Västsvenska Kattklubben 1 Premier NOM EXO d 22 10 Hane (K) GIC IDP*Wendelvos Berlin LO328039 Clintesparr Patrik PK
190914 2 CAPS EXO e 22 4 Hona (K) GIP IC IDP*Wendelvos Paris LO328040 Clintesparr Patrik PK
3 HP EXO f 22 1 Hona SC S*Athelstones The Sign JW LO347637 Larsson Lisbeth NERK
samtliga uppgifter är hämtade från klubbens katalog / inrapporterade resultatlista - (K) identifierar kastrerade katter 4 EX1 EXO as 24 62 12 Hane S*Atitza's Silver Niņo LO363329 Gustavsson Gitt SYDK
eventuella siffror inom parantes för kategori 2,3 och 4 är antalet katter tillhörande preliminärt godkända raser 5 CAGCIB NOM EXO es 24 62 5 Hane IC S*Atitza's Silver Lotus LO344310 Gustavsson Gitt SYDK
kategori 1 76 kategori 2 118 kategori 3 72 kategori 4 65 huskatt korthår 10 huskatt långhår 3 6 CACS EXO fs 24 62 3 Hona GIC Almodovar Tornerose LO185827 Hindenes Rita NORAK
senior 3 senior 0 senior 1 senior 3 huskatt senior 1 7 EX1 PER w 62 11 Hane S*Scarlet's Davidoff LO360218 Davidsson Olsson Camilla VÄK
veteran 0 veteran 0 veteran 3 veteran 2 huskatt veteran 3 8 Champion NOM BIS PER w 63 9 Hona Starbabies Diamond LO360056 Molin Marie ÄK
fertil hane 9 fertil hane 22 fertil hane 14 fertil hane 9 9 ABS PER f 9 Hona SE*Applejack's Cherry Iris LO358414 Jarl Alexandra MIN
fertil hona 25 fertil hona 33 fertil hona 18 fertil hona 16 10 CAGCIB NOM PER g 5 Hona IC S*Freeloader's November Rain LO347127 Fredholm Maria PK
kastrat hane 11 kastrat hane 11 kastrat hane 7 kastrat hane 11 11 EX1 NOM PER g 11 Hona S*Scarlet's Coco Chanel LO360219 Davidsson Olsson Camilla VÄK
kastrat hona 7 kastrat hona 5 kastrat hona 9 kastrat hona 8 12 Supreme Premier PER ns 11 4 Hane (K) GIP S*Qimmipek's Kenzo LO289440 Stenholmer Karin CK
junior hane 4 junior hane 11 junior hane 6 junior hane 3 13 ABS PER ns 12 12 Hona S*Ogopogo's Mamma Mia! LO363665 Wantling Christina ÄK
junior hona 3 junior hona 10 junior hona 6 junior hona 3 14 CAGCIB PER n 22 5 Hona IC S*Hagabodas Vega LO353061 Palombo Monica ÖSTK
ungdjur hane 8 ungdjur hane 9 ungdjur hane 2 ungdjur hane 4 15 EX1 PER n 01 62 12 Hane S*Yomanos Love Fortune LO365353 Christensen Christel BIK
ungdjur hona 9 ungdjur hona 17 ungdjur hona 10 ungdjur hona 11 16 EX1 NOM BIS PER n 01 62 12 Hona S*Meibel's Mary Montana LO363996 Ekström Erman Katarina VK
17 ABS PER n 02 62 9 Hane S*Livanda's Ballantines LO355514 Kvick Eva PK
KATEGORI 1 18 CAPS NOM BIS PER e 02 62 4 Hona (K) GIP SC S*Meibel's Mary Poppin JW LO270589 Jonsson Waylett ÖSTK
Bästa vuxen hane: 19 EX1 PER e 01 63 12 Hane SE*Glimmertwins Surprice Surprice LO363647 Carlsson Pia  ÄK
NW SC SE*Amloves Viva La Vida JW, Hane, SBI a 21 20 EX1 PER f 02 62 12 Hona S*Yomanos Lady of Love LO365354 Christensen Christel BIK
Äg: Ekström Erman Katarina, VK 21 Internationell Champion PER g 02 62 7 Hona CH Mimix Ulla LO182260 Nomerstad Kamilla ADELK
Bästa vuxen hona: 22 EX1 ej cert PER n 02 21 62 4 Hane (K) GIP IDP*Schneider's Don Juan LO349816 Kvick Eva PK
Starbabies Diamond, Hona, PER w 63 23 ABS PER d 02 21 62 2 Hane (K) SP IC S*Livanda's Benjamin DSM LO321350 Ulveborg Helene PK
Äg: Molin Marie, ÄK 24 CAC PER f 02 21 62 9 Hona IDP*Schneider's Madicken LO359837 Kvick Eva PK
Bästa junior: 25 Internationell Champion PER n 33 7 Hane CH (N) SUPERGRANNY  EMINEM LO188765 Sætre Hanne TERAK
NO*Fagerlis Little Drummer Boy, Hane, RAG a 03 26 HP NOM RAG n 1 Hona SC (N)Wickmann's Jamilla RX306831 Bråneke Lena ELK
Äg: Wadsten Britt, NERK 27 CAC RAG a 9 Hane S*Admire's The Sound of Silence LO356981 Bråneke Lena ELK
Bästa ungdjur: 28 CAC RAG a 9 Hona S*Admire's Dynasty LO351591 Szabo Adrienn VK
S*Meibel's Mary Montana, Hona, PER n 01 62 29 EX1 RAG b 12 Hona SE*Hjortkullen's Loranga LO362693 Kullberg Jennifer CK
Äg: Ekström Erman Katarina, VK 30 CAC RAG f 9 Hona SE*Lavmaicat's Bombalurina LO345363 Landberg Lena CK
