Skånes Kattklubb 1 CACIB EXO d 7 Hona CH DK*LaLiShen's Honey My Red Love LO338983 Olofsson Gunnel SKKK
220813 2 EX1 EXO f 12 Hona S*Alnashar's Freedom LO403159 Larsson Ingrid SKKK
3 CAC EXO f 22 9 Hona S*Hagabodas Grace LO396603 Kinhult Isabelle ÖSTK
samtliga uppgifter är hämtade från klubbens katalog / inrapporterade resultatlista - (K) identifierar kastrerade katter 4 EX1 EXO f 23 12 Hona S*Hagabodas Indira LO402107 Kinhult Isabelle ÖSTK
eventuella siffror inom parantes för kategori 2,3 och 4 är antalet katter tillhörande preliminärt godkända raser 5 Champion EXO f 24 9 Hona SE*Mallju's Lilith LO389965 Rydin Katarina SKKK
kategori 1 43 kategori 2 93 kategori 3 60 kategori 4 31 huskatt korthår 5 huskatt långhår 2 6 CACS EXO es 24 62 3 Hane GIC S*Atitza's Silver Lotus LO344310 Gustavsson Gitt SKKK
senior 1 senior 4 senior 4 senior 3 huskatt senior 0 7 CAGPIB EXO n 02 62 6 Hane (K) IP SE*Nightshade's Rhinestone Cowboy LO375429 Larsson Lisbeth NERK
veteran 1 veteran 1 veteran 1 veteran 1 huskatt veteran 2 8 EX1 EXO f 01 21 62 12 Hona S*Yomano's Thinking Out Loud LO405033 Christensen Christel BIK
fertil hane 8 fertil hane 14 fertil hane 10 fertil hane 2 9 EX1 NOM BIS EXO f 03 24 12 Hona SE*Mallju's Karamel Sutra LO403938 Kolgjini Katarina SYDK
fertil hona 13 fertil hona 29 fertil hona 14 fertil hona 9 10 EX1 NOM BIS PER n 11 Hane S*Freeloader's Diesel and Power LO399372 Fredholm Maria PK
kastrat hane 6 kastrat hane 10 kastrat hane 9 kastrat hane 7 11 EX1 NOM PER f 11 Hona S*Freeloader's Electric Suzy LO399370 Fredholm Maria PK
kastrat hona 4 kastrat hona 8 kastrat hona 6 kastrat hona 4 12 CACIB PER es 7 Hona CH S*Atitza's Smoke Organza LO376853 Gustavsson Gitt SKKK
junior hane 2 junior hane 8 junior hane 4 junior hane 1 13 CAC PER d 22 9 Hane (N)Almodovar Brage LO372405 Kinhult Isabelle ÖSTK
junior hona 2 junior hona 11 junior hona 7 junior hona 4 14 EX1 PER e 22 12 Hona S*Hagabodas Jole'ne LO403653 Kinhult Isabelle ÖSTK
kattunge hane 2 kattunge hane 6 kattunge hane 4 kattunge hane 2 15 CAPS NOM BIS PER d 02 62 4 Hane (K) GIP IDP*Schneider's Marcello LO359590 Sjölin Agneta SYDK
kattunge hona 6 kattunge hona 7 kattunge hona 6 kattunge hona 2 16 EX1 NOM PER d 02 63 12 Hane S*Yomano's Bee all over LO405026 Christensen Christel BIK
17 CACIB PER e 03 7 Hona CH S*Alnashar's Honey Bee LO335659 Olofsson Gunnel SKKK
KATEGORI 1 18 EX1 PER e 03 11 Hona IDP*Schneider's Candy Creme LO399799 Sjölin Agneta SYDK
Bästa vuxen hane: 19 CACIB NOM PER f 02 62 7 Hona CH S*Yomano's Sweet Sapphire LO392302 Christensen Christel BIK
S*Tinywinys Google Galliano, Hane, SBI b 21 1020 EX1 RAG a 11 Hane MirumKitty Timian LO123/22-RAG Miksova´ Martina
Äg: Eriksson Viveca, MIN 20 CAGCIB RAG n 03 5 Hane IC (N)Amasing Star's Zakarias ZigZag of Admires LO386924 Bråneke Lena ELK
Bästa vuxen hona: 21 Internationell Champion NOM BIS RAG n 03 7 Hona CH S*Admire's Barbie Q LO394082 Bråneke Lena ELK
CH S*Admire's Barbie Q, Hona, RAG n 03 22 Champion NOM RAG a 03 9 Hane SE*Alicendy's Herman LO379068 Hansson Susanna SYDK
Äg: Bråneke Lena, ELK 23 ABS RAG c 03 11 Hona S*Alexeys.se Tindra LO400906 Lagestig Alexandra DK
Bästa junior: 24 EX1 RAG a 03 12 Hona SE*Miss Magnolias Dollie Delicia LO403715 Lagerqvist Jessica SYDK
S*Freeloader's Diesel and Power, Hane, PER n 25 ABS RAG a 03 12 Hona S*Alexeys.se Cloe LO404245 Lagestig Alexandra DK
Äg: Fredholm Maria, PK 26 Supreme Premier RAG d 03 4 Hane (K) GIP S*Jörgårdens QM Blueberry Ivan LO342408 Dümpel Lovisa SPIN
Bästa kattunge: 27 CAGPIB RAG g 03 6 Hona (K) IP SE*Fujujung's Eudora LO358850 Bartelsen Marie ELK
SE*Mallju's Karamel Sutra, Hona, EXO f 03 24 28 CAGPIB NOM RAG n 04 6 Hane (K) IP S*My Bonnie Chicago LO376253 Wibring Carina DK
