH.001.7 Andresen Vivian MUNDIKAT
K10 ABS MCO 18   S*Island Coon's Noblessa (2021-10-30) Noble Dream's Nilsson Annika CK
K11 2 MCO 18   S*Stortassen's Ragnhild (2021-11-03) Bergensjö's Bergensjö Sofie SYDK
K12 1 (BIS kull kat 2) MCO 18   S*Stortassen's Ninni (2021-12-30) Ferox Lynx Johnsson Charlotte SYDK
S20 1 PER n 02 62 15a Hane (K) IP SC S*Headturners Call Me Mr JW DSM LO310119 Eliasson Eva CK
S21 2 SBI e 15a Hane (K) IP SE*Solstakatten Rozzi Pavarotti LO310556 Andersson Saga DK
S22 1 BIS SBI a 21 15a Hona (K) IP SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM LO311559 Nilsson Christina SYDK
S23 2 NFO n 15a Hane (K) IP SC S*Zygot's D'addario JW LO302088 Jönsson Caroline CK
S24 3 NFO d 03 22 15a Hane (K) PR SC S*Fridalas Hektor DSM DVM LO317269 Henriksson Lill-Britt SVISS
S25 2 NFO f 03 15a Hona (K) SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis LO293136 Jönsson Susanne CK
S26 1 BIS SIB n 03 23 15a Hane (K) SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM LO300803 Johansson Eva DK
S27 1 SIB n 09 24 15a Hona IC S*Ulvstorps Gårds Montserrat Caballé LO300014 Eriksson Annelie DK
S28 2 BML ns 11 31 15a Hane SC Baheras Wb Xet JW DVM LO297285 Helmer Barbro SKKK
S29 3 BML ns 11 15a Hona (K) SC Baheras Wb Uma RX292591 Helmer Anna SKKK
S30 1 BIS BML fs 12 15a Hona (K) GIP IC Baheras Wb Vesna RX294036 Helmer Barbro SKKK
S31 4 BML hs 11 31 15a Hona (K) GIC SE*Miss World's Cotacachi LO298711 Magnusson Sandra SK
S32 2 BUR h 15a Hona (K) SP CH S*Mille Notti's Ravenna LO290174 Hedlund Alf CK
S33 1 SIN 15a Hane (K) SP SC Katzalano Whiterock LO299738 Ljunggren Hans Owe ÄK
S34 1 CRX n 03 15a Hane (K) SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM LO307175 Karlsson Helena BIK
S35 1 BIS DRX w 62 15a Hona (K) IP SC Rexperiment Miranda JW DSM LO310126 Stenberg Charlott ÄK
S36 2 DSP n 09 21 15a Hane (K) SP SE*Dragon Ace's Czar Custom Moto-Bald RX300844 Jonasson Liselott SYDK
S37 1 BIS HCS n 09 23 15a Hona (K) SW'19 SW'18 NW'19 NW'18 NW'16 Dancer DSM LO1591 Hellkvist Eva BIK
U10 ABS 17   S*Raus Höjden's u reg Ekström Lena SYDK
U11 2:a uppfödning kat 2 38 poäng 17   SE*Golden Shades u reg Olsson Jeanette SYDK
U12 BIS uppfödning kat 2 42 poäng 17   S*Stortassen's u reg Öhrberg Annika DK
U13 2:a uppfödning kat 3 38 poäng 17   Baheras u reg Helmer Barbro SKKK
U14 BIS uppfödning kat 3 52 poäng 17   S*KungsgardenCats u reg Lindblom Granlid Ulrica SYDK
U15 3:a uppfödning kat 3 34 poäng 17   SE*Miss World's u reg Magnusson Sandra SK
V20 1 BIS SIB f 23 15b Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
V21 1 BIS BML by 11 31 15b Hane (K) SP SC Baheras Wb Torkel DSM RX283837 Ljunggren Hans Owe ÄK
V22 1 BUR j 15b Hona (K) PR SC SE*Caruzellen's Aliza LO275756 Bengtsson Susanne CK
V23 1 BIS CRX n 01 33 15b Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine ÄK
V24 ABS HCS n 09 15b Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
V25 1 BIS HCS n 23 15b Hane (K) Spencer LO1630 Åkesson Nina CK