Bästa kastrat hane: 31 CAGCIB RAG n 21 5 Hona IC Midori LO342857 Kullberg Lisbeth CK
SP S*Asterion's Orion, Hane (K), RAG a 04 32 CAP RAG n 03 10 Hane (K) CH SE*Lavmaicat's Joy LO320012 Landberg Lena CK
Äg: Torphage Malin, SYDK 33 Supreme Champion NOM RAG n 03 3 Hane GIC S*Asterion's Winston LO344108 Thorén Marie SYDK
Bästa kastrat hona: 34 CAGCIB RAG n 03 5 Hona IC S*Asterion's Yulia LO344115 Thorén Marie SYDK
GIP SC S*Meibel's Mary Poppin JW, Hona (K), PER e 02 62 35 EX1 BIV NOM RAG n 03 12 Hane SE*Lil'Magics Master of Puppets LO361445 Thisell Anna CK
Äg: Jonsson Waylett, ÖSTK 36 EX2 RAG n 03 12 Hane S*Asterion's In My Dreams LO364249 Sundler Martina VÄK
Bästa senior: 37 HP BIV RAG a 03 2 Hane (K) SP SC S*Dan Dara's Mr Money Talks LO297727 Svennestam-Nanni Margareta ÄK
GIP S*Qimmipek's Kenzo, Hane (K), PER ns 11 38 Premier RAG a 03 10 Hane (K) S*My Bonnie Sugar & Spice LO343442 Wibring Carina DK
Äg: Stenholmer Karin, CK 39 CAP RAG a 03 10 Hona (K) S*My Bonnie Dream Charlotte LO353443 Wibring Carina DK
Bästa uppfödning: 40 CAGCIB RAG a 03 5 Hane IC SE*Misans Atlas LO340987 Ekberg Malin CK
S*Asterion's,  : 44 p 41 CAGCIB RAG a 03 5 Hona IC S*Settebello's Iris LO326650 Svennestam-Nanni Margareta ÄK
Äg: Thorén Marie, SYDK 42 EX1 BIV NOM BIS RAG a 03 11 Hane NO*Fagerlis Little Drummer Boy LO361287 Wadsten Britt NERK
43 EX1 NOM RAG a 03 12 Hane (N)Wickmann's Quiz LO363751 Pontinder Carina SPIN
KATEGORI 2 44 ABS RAG a 03 12 Hane S*Eurovisions I See a Star LO362496 Andersson Johanna RYSS
Bästa vuxen hane: 45 CAGPIB RAG a 03 21 6 Hane (K) IP SE*Isa Dolls Blaze LO331365 Dümpel Lovisa SPIN
SC Damman Amur Maximus, Hane, SIB ny 24 46 EX1 RAG d 03 21 11 Hane S*Klinthede'z Christmas Saffron LO359948 Klinthede Mimmi SPIN
Äg: Lunde Mari, TERAK 47 ABS RAG n 04 5 Hona IC S*Sun Hill Doll's Alltid Astrid LO325803 Andreasson Berit NERK
Bästa vuxen hona: 48 HP BIV NOM BIS RAG a 04 2 Hane (K) SP S*Asterion's Orion LO326365 Torphage Malin SYDK
SE*Rivershore's Flisan, Hona, NFO fs 02 21 62 49 CAPIB NOM RAG a 04 8 Hona (K) PR S*Asterion's Signe LO331476 Adolfsson Susanne SYDK
Äg: Svensson Jan-Olof (Olle), ELK 50 CAP RAG a 04 10 Hona (K) S*Simbatau Yolanda LO313642 Hegg Helene VK
Bästa junior: 51 EX2 RAG a 04 9 Hona SE*Olem Stars Nilla LO337434 Norlander Marika VK
NO*Rødrev Nora, Hona, SIB ny 24 52 CAC RAG a 04 9 Hona SE*Ocmamis Gaia LO356432 Olszewska Marzanna SPIN
Äg: Lunde Mari, TERAK 53 EX1 BIV NOM RAG a 04 11 Hona S*Chorotegas Juliet of Uranus LO358484 Eborn Ulrika SYDK
Bästa ungdjur: 54 CAP RAG c 04 10 Hane (K) IC SE*Maggiedoll's Emperor Palpatine LO325979 Knutsson Ida ÄK
SE*Talina's Ariel, Hona, NFO f 03 24 55 CACIB RAG f 04 7 Hona CH S*Jörgårdens TT AtLast Mirabel LO320874 Landberg Lena CK
Äg: Lassnig Helene, ELK 56 EX1 RAG f 04 11 Hona SE*Fujujung's Ellie Mae LO358851 Bartelsen Marie ÄK
Bästa kastrat hane: 57 CAC RAG g 04 9 Hona SE*Snösvansens Mississippi LO357546 Byström Elina ÄK
SP SC S*Pax' Galileo JW DVM, Hane (K), NFO n 01 21 62 58 EX1 RAG g 04 12 Hona SE*Adde's Glamourous Hope Logan LO364041 Szabo Adrienn VK
Äg: Nilsson Eleonor, ELK 59 CAPS NOM SBI n 4 Hane (K) GIP SC SE*Noble Wonder's Bazil LO304171 Montonen Karin SPIN
Bästa kastrat hona: 60 CACS SBI n 3 Hona GIC SE*Degermossens BamBina LO315193 Östlund Lena VÄK
SP SE*Lurvtrollets Nanna Bumbi DSM, Hona (K), SIB n 03 61 Internationell Champion SBI n 7 Hane CH Prekestolen's Sokrates LO188768 Tufte Anne Kristin
Äg: Torstensson Eva, ÖSTK 62 ABS SBI n 11 Hona NO*Stalderkattens Niccoline LO191456 Myrseth Nina
Bästa avelshane: 63 EX2 SBI n 12 Hona SE*Degermossens Emerald Ellie RX363103 Östlund Lena VÄK
SC SE*Tippy Wee's Franz, MCO n 22 : 46,7 p 64 EX1 BIV SBI n 12 Hona Shapur Ayala LO191509 Saxegaard Sigrid Caroline RORAK