Äg: Kolgjini Katarina, SYDK 29 ABS RAG n 04 12 Hona S*Raggababa Invisible Touch LO402074 Vass Eva SYDK
Bästa kastrat hane: 30 CAPS NOM BIS SBI n 4 Hona (K) GIP SC SE*Noble Wonder's Chanel DVM LO312117 Montonen Karin SPIN
GIP IDP*Schneider's Marcello, Hane (K), PER d 02 62 31 CACIB SBI n 7 Hona CH S*Tinywinys Zudoku Zuperztar LO364110 Westman Gudrun SKKK
Äg: Sjölin Agneta, SYDK 32 CAPIB SBI n 8 Hane (K) PR Ärtan's Naggur Zudokuson LO387988 Westman Gudrun SKKK
Bästa kastrat hona: 33 CAC SBI n 9 Hona S*Tinywinys Testarossa Trassel LO353763 Eriksson Viveca MIN
GIP SC SE*Noble Wonder's Chanel DVM, Hona (K), SBI n 34 CAC SBI a 9 Hane S*Tinywinys XLNT Xantat LO361304 Almén Marie MIN
Äg: Montonen Karin, SPIN 35 Champion SBI a 9 Hona SE*Noble Wonder's Xandra Liss LO389903 Montonen Karin SPIN
Bästa senior: 36 CAC SBI b 9 Hona S*Tinywinys Mitocondria Myspys LO396694 Eriksson Viveca MIN
GIP SC SE*Noble Wonder's Chanel DVM, Hona (K), SBI n 37 EX1 SBI c 12 Hane S*Tinywinys Omikron Olekranon LO405738 Eriksson Viveca MIN
Äg: Montonen Karin, SPIN 38 CAPIB SBI e 8 Hane (K) PR IC IDP*Backkara's Wesley LO335475 Magnusson Helena SPIN
Bästa veteran: 39 CAPIB SBI f 8 Hona (K) PR S*Meinking's TuttiFrutti LO363455 Franzen Per CK
CH S*Tinywinys Xilia Xantina X, Hona (K), SBI b 21 40 CACIB SBI n 21 7 Hona CH Ärtan's Nattrun Zudokudottir LO387991 Westman Gudrun SKKK
Äg: Rydin Katarina, SKKK 41 CAC SBI n 21 9 Hane Ärtan's Naddur Zudokuson LO387990 Nilsson Johanna SKKK
Bästa avelshane: 42 CAC NOM BIS SBI b 21 9 Hane S*Tinywinys Google Galliano LO387030 Eriksson Viveca MIN
(N)Almodovar Brage, PER d 22 : 20 p 43 CAP SBI b 21 10 Hona (K) CH S*Tinywinys Xilia Xantina X LO256306 Rydin Katarina SKKK
Äg: Kinhult Isabelle, ÖSTK 44 CAGCIB TUV a 62 5 Hane IC S*Tufvans Gastone de Letorières RX357907 Hansson Anette SKKK
Bästa avelshona: 45 CACIB TUV e 62 7 Hona CH S*Tufvans Clara LO379968 Hansson Anette SKKK
CH S*Tinywinys Zudoku Zuperztar, SBI n : 20 p 46 CAC LPL w 61 9 Hona SE*Cozy dreams BC Snow RX377429 Varga Agnes SYDK
Äg: Westman Gudrun, SKKK 47 CAC LPL c 32 9 Hona SE*Pärlan Zio RX394714 Carlsson Liselotte VK
Bästa uppfödning: 48 ABS MCO a 11 Hane SE*Bergensjö's Sune Sik LO399542 Bergensjö Sofie SYDK
S*Tinywinys,  : 30 p 49 ABS MCO n 09 9 Hane SE*Änga Cat's Jöns LO385492 Lindqvist Ulrika SYDK
Äg: Eriksson Viveca, MIN 50 ABS MCO a 09 11 Hane SE*Ellas Kustkatt Baby Biscuit LO400626 Nilsson Sabine SYDK
51 CACIB BIV MCO n 22 7 Hane CH Berkano Kuma LO390292 Johnsson Charlotte SYDK
KATEGORI 2 52 EX2 MCO n 22 9 Hane SE*Knäkatten Sir Alaska LO380850 Cervin Walter SPIN
Bästa vuxen hane: 53 CAC MCO n 22 9 Hane S*Löddeskogen's Zac LO384044 Sommer Karin SYDK
SC T-Rex Tzar-Koshka, Hane, NEM n 21 54 EX1 MCO n 22 12 Hona SE*Änga Cat's Linnea LO401667 Jonsson Tommy SYDK
Äg: Stridh Marie, BIK 55 CACS MCO n 09 22 3 Hane GIC SE*Sankt Halvard's Thom DVM LO359687 Augustsson Martin ELK
Bästa vuxen hona: 56 CAPS NOM MCO n 09 22 4 Hane (K) IP Caino Il Guardiano*IT LO347516 Hansson Gunilla SYDK
IC SE*Sankt Halvard's Britta Blanche, Hona, MCO w 63 57 EX1 NOM MCO n 03 22 11 Hane SE*Tippy Wee's I m Back RX399590 Andersen Hartman Nettis SYDK
Äg: Kindbom Charlotta, ELK 58 Premier NOM BIS MCO f 22 10 Hona (K) SC SE*Sankt Halvard's Dream Girl DVM LO302571 Dahllöf Annelie ELK
Bästa junior: 59 EX1 MCO g 22 11 Hona SE*Ferox Lynx Montanya LO400544 Johnsson Charlotte SYDK
S*Restless Niseishi, Hona, NFO w 62 60 HP BIV NOM MCO f 03 22 1 Hona GIC SE*Sankt Halvard's Pixie DVM LO342346 Kindbom Charlotta ELK
Äg: Wilderäng Ulrica, GRK 61 HP MCO f 09 22 2 Hona SP SE*Sankt Halvard's RoxAnne LO348106 Augustsson Martin ELK