Äg: Andersen Hartman Nettis, DK 65 CACS SBI a 3 Hona GIC S*Sun Mountain Inferno LO298489 Jadesjö Karin ELK
Bästa avelshona: 66 CAGCIB SBI a 5 Hona IC SE*Degermossens Cookie LO333573 Östlund Lena VÄK
IC S*Topzy Tail's Foxy Lady, MCO f 03 22 : 10 p 67 EX1 SBI b 11 Hane S*Tinywinys Xpress Xylos LO361306 Montonen Karin SPIN
Äg: Dahllöf Annelie, ELK 68 CAGPIB SBI c 6 Hane (K) IP NO*Zaphirpusen Zalto LO184020 Eriksen Beate TERAK
Bästa uppfödning: 69 CAGCIB SBI e 5 Hane IC IDP*Backkara's Wesley LO335475 Magnusson Helena SPIN
S*Myselisia's,  : 36 p 70 EX1 SBI f 12 Hona SE*Lottabo Kwanzaa LO363056 Magnusson Helena SPIN
Äg: Gylling Cecilia, ELK 71 CAP SBI g 10 Hona (K) Citrus Angel heart LO158911 Nomerstad Kamilla ADELK
SE*Tippy Wee's,  : 36 p 72 CAGCIB SBI h 5 Hona IC S*Skessans Amarula LO328577 Mårtensson Annelie SYDK
Äg: Andersen Hartman Nettis, SYDK 73 CAGCIB SBI j 5 Hona IC SE*Lottabo Esther LO341515 Magnusson Helena SPIN
74 ABS SBI a 21 8 Hona (K) PR (N)Eikerskogens Kalesi LO185695 Opedal Line Kristine Lövlie NORAK
KATEGORI 3 75 HP NOM BIS SBI a 21 1 Hane NW SC SE*Amloves Viva La Vida JW LO339032 Ekström Erman Katarina VK
Bästa vuxen hane: 76 CACIB SBI a 21 7 Hona (N) Temms ULTRA LO174232 Halstensen Cecilie AGDER
IC SE*Hjällnäs Cevin JW, Hane, KBL w 62 77 CACS SBI b 21 3 Hona GIC S*Catitzie's Khensani LO296368 Mårtensson Annelie SYDK
Äg: Sonesson Britt-Marie, VK 78 ABS SBI c 21 9 Hona SE*Norlids Beverly LO337940 Lidström Anna NERK
Bästa vuxen hona: 79 ABS SBI e 21 12 Hona NO*Stalderkattens Odessa LO192071 Myrseth Nina
GIC SE*Forever Loved Silver Soli, Hona, BSH ns 24 64 80 CACIB TUV n 21 61 7 Hane CH S*Lejongapet's Folke Flagyl LO339015 Elofsson Annika VÄK
Äg: Härsjö Lundh Jennie, ÄK 81 EX1 TUV a 62 12 Hane S*Wailet's Alexios LO361515 Brynning Wailett SPIN
Bästa junior: 82 EX1 TUV d 21 63 12 Hane SE*Anjivans Vide LO362269 Lundahl Mikael VÄK
SE*Forever Loved Stitch, Hane, BSH ns 22 64 83 Internationell Premier NOM TUV f 62 8 Hona (K) PR S*Rytorps Blaze of Glory RX340801 Berggren Emma VK
Äg: Härsjö Lundh Jennie, ÄK 84 ABS TUV f 62 12 Hona S*Athcatlas Edda LO364007 Tångelin Elisabeth SPIN
Bästa ungdjur: 85 EX1 TUV f 62 12 Hona S*Athcatlas Yrsa LO364006 Tångelin Elisabeth SPIN
SE*Farm Moggie's Elliot, Hane, KBL e 02 21 62 86 EX1 TUV g 62 12 Hona S*Rytorps In Your Honor LO363156 Berggren Emma VK
Äg: Siversson Lena, VK 87 CAGCIB TUV g 63 5 Hona IC S*Lejongapet's Petra Petidin RX304363 Elofsson Annika VÄK
Bästa kastrat hane: 88 CAP LPL a 09 21 33 10 Hane (K) SE*Furumogården's BC Lattjo LO356546 Pellonpää Riikka ÄK
SW SP S*KungsgardenCats Koala DSM, Hane (K), BEN n 24 32 89 ABS MCO n 10 Hona (K) SE*Sankt Halvard's Onyxia LO339099 Svensson Jan-Olof (Olle) ELK
Äg: Wahlberg Lennart, SYDK 90 Supreme Champion BIV MCO n 3 Hona GIC SE*Tippy Wee's Lakrits Puck LO341778 Andersen Hartman Nettis SYDK
Bästa kastrat hona: 91 CAGCIB MCO n 5 Hona IC SE*Tippy Wee's Sagogryn LO350068 Bjerke Emilia ELK
SW SP IC S*Piapizzi's Early Dawn DSM DVM, Hona (K), BUR a 92 CACIB MCO n 7 Hona CH S*Country Dream's Lakrits LO351915 Palmgren Anna DK
Äg: Ferm Anneli, VÄK 93 ABS MCO a 9 Hona S*Tartaruga's Triss LO357448 Bertilsdotter Inger VK
Bästa senior: 94 ABS MCO n 11 Hane Buttercupcake's Bellissimo Royal RX362099 Olofsson Petra ELK
SW SP IC S*Piapizzi's Early Dawn DSM DVM, Hona (K), BUR a 95 ABS MCO n 12 Hona SE*Tippy Wee's Zanza LO364388 Olofsson Petra ELK
Äg: Ferm Anneli, VÄK 96 CAGCIB BIV NOM MCO n 03 5 Hane IC S*Stortassen's Daniel JW LO350901 Pettersson Mattias ÖSTK
Bästa veteran: 97 CAC MCO a 09 9 Hane SE*Sideshow Anthems To The Welkin LO333946 Wallin Annika VK
SW SP SC S*Pymans Maj-Britt DSM DVM, Hona (K), BSH ns 11 98 CAC MCO n 02 62 9 Hona S*ReMaine's Thyra LO352003 Müller Camilla VK
Äg: Nilsson Anne-Maj, TCC 99 EX1 MCO n 09 12 Hane Amir Bellamoondo *PL LO365943 Olsson Jörgen VÄK
Bästa avelshane: 100 EX2 MCO n 22 4 Hane (K) GIP SE*Tinova's Elliot LO347047 Stenholmer Karin CK
SC SE*Forever Loved Yello[w], BSH ns 22 64 : 50 p 101 CAGPIB MCO n 22 6 Hane (K) IP SC Lynx Lynx Frodo LO299148 Kindbom Charlotta ELK
Äg: Härsjö Lundh Jennie, ÄK 102 CAPS BIV NOM MCO n 22 4 Hane (K) IP SE*Tippy Wee's Kid LO341777 Andersen Hartman Nettis SYDK
Bästa uppfödning: 103 HP MCO n 22 1 Hane SC SE*Tippy Wee's Franz RX325676 Andersen Hartman Nettis SYDK
SE*Forever Loved,  : 48 p 104 HP MCO n 22 1 Hane SC S*Stortassen's Viktor JW LO336377 Thelin Åsa DK
Äg: Härsjö Lundh Jennie, ÄK 105 CACS MCO n 23 3 Hona GIC SE*Tippy Wee's Tip Top LO341776 Samuelsson Pia SYDK
106 CACIB MCO a 22 7 Hona CH SE*Tippy Wee's Gigantesca LO350072 Andersen Hartman Nettis SYDK
KATEGORI 4 107 Champion BIV NOM MCO a 24 9 Hane S*Country Dream's Dante LO357750 Kindbom Charlotta ELK
Bästa vuxen hane: 108 CAC MCO n 22 9 Hona SE*Tippy Wee's Moa-Majken den Magiska RX357344 Andersen Hartman Nettis SYDK
Bollinger ArakanCZ, Hane, OSH w 63 109 EX2 MCO a 22 11 Hane SE*LittleFarm Kenzo LO360285 Palmgren Anna DK
Äg: Westfal Amanda, FRÄS 110 EX1 MCO n 23 11 Hane S*IsaRos Lynx E-type LO361298 Olsson Jeanette SYDK
Bästa vuxen hona: 111 EX1 MCO ns 22 11 Hona TabulaRasa Ulani LO365908 Brunner Emmy SPIN
SC SE*Witty Funny's Miss Angry, Hona, SIA f 112 CAP MCO n 02 21 62 10 Hane (K) S*Musslan Ymer LO354107 Andersson Maria ELK
Äg: Lindkvist Cathrin, NERK 113 EX2 MCO n 09 22 9 Hane SE*Red Chili Odd LO340622 Müller Camilla VK
Bästa junior: 114 CAC BIV MCO n 03 22 9 Hane S*Topzy Tail's USA's JR LO357478 Gylling Amanda NERK
Marilljos Mercedes, Hona, SIA n 21 115 CAC MCO n 09 22 9 Hona S*Topzy Tail's Valkyria LO357490 Stenholmer Karin CK
Äg: Schmidt Birgitta, VK 116 EX2 MCO n 09 22 11 Hane SE*Sankt Halvard's Thom LO359687 Augustsson Martin ELK
Bästa ungdjur: 117 EX1 BIV NOM MCO n 02 21 64 11 Hane S*Musslan Zeke LO360495 Olsson Sandra NERK
Malevitch GoldenChild Foxtrot, Hane, RUS 118 EX3 MCO n 02 21 62 11 Hane SE*Silvershade's Black & White LO361629 Olsson Jörgen VÄK
Äg: Malevitch Maria Charlotte, MU 119 CAGCIB MCO d 5 Hane IC SE*Korsárs Katten Frans LO347520 Samuelsson Pia SYDK
Bästa kastrat hane: 120 CAGCIB MCO f 22 5 Hona GIC SE*Luddtassens Esme LO322648 Gylling Amanda NERK
IP SC S*Casa el Gatos Elliot, Hane (K), SIA a 21 121 CAC MCO f 22 9 Hona NO*Hardangerkatten Enya LO187193 Rafdal Eva Grete BERAK
Äg: Kimnäs Regina, NERK 122 EX1 BIV MCO d 22 11 Hane SE*Tippy Wee's Totte RX361644 Andersen Hartman Nettis SYDK
Bästa kastrat hona: 123 EX1 MCO f 25 12 Hona IT*Felix Theory Belinda LO366743 Bråneke Lena ELK
SP SC Leya Princess Amikoshi*RU JW DSM, Hona (K), OSH a 24 124 CAPS NOM MCO f 09 22 4 Hona (K) GIP SE*Sankt Halvard's RoxAnne LO348106 Augustsson Martin ELK
Äg: Schmidt Birgitta, VK 125 CAGPIB MCO g 09 22 6 Hona (K) PR SE*Luddtassens Bombalurina LO347797 Olsson Sandra NERK
Bästa senior: 126 CAGCIB MCO f 03 22 5 Hona IC S*Topzy Tail's Foxy Lady LO322615 Dahllöf Annelie ELK
SC S*Limericks Pannacotta JW, Hona, OSH h 24 127 Färgflytt till grupp 5 MCO d 9 Hane Gingerbread Wallander*PL LO151632 Christiansson Torgny SKKK
Äg: Olin Camilla, DK 128 EX2 MCO d 03 22 11 Hane SE*Sankt Halvard's Theo LO359686 Dahllöf Annelie ELK
Bästa veteran: 129 EX1 MCO d 02 21 62 11 Hane S*Musslan Zanzibar LO360492 Andersson Maria ELK
SP S*Bråstorps Katten Carmen, Hona (K), SPH a 21 130 ABS MCO d 09 22 11 Hane SE*Red Chili Chibs LO361609 Håkanson Marie VK
Äg: Berner Ann-Kathrine, DK 131 EX2 MCO f 09 11 Hona SE*Sankt Halvard's Tootzie LO359682 Åhrén Maria ÖSTK
132 EX1 BIV MCO f 03 24 11 Hona S*Stortassen's Hanna LO361260 Öhrberg Annika ÖSTK
HUSKATT 133 EX1 MCO e 01 21 62 12 Hane SE*Jaliin's Birger LO363278 Brunner Emmy SPIN