Bästa kattunge: 62 CACIB MCO f 09 22 7 Hona CH SE*Golden Shades Moonlight by Diva LO369133 Olsson Jeanette SYDK
SE*Prana's Makai, Hane, NFO ds 02 21 62 63 CAC MCO f 03 9 Hona SE*Skastas Bonnie LO385361 Cervin Walter SPIN
Äg: Palm Denice, SVISS 64 EX1 BIV NOM MCO d 02 21 62 11 Hane SE*Sankt Halvard's Kaj LO400605 Dahllöf Annelie ELK
Bästa kastrat hane: 65 EX1 MCO g 03 22 11 Hona (K) SE*Ferox Lynx Contessa LO400546 Holmgren Henrik SYDK
SC S*Silent Hill's Illidan Stormrage, Hane (K), NFO n 24 66 EX1 MCO f 09 12 Hona SE*Änga Cat's Märit LO402751 Jonsson Tommy SYDK
Äg: Hansson Annette, SYDK 67 CAGCIB BIV NOM MCO ns 5 Hona CH SE*Cherry Lynx's Anna LO371681 Hansson Gunilla SYDK
Bästa kastrat hona: 68 Champion MCO ns 24 9 Hane S*Acoonitum's Speedy Gonzalez LO392765 Cervin Walter SPIN
SC SE*Sankt Halvard's Dream Girl DVM, Hona (K), MCO f 22 69 CACIB MCO ns 22 7 Hona CH SE*Djävulskatten's Iblis LO371184 Ewerlöf Matilda ELK
Äg: Dahllöf Annelie, ELK 70 EX1 MCO ns 12 Hane SE*Big Lynx's Dressed For Success LO404084 Lells Patrik ÄK
Bästa senior: 71 CAGCIB BIV MCO ns 09 5 Hane CH DK*Westpricecats Gaston LO360469 Hansson Gunilla SYDK
SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM, Hane (K), SIB n 03 23 72 Premier NOM MCO fs 02 21 62 10 Hona (K) S*Hemi coon's Nadja LO370977 Karlsson Maria MIN
Äg: Johansson Eva, DK 73 EX1 MCO ns 09 11 Hane SE*Fågelskrämmans Harry Hayabusa LO399781 Karlsson Maria MIN
Bästa veteran: 74 EX1 MCO fs 09 11 Hona SE*Golden Shades Honey Crunch by Copy LO398176 Olsson Jeanette SYDK
S*Chop Suey's O'Raya One, Hona (K), NFO n 09 24 75 EX2 MCO ns 03 11 Hona SE*Nawien's Tyrande Whisperwind LO398730 Bergelin Ulrika SVISS
Äg: Sandin Hanna, SVISS 76 EX1 MCO fs 03 22 12 Hona SE*WH Jolly Tail's Erika Star LO403759 Cervin Walter SPIN
Bästa uppfödning: 77 CAGCIB NOM BIS MCO w 63 5 Hona IC SE*Sankt Halvard's Britta Blanche LO373442 Kindbom Charlotta ELK
SE*Sankt Halvard's,  : 56 p 78 HP BIV NOM BIS NEM n 21 1 Hane SC T-Rex Tzar-Koshka LO385941 Stridh Marie BIK
Äg: Dahllöf Annelie, ELK 79 CACS NEM n 21 3 Hona IC SE*Aurora Stars Cordelia LO341023 Lorentzon Joanna VK
80 CACIB NEM a 21 7 Hona Bella Rose Znatniy Zver RX389617 Östbye Ann-Marie ELK
KATEGORI 3 81 CAGCIB NEM a 21 5 Hona CH SE*Corda Dreams' Whoopsie Daisy LO393634 Lorentzon Joanna VK
Bästa vuxen hane: 82 CAC NEM a 9 Hona SE*NorthernBeauty's Aurora LO382920 Lindroth Elina HÄK
IC SE*Hjällnäs Cevin JW, Hane, KBL w 62 83 CAP NEM n 21 10 Hane (K) SE*Snowy Sapphires Bastien LO390175 Melin Carolin VK
Äg: Sonesson Britt-Marie, ELK 84 EX1 BIV NEM e 21 11 Hane SE*Guldkantens Meatball LO400698 Ögren Ulrika SKKK
Bästa vuxen hona: 85 EX1 NEM n 11 Hona SE*NorthernBeauty's Bellatrix Lestrange LO400357 Lindroth Elina HÄK
CH Stjärnviks Tirawas Caiza, Hona, BUR n 86 EX1 NEM ns 21 12 Hona SE*Teslatassarnas Deimi LO402558 Östbye Ann-Marie ELK
Äg: Mitzeus Sara, FMK 87 CAGCIB NEM ns 09 21 5 Hona CH SE*Teslatassarnas Auriga LO390979 Östbye Ann-Marie ELK
Bästa junior: 88 EX1 NFO n 11 Hona S*Djupbäcken's Selma Lagerlöf LO401069 Spännar Jenny ÄK
SE*Hormuz Toros JW, Hane, OCI n 24 89 CAGCIB NFO n 09 5 Hane IC S*Little L's Pineapple LO352486 Andersson Elisabeth CK
Äg: Jiglund Benjamin, UK 90 CAC NFO n 09 9 Hane SE*Whiteberry's First Class LO397236 Sebelius Lönnberg Anna DK
Bästa kattunge: 91 CAGPIB NOM BIS NFO n 24 6 Hane (K) SC S*Silent Hill's Illidan Stormrage LO331799 Hansson Annette SYDK
SE*Katoj's Eulalia, Hona, BML ns 12 31 92 CAPIB NFO n 24 8 Hane (K) PR SE*Hel's rike Balder LO378735 Andersson Hanna VÄK
Äg: Cederberg Charlotte (Lotta), SKKK 93 EX1 NOM NFO n 22 12 Hane S*Silverflake's Sacré-Coeur LO404093 Andersson Eva DK