Bästa korthår: 134 EX2 MCO f 03 22 12 Hona Amanita Bellamoondo LO366732 Andersen Hartman Nettis SYDK
Svea, Hona (K), HCS n 24 135 EX1 BIV NOM MCO f 09 22 12 Hona SE*Sankt Halvard's Vera LO362539 Dahllöf Annelie ELK
Äg: Wennergren Cecilia, SK 136 Supreme Champion BIV MCO ds 22 3 Hane GIC UA*Bluesmaine Edelweiss LO187644 Bachmann Bettina NORAK
Bästa långhår: 137 CACS MCO ns 22 3 Hona GIC Cosette Duvall Il Guardiano*IT LO347517 Christiansson Torgny SKKK
Smilla, Hona (K), HCL f 09 138 CACIB MCO ns 25 7 Hane CH (N) Afelio Hennessy LO189521 Rafdal Eva Grete BERAK
Äg: Hellkvist Eva, BIK 139 EX1 MCO ns 22 11 Hane NO*Wonderbar Dusty LO361764 Ewerlöf Matilda ELK
Bästa senior: 140 EX2 MCO ns 22 12 Hona SE*Djävulskatten's Belzebub LO361887 Ewerlöf Matilda ELK
Fröken Jasmine, Hona (K), HCS n 23 141 EX1 BIV MCO fs 25 12 Hona  NO*Skarekatten Alva LO192553 Rafdal Eva Grete BERAK
Äg: Ståhlfors Miriam, VK 142 CAGCIB MCO ns 09 23 5 Hane IC S*Froztstjärnan's Zante LO337049 Winterskiöld Pernilla SPIN
Bästa veteran: 143 CAC MCO ns 09 23 9 Hona SE*Jaliin's Atla LO358450 Brunner Emmy SPIN
Royal, Hane (K), HCS a 09 144 ABS MCO fs 03 12 Hona Spellbounds Delightfully Dangerous LO366699 Olofsson Petra ELK
Äg: Ståhlfors Miriam, VK 145 ABS MCO w 62 9 Hane Summerplace Yay Yay LO365725 Westin Elsy ÄK
146 EX1 NOM MCO w 62 12 Hona (N) Endless Fiona Fortuna RX191842 Bachmann Bettina NORAK
147 CAGCIB NEM fs 21 5 Hona IC SE*Cordell's Lucy LO338913 Stridh Marie BIK
148 Champion NEM n 21 9 Hane RussianIrbis Champion LO362138 Fredriksson Sten Gullvi VK
149 EX4 NEM a 21 9 Hona SE*Aanainas Xena av pandora LO354912 Fredriksson Sten Gullvi VK
150 EX2 NEM a 21 9 Hona SE*Corda Dreams' Princess Asha RX355313 Lorentzon Joanna VK
151 EX3 NEM a 21 9 Hona SE*Alohomora Paws Binny LO357827 Andréasson Sonja VK
152 CAC BIV NEM a 21 9 Hona SE*Saltsjö-Boos Georgia LO359426 Finnig Anne BIK
153 CACIB NEM n 21 7 Hane CH SE*Teslatassarnas Merkurius RX352262 Englund Christina VK
154 Champion NFO n 9 Hona SE*Änglaängen's Alcea LO356258 Johansson Annica ELK
155 EX1 NFO n 11 Hona S*Gracelin's Alexi LO360280 Holgersson Maria MIN
156 ABS NFO n 03 6 Hane (K) IP IC S*Little L's Guess LO328032 Wolffram Katarina SPIN
157 ABS NFO n 02 64 10 Hane (K) S*Windjammer's Wizard LO353901 Wolffram Katarina SPIN
158 EX1 NFO n 09 12 Hane S*Little L's Shuffle LO363568 Pajunen Malin SPIN
159 ABS NFO a 22 6 Hane (K) IP CH SE*Mästerbos de Havilland Tiger Moth LO336372 Olsson Ström Christina ALFA
160 Premier NFO n 22 10 Hane (K) GIC S*Segersjös Scooter LO334268 Bergström Birgitta CK
161 CAC NFO n 23 9 Hane S*Little L's Rising Power LO357470 Pajunen Malin SPIN
162 Champion NFO n 22 9 Hona S*Segersjös Vimsa LO357686 Bergström Birgitta CK
163 HP NOM BIS NFO n 01 21 62 2 Hane (K) SP SC S*Pax' Galileo JW DVM LO321121 Nilsson Eleonor ELK
164 Premier NFO n 09 22 10 Hona (K) CH S*Myselisia's Kreta LO323861 Johansson Annica ELK
165 CAGCIB BIV NOM NFO n 01 21 62 5 Hona IC S*Myselisia's Wea LO345277 Lassnig Helene ELK
166 CAC NFO n 03 24 9 Hane SE*Crazy Cat Ladys Elvis Presley LO350082 Kullberg Jennifer CK
167 Champion NFO n 09 22 9 Hona S*Tigerkatten's Monalisa LO346928 Bengtsson Eva SPIN
168 EX2 NFO a 09 22 12 Hane SE*Järnskogen's Classic Fantastic LO362998 Dahlkvist Sylvia SPIN
169 EX1 NFO n 09 24 12 Hane S*Myselisia's FIFA LO192467 Hansen Janicke ÖSTFO
170 EX1 NFO g 22 12 Hona S*Cederskogens Bibbi Blåsippa LO363340 Löfstrand Susanna SPIN
171 CAGPIB NFO f 09 22 6 Hona (K) S*Myselisia's Ace Wilder LO350498 Gylling Annie ELK
172 HP BIV NOM NFO f 09 24 1 Hona WW'18 SC S*Pysida's Zim-Zalabim JW DVM LO317743 Gylling Annie ELK
173 CACS NOM NFO d 02 21 62 3 Hane GIC S*Myselisia's Avicii LO350493 Gylling Cecilia ELK
174 ABS NFO f 09 22 5 Hona IC S*Gracelin's Vicki LO323331 Holgersson Maria MIN