Bästa kastrat hane: 94 CACS NFO n 01 21 62 3 Hona GIC S*Myselisia's Wea LO345277 Lassnig Helene ELK
Baheras Count Zero, Hane (K), BML ns 11 31 95 EX2 NFO n 09 22 5 Hane CH S*Fridalas Ringo LO349829 Henriksson Lill-Britt SVISS
Äg: Helmer Anna, SKKK 96 Grand Internationell Champion NFO a 03 24 5 Hane IC S*Björenklo's Skillet LO351136 Dalberg Nilsson Helene SYDK
Bästa kastrat hona: 97 CACIB BIV NOM NFO n 03 24 7 Hane CH S*Tigerögas Ztarman LO383164 Hedhag Annika ÄK
GIP IC Baheras Wb Vesna, Hona (K), BML fs 12 98 Färgändrad till as 03 24 NFO as 03 24 7 Hona CH S*Björenklo's Nightwish LO351140 Andersson Elisabeth CK
Äg: Helmer Barbro, SKKK 99 CACIB NFO n 09 24 7 Hona CH S*Dalkullans Quttra LO376368 Jönsson Susanne CK
Bästa senior: 100 Champion NFO n 09 24 9 Hona SE*Slottsbacken's Saga LO385824 Hedlund Anne CK
GIP IC Baheras Wb Vesna, Hona (K), BML fs 12 101 CAP NFO n 01 21 62 10 Hane (K) SE*Talina's Asar LO385239 Peterson Bibbi ELK
Äg: Helmer Barbro, SKKK 102 CAP NFO n 09 24 10 Hona (K) S*Chop Suey's O'Raya One LO289945 Sandin Hanna SVISS
Bästa veteran: 103 EX1 NFO n 02 21 62 11 Hane S*Pax Romas Labbas LO401430 Dahlkvist Sylvia SPIN
SP SC Artizto Catz Edward A DSM DVM, Hane (K), BEN n 22 104 EX1 BIV NFO n 09 24 11 Hona S*Rockringen's Doja Cat LO399017 Andersson Hanna VÄK
Äg: Lidenskog Anette, ÄK 105 EX1 NFO as 09 24 11 Hona SE*Elgatodeplayascats Calida LO399401 Bergstrand Lotta SVISS
Bästa uppfödning: 106 EX2 NFO a 09 22 11 Hona SE*Slottsbacken's Tesla LO400255 Kalling Sandra CK
Baheras,  : 38 p 107 EX1 NOM NFO n 09 22 12 Hona S*Silverflake's Champs-Élysées LO404094 Jönsson Susanne CK
Äg: Helmer Barbro, SKKK 108 ABS NFO d 22 8 Hane (K) PR DK*Europa's Appelssin Knas LO240780 Wessel Grit Race
109 ABS NFO g 24 11 Hona SE*Brades Katter Adidas LO399775 Lindström Marianne SYDK
KATEGORI 4 110 EX1 NFO d 22 12 Hane S*Derja's Simba LO401925 Österlind Lena SVISS
Bästa vuxen hane: 111 HP NFO f 03 2 Hona (K) SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis LO293136 Jönsson Susanne CK
CH Orlando Oldana Crown JW, Hane, DSP e 33 112 CAPS BIV NFO d 03 22 4 Hane (K) PR SC S*Fridalas Hektor DSM DVM LO317269 Henriksson Lill-Britt SVISS
Äg: Jonasson Liselott, SYDK 113 CAPIB NFO f 03 8 Hona (K) PR CH S*Pysida's Anemone LO321588 Andersson Hanna VÄK
Bästa vuxen hona: 114 CAPS NFO ns 22 4 Hane (K) IP GIC S*Fridalas Primus LO343521 Permin Anette SYDK
IC SE*Curls etc. I am Ayesha JW, Hona, CRX h 115 ABS NFO ns 24 5 Hane IC S*Björenklo's Alexander Rybak LO329061 Andersson Elisabeth CK
Äg: Berner Ann-Kathrine, ÄK 116 Champion NFO fs 24 9 Hona SE*Lells Rose´ LO392676 Lells Patrik ÄK
Bästa junior: 117 EX1 NFO ns 24 11 Hane S*Little L's Ecthelion JW LO399927 Dahlkvist Sylvia SPIN
S*Cat Claw's V for Vendetta, Hane, ABY n 118 ABS NFO ns 12 Hona SE*Caipora's Sky LO405098 Nordahl Pia CK
Äg: Frostred Katarina, SKKK 119 CAGPIB NOM NFO ns 09 6 Hane (K) IP S*Lofvens Qilian Quick Jumper LO361436 Permin Anette SYDK
Bästa kattunge: 120 CAGCIB NFO fs 09 24 5 Hona CH S*Derja's Pocahontas JW DVM LO358510 Hjorth Anja SVISS
SE*Pilgatans Aslan, Hane, BAL o 03 21 121 CACIB NFO ns 09 7 Hona CH SE*Prana's Cha-cha-cha LO359896 Pekkala Simone ÄK
Äg: Falk Linda, SYDK 122 ABS NFO fs 02 62 7 Hona CH Tilia Nova's Ziennah LO234686 Wessel Grit Race
Bästa kastrat hane: 123 Champion BIV NOM NFO ns 03 24 9 Hane S*Little L's Curry LO396804 Dahlkvist Kim SPIN
SP SE*Dragon Ace's Czar Custom Moto-Bald, Hane (K), DSP n 09 21 124 EX3 NFO fs 09 9 Hona DK*Sakeena's Sunshine of Your Love LO371310 Andersson Elisabeth CK
Äg: Jonasson Liselott, SYDK 125 CAC NFO ds 02 21 62 9 Hona S*Curly line Stina LO370680 Kiefer Monica SVISS