175 ABS NFO g 09 22 5 Hona IC SE*Prana's Pumpkin LO346711 Olin Camilla SYDK
176 CAC NFO d 01 21 62 9 Hona S*Isalov's Flinga LO355573 Carlsson Thomas ÄK
177 EX1 BIV NOM NFO d 09 11 Hane FI*Louhelan Drummer Boy LO361627 Mårtensson Susanne SVISS
178 EX2 NFO d 03 23 11 Hane S*Myselisia's Dagg LO192020 Hansen Janicke ÖSTFO
179 EX1 NFO f 09 22 11 Hona S*Viento's Kara Kum LO360778 Andersson Hanna ELK
180 EX2 NFO f 03 23 11 Hona S*Myselisia's Dimma LO360847 Gylling Cecilia ELK
181 EX1 NFO d 09 22 12 Hane DK*Kitura's Loki LO364124 Jadesjö Karin ELK
182 EX4 NFO d 03 22 12 Hona S*Dalkullans Oasis LO362174 Wester Camilla ELK
183 EX3 NFO f 09 22 12 Hona S*Viento's Wongalee LO361882 Wester Camilla ELK
184 EX1 BIV NOM BIS NFO f 03 24 12 Hona SE*Talina's Ariel LO362727 Lassnig Helene ELK
185 EX2 NFO f 02 21 62 12 Hona SE*Talina's Pandora LO362728 Lassnig Helene ELK
186 CAGCIB NFO ns 5 Hane IC SE*Lisselbacks Feroz LO342916 Halemark Katri SVISS
187 EX1 NFO as 22 12 Hane SE*Järnskogen's Royal Blue LO362999 Järnkvist Anna NERK
188 ABS NFO ns 03 22 4 Hane (K) GIP S*Sun Mountain Slope style LO307414 Jadesjö Karin ELK
189 EX2 NFO ns 09 24 9 Hona S*Silent Hill's Naboo LO345902 Hjorth Anja SKKK
190 CAC BIV NOM BIS NFO fs 02 21 62 9 Hona SE*Rivershore's Flisan LO358265 Svensson Jan-Olof (Olle) ELK
191 EX1 BIV NOM NFO fs 09 24 11 Hona S*Derja's Pocahontas LO358510 Hjorth Anja SKKK
192 EX2 NFO fs 09 11 Hona S*Säterjäntan's Odessa LO360241 Holländare Anette ÄK
193 EX3 NFO ns 09 11 Hona SE*Prana's Cha-cha-cha LO359896 Pekkala Simone ÄK
194 EX2 NFO as 09 24 12 Hona S*Sun Mountain Elwing LO364658 Halemark Katri SVISS
195 ABS NFO w 64 8 Hane (K) PR CH S*Little L's Jazz LO337341 Boss Jenny SPIN
196 EX1 NFO fs 03 12 Hona S*Little L's Schottische LO363573 Dahlkvist Sylvia SPIN
197 HP NOM BIS SIB n 03 2 Hona (K) SP SE*Lurvtrollets Nanna Bumbi DSM LO316389 Torstensson Eva ÖSTK
198 CAGPIB SIB a 09 6 Hane (K) IP SE*Elara's Peeta Hugosson LO342118 Molin Ida SYDK
199 CAGPIB NOM SIB n 22 6 Hane (K) IP SC S*Sibelinaz Oryx DVM LO316860 Westerlind Amanda VK
200 HP NOM BIS SIB ny 24 1 Hane SC Damman Amur Maximus LO183676 Lunde Mari TERAK
201 Champion SIB ny 23 9 Hane SE*Aanainas Ulev LO352723 Fredriksson Sten Gullvi VK
202 EX1 BIV NOM BIS SIB ny 24 11 Hona NO*Rødrev Nora LO191383 Lunde Mari TERAK
203 EX1 SIB n 22 12 Hane SE*Bellinka's Villefranche LO363390 Lindhero Petra SVISS
204 EX1 BIV NOM SIB n 24 12 Hona S*AceroRamos Xenia RX361546 Lundström Pia VK
205 EX2 SIB a 23 12 Hona SE*Island Branch's Rainbow Dash LO362576 Klintefjord Linda SKKK
206 EX3 SIB n 22 12 Hona SE*Amfiliki's Juliia av Kaspaar RX363795 Olsson Helén SPIN
207 Premier SIB n 09 24 10 Hane (K) SE*Aanainas Pavlo av julius LO347062 Fredriksson Sten Gullvi VK
208 CAGCIB SIB n 09 24 5 Hona IC SE*Bellinka's Alsace LO332342 Larsson Jolheden Pernilla SVISS
209 Champion SIB n 03 24 9 Hane Xanph Vivalavita*RU RX358801 Fredriksson Sten Gullvi VK
210 EX1 BIV SIB n 09 24 12 Hane SE*Bellinka's Kensington LO363967 Larsson Jolheden Pernilla SVISS
211 ABS SIB a 09 22 12 Hona Tikita  Kubaland*PL LO366311 Fakhereddin Dima SKKK
212 Champion SIB f 24 9 Hona NO*Sibirpoten s Iriz LO190167 Kristensen Anette TERAK
213 CAC SIB f 09 24 9 Hona SE*Sailons Afridite LO339533 Sailon Gustafsson Charlotte VK
214 Premier SIB ns 24 10 Hane (K) S*Magica De Vil's Vassi af Alabor RX310701 Stålberg Sanna BIK
215 Champion SIB ns 24 9 Hane Vologda Lace Chardas RX353548 Sailon Gustafsson Charlotte VK
216 Champion BIV SIB ns 22 9 Hona SE*Aanainas Olezka av Lamborghini LO344369 Fredriksson Sten Gullvi VK
217 DRAGEN SIB ns 22 9 Hona SE*Aanainas Zena av Olezka LO357992 Fredriksson Sten Gullvi VK
218 EX1 NOM SIB ns 23 12 Hona SE*Amfiliki's Valentiina Av Kaspaar RX363791 Ljunggren Sofia VK
219 CACS NOM SIB ns 09 3 Hona GIC SE*Ajca's Söta Suzzie LO343586 Lundström Pia VK
220 ABS SIB w 64 12 Hane Ulphi Kubaland*PL LO366312 Fakhereddin Dima SKKK
221 CAGCIB TUA f 09 5 Hona IC S*Wi'nte Sams Désirée LO340131 Elofsson Annika VÄK
222 HP BEN n 22 1 Hane SC Artizto Catz Mo Farah RX344682 Olovsson Åsa ÄK
223 Internationell Premier BEN n 24 8 Hona (K) PR NO*Snow Spots Cheyenne LO172701 Johansen Unni TERAK
224 CAC BEN n 24 9 Hona S*Junglegias Smulan RX356886 Hattvik Camilla VK
225 EX1 BEN n 22 33 12 Hona Arindi Cats Indy RX365673 Olovsson Åsa ÄK
226 HP NOM BIS BEN n 24 32 2 Hane (K) SW SP S*KungsgardenCats Koala DSM RX324858 Wahlberg Lennart SYDK
227 CAC BEN n 24 32 9 Hane Artizto Catz Caribian Larimar RX356614 Skoogh Olsson Belinda ÄK
228 EX1 BEN n 24 32 12 Hane S*Grandelux Superman by Nox RX363146 Hattvik Camilla VK
229 Champion BLH j 9 Hona IDP*Magni'z Jarama Bertone LO356665 Swenson Bäckelin Eleonora ÄK
230 Champion NOM BLH ns 11 9 Hane IDP*Holygateway's Maalik RX355517 Ehrenholm Agneta NERK
231 EX1 BLH as 11 12 Hona S*Mariamores Arwen Snuttetass LO362960 Brandin Maria VK
232 EX1 NOM BLH ny 25 11 Hane Dutchess Bohemian Rhapsody RX365497 Wermundsen Eva-Lisa VK
233 Champion NOM BLH ny 21 33 9 Hona Magic Box' Gabriela RX357300 Johnsson Annika SPIN
234 EX1 NOM BLH ny 21 33 12 Hona S*Mariamores Galadriel My Precious LO362970 Brandin Maria VK
235 CAP BML ns 11 31 10 Hona (K) Baheras Wb Annita LO349052 Helmer Barbro SKKK
236 CAC BSH b 9 Hane Nino Di Dworek*PL LO358695 Vannemyr Camilla VÄK
237 ABS BSH c 11 Hona S*Eel Frank's Denise Daerling Daimler LO357893 Ivarsson Erika MSK
238 EX1 BSH c 12 Hona  GLORIA FILLE MONTEGRI*PL LO366760 Budzinska Anna ELK
239 EX1 BSH e 12 Hona Yasmine Czankra*PL LO366761 Budzinska Anna ELK
240 CAC BSH j 9 Hona S*Bokbackens Ros LO349725 Sturesson Eva SPIN
241 EX1 BSH bs 12 Hona SE*Lintrollets Elektra LO363687 Treard Sylvia BIK
242 HP BSH ns 11 2 Hona (K) SW SP SC S*Pymans Maj-Britt DSM DVM LO211387 Nilsson Anne-Maj TCC
243 CAPS BSH ns 11 4 Hane (K) GIP CH SE*Tylökatten Will LO326002 Böhm Martina BIK
244 CAPS BIV NOM BSH ns 11 4 Hona (K) GIP CH SE*Tylökatten Ashley LO326001 Arklund Ingrid DK
245 CAGPIB BSH ns 11 6 Hane (K) IP SE*Tylökatten Uncle Buck LO341864 Böhm Martina BIK
246 HP BSH ns 11 1 Hona SC Kafidim Silver Enya RX178433 Hindenes Rita NORAK
247 CAGCIB BSH ny 11 5 Hona CH Roserita Golden Adele RX181299 Hindenes Rita NORAK
248 EX1 BSH ny 11 11 Hona Doris of Golden Neko RX362513 Mattiasson Kerstin VK
249 ABS BSH j 24 7 Hona CH SE*Trollögas Madonna LO338941 Mattiasson Kerstin VK
250 HP BSH ns 22 64 1 Hane SC SE*Forever Loved Yello[w] RX316379 Härsjö Lundh Jennie ÄK
251 CAGCIB BIV NOM BSH ns 22 64 5 Hona IC SE*Lindhouse Helga Hufflepuff LO338167 Härsjö Lundh Jennie ÄK
252 EX1 NOM BIS BSH ns 22 64 11 Hane SE*Forever Loved Stitch LO358852 Härsjö Lundh Jennie ÄK
253 EX3 BSH ns 22 64 11 Hane SE*Forever Loved Black Panther LO359718 Jochens Hans ÄK
254 EX2 BSH ns 22 64 11 Hane SE*Forever Loved Captain America LO359715 Jochens Hans ÄK
255 EX1 BSH ns 22 64 11 Hona SE*Forever Loved Black Widow LO359717 Härsjö Lundh Jennie ÄK
256 EX1 NOM BSH ns 22 64 12 Hona SE*Forever Loved Darling Eleven RX361877 Härsjö Lundh Jennie ÄK
257 CACS NOM BIS BSH ns 24 64 3 Hona GIC SE*Forever Loved Silver Soli LO327227 Härsjö Lundh Jennie ÄK
258 Internationell Champion BSH ay 25 7 Hane CH NO*Golden Poem Gianni LO189020 Bjørnsen Camilla WEBK
259 CAGPIB BUR n 6 Hane (K) IP Elvis Av simonstad (N) LO165358 Simonsen Eva Helene LK
260 EX2 BUR n 6 Hona (K) IP Altana Katalin Eva Nala RX175574 Simonsen Eva Helene LK
261 CAGPIB NOM BUR n 6 Hona (K) IP IC HU*Alba Regia Csiki-Csuki LO301094 Zackrisson Annika VK
262 CAP NOM BUR n 10 Hane (K) Stjärnviks Qi Quilava LO356610 Mitzeus Sara FMK