Bästa kastrat hona: 126 EX2 NFO fs 09 24 9 Hona SE*Whiteberry's Estelle Mountain LO386030 Pekkala Simone ÄK
IP SC Rexperiment Miranda JW DSM, Hona (K), DRX w 62 127 CAP NFO ns 09 24 10 Hane (K) CH S*Lofvens Tyson Typhoon of Kindness LO371944 Permin Anette SYDK
Äg: Stenberg Charlott, ÄK 128 EX1 NFO ds 09 23 11 Hane S*Poimandres Mandarin LO398502 Kiefer Monica SVISS
Bästa senior: 129 EX2 NFO ns 03 24 12 Hane DK*Twikke's Sitka LO404193 Dahlkvist Sylvia SPIN
IP SC Rexperiment Miranda JW DSM, Hona (K), DRX w 62 130 EX1 BIV NOM BIS NFO ds 02 21 62 12 Hane SE*Prana's Makai LO402789 Palm Denice SVISS
Äg: Stenberg Charlott, ÄK 131 EX1 NFO ds 03 22 12 Hona SE*Prana's Mahina LO402791 Mårtensson Susanne SVISS
Bästa veteran: 132 Champion BIV NFO w 61 9 Hane S*Little L's Bad Boy Boggie JW LO396029 Dahlkvist Sylvia SPIN
SP S*Curls 'n Claws Amazing etc., Hane (K), CRX n 01 33 133 Champion NFO w 62 9 Hona SE*Whiteberry's Fairy Queen LO397237 Conrad Amanda CK
Äg: Berner Ann-Kathrine, ÄK 134 EX1 NOM BIS NFO w 62 11 Hona S*Restless Niseishi LO399440 Wilderäng Ulrica GRK
135 EX1 SIB n 11 Hane S*Sibbemaffians Sasja Lazin LO400562 Eriksson Annelie DK
HUSKATT 136 EX1 SIB ny 22 12 Hane SE*Jennisey Strigis Leon LO401855 Ekblad Katarina SYDK
Bästa korthår: 137 HP SIB n 03 23 2 Hane (K) SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM LO300803 Johansson Eva DK
Goliat DSM, Hane (K), HCS ns 138 ABS SIB f 23 2 Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
Äg: Ewerlöf Matilda, ELK 139 EX1 SIB f 24 11 Hona Orka Duma Cara*PL RX403983 Finnman Gabriel CK
Bästa långhår: 140 ABS SIB f 11 Hona SE*Island Branch's Sarabi LO400658 Ögren Ulrika SKKK
Rosie, Hona (K), HCL g 09 141 CACIB SIB fy 09 24 7 Hona SE*Purrloin's Halley Irwinovna LO390066 Ekblad Katarina SYDK
Äg: Johnson Claire, GRK 142 CAC SIB f 03 24 9 Hona SE*Purrloin's Glorija Irwinovna LO390064 Ekblad Katarina SYDK
Bästa veteran: 143 Grand Internationell Champion SIB ns 5 Hona GIC SE*Ajca's Eleganta Elsa LO374223 Johansson Eva DK
Sören Fernström DSM, Hane (K), HCS n 09 144 EX1 SIB ns 23 12 Hona S*Tricaliz Zoya LO401996 Linhed Annelie SKKK
Äg: Leveau Ann-Sofie, CK 145 HP NOM SIB fs 09 24 2 Hona (K) SP CH SE*Ajca's Mysiga Mimmi DSM LO338436 Johansson Eva DK
146 Champion SIB fs 09 24 9 Hona SE*Sohappy Hilda LO395258 Bengtsson Hanna SVISS
147 CAP SIB fs 09 24 10 Hona (K) SE*Khaleesi Tokyo LO359602 Grönvall Larsson Anneli SYDK
148 CACIB TUA fs 03 7 Hona CH SE*Purple Lightning's Himalaya RX385383 Hansson Anette SKKK
149 HP BEN n 22 2 Hane (K) SP SC Artizto Catz Edward A DSM DVM LO274565 Lidenskog Anette ÄK
150 EX1 BEN n 22 11 Hona (K) Artizto Catz Wronski Feint LO400518 Larsson Emma CK
151 ABS BEN n 24 9 Hona S*Svedbergakulle Lotuz LO396732 Lindhe Jeanette FMK
152 CAGPIB BEN n 22 33 6 Hane (K) IP Artizto Catz Suzuki RX383351 Levau Johanna ÄK
153 CAP NOM BEN n 22 33 10 Hane (K) Artizto Catz Invictus Victory LO386940 Larsson Emma CK
154 ABS BEN n 24 32 2 Hane (K) SW'18 SP S*KungsgardenCats Koala DSM RX324858 Wahlberg Lennart ÄK
155 CACS BEN n 24 32 3 Hona GIC S*KungsgardenCats Feresa RX381245 Carlsson Pia ÄK
156 EX1 BEN n 24 33 11 Hane Artizto Catz Knock Out Bludger LO400517 Olovsson Åsa ÄK
157 EX1 BEN n 24 33 11 Hona Artizto Catz Queen Daisy LO400515 Levau Johanna ÄK
158 CAC BLH a 9 Hane SE*Yillans loveable Lewis LO391081 Löfström Pia SYDK
159 Champion BLH c 9 Hona SE*Yillans lovelinesss Laika LO391079 Ljungberg Maria FMK
160 ABS BLH ns 11 5 Hane IC IDP*Holygateway's Maalik RX355517 Madsen Ann SYDK
161 EX1 BLH ns 11 11 Hane X-man Wittory Sun*EE LO402032 Åström Annika CK
162 ABS BLH ny 11 9 Hona S*Aspelund's Solo LO395179 Bjäreklint Rose-Marie SYDK
163 CACIB BLH n 03 7 Hona SE*Trashanken's Lily-Rose LO392956 Ingelstöm Råberg Caroline CK
164 EX1 BLH h 01 62 11 Hona S*Ullstrumpans Geisha LO396988 Bjäreklint Rose-Marie SYDK
165 CAPIB BLH ns 21 33 8 Hane (K) PR S*White Treasure's Dusty Diamond RX387419 Johnson Claire GRK
166 EX1 BLH ns 21 33 12 Hona S*Metallica Baby Lea RX403052 Åström Annika CK
167 HP BML ns 11 31 1 Hane SC Baheras Wb Xet JW DVM LO297285 Helmer Barbro SKKK
168 CAGCIB BIV NOM BML ns 11 5 Hona IC SE*Miss World's Havanna RX333996 Magnusson Sandra SK
169 CAGPIB BML ns 11 31 6 Hane (K) IP SC Baheras Trötter DSM LO343095 Westman Gudrun SKKK
170 Grand Internationell Premier NOM BML ns 11 31 6 Hona (K) IP Kryddgårdens Ag Oela LO293943 Törnström Anne-Marie MIN
171 CACIB BML ns 11 7 Hona CH SE*Miss World's Ruaha RX371394 Magnusson Sandra SK
172 EX2 BML ns 11 8 Hona (K) PR SC Baheras Wb Uma RX292591 Helmer Anna SKKK
173 CAPIB BML ns 11 8 Hona (K) IC SE*Miss World's Kisolanza RX345706 Magnusson Sandra SK
174 CAC BML ns 11 31 9 Hona S*Dacca's Silver Plektrum LO380111 Mikkelä Carin MIN
175 Premier BIV NOM BIS BML ns 11 31 10 Hane (K) Baheras Count Zero LO381972 Helmer Anna SKKK
176 CAP BML ns 11 10 Hona (K) SE*Miss World's Pretoria RX358341 Magnusson Sandra SK
177 EX1 BIV NOM BML ns 11 11 Hona SE*Miss World's Xàbia RX398607 Magnusson Sandra SK
178 EX2 BML ns 11 31 11 Hona Baheras Eiwor LO401255 Helmer Barbro SKKK
179 EX1 BML ny 11 31 12 Hane SE*Grayscale's Fred LO402191 Helmer Barbro SKKK
180 EX2 BML ns 11 12 Hona SE*Katoj's Elise RX406086 Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
181 EX3 BML bs 11 12 Hona SE*Katoj's Edit RX406088 Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
182 EX1 NOM BIS BML ns 12 31 12 Hona SE*Katoj's Eulalia RX406085 Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
183 EX4 BML ns 11 12 Hona SE*Katoj's Essie RX406087 Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
184 CAPS NOM BIS BML fs 12 4 Hona (K) GIP IC Baheras Wb Vesna RX294036 Helmer Barbro SKKK
185 CAGCIB BML fs 11 5 Hona SE*Katoj's Betsy RX356966 Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
186 CAPIB BML hs 11 31 8 Hona (K) PR GIC SE*Miss World's Cotacachi LO298711 Magnusson Sandra SK
187 Internationell Champion BIV BSH a 7 Hona CH Charlotte Roxera LO237061 van Grebst Leslie Race
188 Champion BSH a 9 Hane SE*Yillans Dreams do come true Don LO362102 Löfström Pia SYDK
189 CAC BSH a 9 Hona SE*Murkofiki Dolce Vita LO378478 Imamovic Lejla SYDK
190 CAC BSH c 9 Hane SE*Zinkenkatten William Morris LO389028 Carlborg Camilla FMK
191 EX1 BSH e 12 Hona SE*XLNT Highland's Junis LO404853 Lundberg Pernilla CK
192 CACIB BSH ns 7 Hona CH Britty LO369051 Ståhl Gun DK
193 EX1 BSH n 22 12 Hane S*Papadino's Goliath LO402849 Ståhl Gun DK
194 EX1 BSH b 25 11 Hane Åkersborgs Tick the box LO400052 Cavka Ema SKKK
195 ABS BSH g 24 9 Hona SE*XLNT Highland's Hjördis LO389970 Lundberg Pernilla CK
196 CAGCIB NOM BIS BUR n 5 Hona CH Stjärnviks Tirawas Caiza LO358430 Mitzeus Sara FMK
197 Champion NOM BUR b 9 Hane Lilac's Uriah Heep LO2133809 Bjelke Hansen Anne Marie MUN
198 EX1 NOM BUR e 12 Hane Bjelke's Beau Chat LOMU.LO22.BUR.002-1 Bjelke Hansen Anne Marie MUN
199 ABS CYM n 01 21 51 64 6 Hane (K) IP GIC Mistysprings Fandango RX313274 Zander Anna JKK
200 CAGCIB EUR n 22 5 Hane IC DK Boholdt Kevin Costner LO238698 Larsen Lene DARAK
201 EX1 EUR n 22 12 Hane S*Hafvets Qvarn He Will Rock You LO401203 Erlingby Eva DK
202 Champion EUR ns 22 9 Hona DK Boholdt Emma Watson LO242164 Lund Anja DARAK
203 CAC EUR e 02 62 9 Hane Yamasee Yatzy Bear Running RX325396 Ekstrand Ingeborg SKKK
204 CACS NOM BIS KBL w 62 3 Hane IC SE*Hjällnäs Cevin JW RX347701 Sonesson Britt-Marie ELK
205 CAPS KBL ns 22 4 Hane (K) GIP SE*Kot-à-Kuril Twinkle little star LO321245 Lundkvist Mona SYDK
206 Internationell Champion KBL n 02 21 64 7 Hona CH DK*Silky Catz Rock My World LO233871 Boholdt Pernille DARAK
207 CACIB KBL ns 09 22 7 Hane Favoritecat Tao LO242787 Boholdt Pernille DARAK
208 EX1 KBL f 24 11 Hona SE*Hjällnäs Nicole LO398934 Andersson Johanna ELK
209 EX1 KBL f 09 22 11 Hona SE*Hjällnäs Najla LO398932 Sonesson Britt-Marie ELK
210 EX1 NOM BIS OCI n 24 11 Hane SE*Hormuz Toros JW LO398098 Jiglund Benjamin UK
211 CAGPIB OCI o 24 6 Hane (K) IP SE*Hormuz Pâyiz LO383725 Hanlon Conleth SYDK
212 CAPIB SRL c 09 8 Hane (K) PR S*Ma'ha Gita O Jason RX390808 Johnson Claire GRK
213 Champion SRL f 9 Hona SE*Hyrule's Ikana RX390908 (RR) Hellman Jorunn SKKK
214 Champion SRL d 02 62 9 Hane SE*Hyrule's Mikau RX390910 RR Hellman Görel SVISS
215 CACIB ABY n 7 Hona CH S*Windjammer's Yippie LO392376 Wolffram Katarina SPIN
216 EX1 NOM BIS ABY n 11 Hane S*Cat Claw's V for Vendetta LO399567 Frostred Katarina SKKK
217 CAC ABY a 9 Hona S*Carmoli's Ciara LO397199 Nöklestad Helene SKKK
218 CAC ABY o 9 Hona S*Carmoli's Camikatzi LO397197 Frostred Katarina SKKK
219 EX1 NOM ABY ns 12 Hona SE*Ljungfelts Mizithra RX403582 Ljungfelt Veronika CK
220 EX1 NOM BIS BAL o 03 21 12 Hane SE*Pilgatans Aslan LO402708 Falk Linda SYDK
221 CAP CRX b 10 Hane (K) S*Chagris Mozart LO364196 Farzaneh Sabet Payam SKKK
222 Grand Internationell Champion NOM BIS CRX h 5 Hona IC SE*Curls etc. I am Ayesha JW LO365067 Berner Ann-Kathrine ÄK
223 ABS CRX g 03 6 Hona (K) IP S*Axiom's Winter Breeze LO370197 Åmell Maria DK
224 CAC CRX g 03 9 Hona IDP*Cruzmyntas Hedwig LO401261 Farzaneh Sabet Payam SKKK
225 HP CRX n 01 33 2 Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine ÄK
226 EX1 DRX n 12 Hane SE*Tanzanites Crowfield LO402325 Eriksson Alexandra SYDK
227 CAGPIB DRX b 03 6 Hane (K) IP SE*Kapow Toblerone LO347222 Jonsson Pia SYDK
228 EX1 NOM DRX f 24 11 Hona SE*Datakatten Paloma LO397662 Persson Helen ÄK
229 CAGPIB NOM BIS DRX w 62 6 Hona (K) IP SC Rexperiment Miranda JW DSM LO310126 Stenberg Charlott ÄK
230 HP NOM BIS DSP n 09 21 2 Hane (K) SP SE*Dragon Ace's Czar Custom Moto-Bald RX300844 Jonasson Liselott SYDK
231 Champion NOM DSP f 09 21 9 Hona Shanita Don Ramzes JW LO398275 Jonasson Liselott SYDK
232 CAGCIB NOM BIS DSP e 33 5 Hane CH Orlando Oldana Crown JW LO395499 Jonasson Liselott SYDK
233 CAP OSH a 24 10 Hane (K) SE*Flower of Lifes Helix LO392129 Rydin Katarina SKKK
234 CAPS RUS 4 Hona (K) GIP IC S*Boginja's Ellie Evilja LO351818 Wennergren Anna-Lena SYDK
235 CAPIB RUS 8 Hona (K) PR S*Koroleva Elmira Amorina LO390429 Andersson Johanna RYSS
236 ABS RUS 9 Hane FI*Hana-Bi Ukko LO381612 Bredberg Charlotte RYSS
237 EX2 RUS 9 Hona Tsaritzas Wanda LO363542 Nilsson Eva BIRKA
238 ABS RUS 9 Hona S*Flax Nickolina LO373648 Bredberg Charlotte RYSS
239 CAC BIV RUS 9 Hona SE*Katiusjas Ekaterina LO386382 Holmström Christina SYDK
240 EX1 RUS 11 Hona S*Mistlurens Stina LO401151 Fältström Bengt-Göran VK
241 EX2 RUS 11 Hona Grisaille Wild Mountain Ivy of Flax LO407758 Bredberg Charlotte RYSS
242 ABS RUS 12 Hane S*Wildtbergs Moomin af Suomi-neito LO403618 Wildtberg Ywonne CK
243 CAGPIB NOM SOM n 6 Hane (K) IP Willy Wonka av Revebo(N) LO361164 Wolffram Katarina SPIN
244 CAC SOM n 9 Hane S*Skrasselkattens Fireball LO389534 Magnusson Kajsa SKKK
245 EX1 SOM n 11 Hona S*Windjammer's All In LO397470 Wolffram Katarina SPIN
246 EX1 SOM a 12 Hona S*Ianthelagens Deanna Troi LO402630 Christiansson Torgny ASK
247 Champion SOM os 9 Hona Raclette de la Rive RX392261 Ljungfelt Veronika CK
248 ABS SPH f 03 21 9 Hona IDP*Softskins Fuzzy Peach YwAnna LO402994 Wildtberg Ywonne CK
249 CAPS NOM SPH g 32 4 Hona (K) GIP SE*Naked 4 U Älva LO362133 Andersen Henrik SKKK
250 CAGPIB SPH n 32 6 Hane (K) IP CH Skindex Skindex And Nephilim LO325904 Pekkala Simone ÄK
251 1 NOM HCL n 03 14 Hane (K) Osbourne LO1990 Christensen Nilsson Celine DK
252 1 NOM BIS HCL g 09 14 Hona (K) Rosie LO1930 Johnson Claire GRK
253 2 HCS n 09 14 Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
254 ABS HCS n 09 14 Hane (K) Bamse LO1761 Johansson Madelene NERK
255 1 NOM BIS HCS ns 14 Hane (K) Goliat DSM LO1202 Ewerlöf Matilda ELK
256 1 NOM HCS f 09 14 Hona (K) Hillbergstrollet LO1875 Leveau Ann-Sofie CK
257 3 HCS n 14 Hona (K) Slash LO1838 Christensen Nilsson Celine DK
258 2 HCS n 09 14 Hona (K) Cobain LO1871 Christensen Nilsson Celine DK
A1 UTGÅR EXO es 24 62 16 Hane GIC S*Atitza's Silver Lotus LO344310 Gustavsson Gitt SKKK
A2 POÄNG (200) BIS PER d 22 16 Hane (N)Almodovar Brage LO372405 Kinhult Isabelle ÖSTK
A3 POÄNG (200) BIS SBI n 16 Hona CH S*Tinywinys Zudoku Zuperztar LO364110 Westman Gudrun SKKK
F1 NFO as 09 24 NFO as 09 24 13c Hona SE*Elgatodeplayascats Calida LO399401 Bergstrand Lotta SVISS
F2 ABS NFO ns 13c Hona SE*Caipora's Sky LO405098 Nordahl Pia CK
F3 ABS SIB f 13c Hona SE*Island Branch's Sarabi LO400658 Ögren Ulrika SKKK
K1 1 TIF 18   Cherry Silver Porsche Carrera (2022-04-09) Katoj's Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
S1 1 BIS SBI n 15a Hona (K) GIP SC SE*Noble Wonder's Chanel DVM LO312117 Montonen Karin SPIN
S2 1 MCO f 22 15a Hona (K) SC SE*Sankt Halvard's Dream Girl DVM LO302571 Dahllöf Annelie ELK
S3 2 NFO d 03 22 15a Hane (K) PR SC S*Fridalas Hektor DSM DVM LO317269 Henriksson Lill-Britt SVISS
S4 2 NFO f 03 15a Hona (K) SP CH S*Glömstaskogens Koola Kattis LO293136 Jönsson Susanne CK
S5 1 BIS SIB n 03 23 15a Hane (K) SP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DSM DVM LO300803 Johansson Eva DK
S6 1 BML ns 11 31 15a Hane SC Baheras Wb Xet JW DVM LO297285 Helmer Barbro SKKK
S7 2 BML ns 11 15a Hona (K) PR SC Baheras Wb Uma RX292591 Helmer Anna SKKK
S8 3 BML ns 11 31 15a Hona (K) IP Kryddgårdens Ag Oela LO293943 Törnström Anne-Marie MIN
S9 1 BIS BML fs 12 15a Hona (K) GIP IC Baheras Wb Vesna RX294036 Helmer Barbro SKKK
S10 ABS CYM n 01 21 51 64 15a Hane (K) IP GIC Mistysprings Fandango RX313274 Zander Anna JKK
S11 1 BIS DRX w 62 15a Hona (K) IP SC Rexperiment Miranda JW DSM LO310126 Stenberg Charlott ÄK
S12 1 DSP n 09 21 15a Hane (K) SP SE*Dragon Ace's Czar Custom Moto-Bald RX300844 Jonasson Liselott DK
S13 2 SPH n 32 15a Hane (K) IP CH Skindex Skindex And Nephilim LO325904 Pekkala Simone ÄK
U1001 POÄNG (300) BIS 17   S*Tinywinys u reg Eriksson Viveca MIN
U1 UTGÅR 17   S*Little L's u reg Dahlkvist Sylvia SPIN
U2 POÄNG (560) BIS 17   SE*Sankt Halvard's u reg Dahllöf Annelie ELK
U3 POÄNG (280 3:a) 17   Artizto Catz u reg Olovsson Åsa ÄK
U4 POÄNG (380) BIS 17   Baheras u reg Helmer Barbro SKKK
U5 POÄNG (240 4:a) 17   SE*Katoj's u reg Cederberg Charlotte (Lotta) SKKK
U6 POÄNG (360 2:a) 17   SE*Miss World's u reg Magnusson Sandra SK
V1 1 BIS SBI b 21 15b Hona (K) CH S*Tinywinys Xilia Xantina X LO256306 Rydin Katarina SKKK
V2 1 BIS NFO n 09 24 15b Hona (K) S*Chop Suey's O'Raya One LO289945 Sandin Hanna SVISS
V3 ABS SIB f 23 15b Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
V4 1 BIS BEN n 22 15b Hane (K) SP SC Artizto Catz Edward A DSM DVM LO274565 Lidenskog Anette ÄK
V5 1 BIS CRX n 01 33 15b Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine ÄK
V6 1 BIS HCS n 09 15b Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
V7 2 HCS ns 15b Hane (K) Goliat DSM LO1202 Ewerlöf Matilda ELK