263 HP BUR n 1 Hona NW SC Stjärnviks Divine Embla JW DSM DVM LO308503 Mitzeus Sara FMK
264 ABS BUR n 9 Hona S*Spitfire's Ruby Heart LO356278 Nordström Matilda GRK
265 EX1 BUR n 12 Hona Calia cat  Molly LO234611 Busch Christina JYRAK
266 HP NOM BIS BUR a 2 Hona (K) SW SP IC S*Piapizzi's Early Dawn DSM DVM LO262217 Ferm Anneli VÄK
267 CAP NOM BUR a 10 Hane (K) Stjärnviks Samuel des Nacho RX357076 Zackrisson Annika VK
268 HP BIV BUR b 1 Hona SC S*PascuumSilva's Magus My Sonja LO320987 Hedlund Alf CK
269 CAGCIB BUR b 5 Hona IC SE*Caruzellen's Lovis LO352339 Bengtsson Susanne CK
270 CAC BUR b 9 Hona S*PascuumSilva's Ros Rita LO357786 Hedlund Alf CK
271 EX1 NOM BUR b 11 Hona SE*Caruzellen's Naomi LO361271 Bengtsson Susanne CK
272 EX1 ej cert BUR c 9 Hona Stjärnviks Fair Niobe LO345265 Mitzeus Sara FMK
273 CACIB NOM BUR e 7 Hane CH Calia cat s  Eliot  JW LO232237 Busch Christina JYRAK
274 EX1 BUR e 11 Hane Calia cat s  Lucas  LO233859  Busch Christina JYRAK
275 EX1 BUR j 12 Hona Calia cat s  Nioshi  LO234599 Busch Christina JYRAK
276 CAGPIB EUR n 22 6 Hane (K) IP IC DK Boholdt Odin Gow LO217220 Boholdt Pernille DARAK
277 CACIB EUR n 22 7 Hona CH Wawes  Ny Elvira Madigan LO232035 Boholdt Pernille DARAK
278 HP BIV EUR ns 22 1 Hona SC DK Boholdt Dolly Parton DVM LO224366 Boholdt Pernille DARAK
279 CAGCIB EUR ns 22 5 Hane IC DK Boholdt Store Junior LO231046 Boholdt Pernille DARAK
280 EX1 EUR ns 22 11 Hane DK Boholdt Batman LO233308 Lund Anja DARAK
281 CAPS KBL n 22 4 Hona (K) GIP CH SE*Hjällnäs Natasha RX335963 Åkesson Nina CK664
282 CAGCIB NOM BIS KBL w 62 5 Hane IC SE*Hjällnäs Cevin JW RX347701 Sonesson Britt-Marie VK
283 HP BIV KBL n 03 22 1 Hane SC SE*Kot-ā-Kuril Merci Beaucoup LO313184 Hjertkwist Lena VK
284 CAC KBL a 09 23 9 Hane SE*Kot-ā-Kuril Gandalf the blue RX349032 Hjertkwist Lena VK
285 EX1 KBL n 02 21 64 11 Hona DK Silky Catz Rock My World LO233871 Boholdt Pernille DARAK
286 CAGCIB KBL f 23 5 Hona IC SE*Kot-ā-Kuril Arwen Undķmiel RX349034 Nätynki Tuula ELK
287 EX1 BIV KBL d 22 11 Hona SE*Hjällnäs Nancy RX358848 Sonesson Britt-Marie VK
288 EX2 KBL f 23 11 Hona SE*Kot-ā-Kuril Rebel yell LO360113 Levinsson Malin DK
289 CAC KBL d 03 22 9 Hane Bearberry Niniko Star LO362730 Siversson Lena VK
290 Champion KBL f 02 62 9 Hona Ocharovashka Koteyko RX356170 Siversson Lena VK
291 EX1 BIV NOM BIS KBL e 02 21 62 12 Hane SE*Farm Moggie's Elliot RX361944 Siversson Lena VK
292 CAPS KOR 4 Hona (K) NW GIP SC S*Mästertassen Nadee DSM DVM LO292232 Dessne Karin FRÄS
293 CAGCIB KOR 5 Hona IC S*Mästertassen Lussi LO349335 Dessne Karin FRÄS
294 ABS MAU ns 24 3 Hona GIC NO*Gooseberry I Love Applause JW LO186247 Løkke Rebekka ÖSTFO
295 EX1 MAU ns 24 12 Hona MAUJIK'S On the  Mark of Eternal Spring LO366517 Asplund Mia  GRK
296 CACIB SIN 7 Hane CH Joy Minimali*PL RX352479 Hellqvist Koshka ASK
297 CAC SRL ns 9 Hane SE*Tasselyckan Curly Collin RX353387 von Bagh Bäckström Louise SPIN
298 CAGPIB ABY o 6 Hane (K) IP S*Jabari's Ziggy Stardust LO188566 Christoffersen Tonje AGDER
299 Internationell Premier ABY n 8 Hona (K) PR (N) Tarquinias Iliana LO156712 Horve Ann-Kristin AGDER
300 CACIB ABY a 7 Hona CH S*Backilandets Mercedes von Ekorntorp LO349349 Hellqvist Koshka ASK
301 EX1 ABY a 12 Hona  FI*Kharn-Ka Tiny Dancer LO366255 Wolffram Katarina SPIN
302 Internationell Premier NOM ABY o 8 Hona (K) PR IC (N) Nature`s Joana Chanel LO185262 Horve Helgøy Charlotta Aurora AGDER
303 ABS ABY o 7 Hona CH Sanddrops Chiara LO185065 Reinert Kate NORAK
304 CAGPIB ABY p 6 Hona (K) IP GIC (N) Nature`s Enzita LO181051 Horve Ann-Kristin AGDER
305 Grand Internationell Champion ABY ns 5 Hona IC S*Saivokattens Neiti Vieno-Kielo LO343687 Wigenborg Maria ASK
306 EX1 ABY ns 12 Hane SE* Inserosens Leonardo LO362239 Wigenborg Maria ASK
307 HP NOM CRX n 03 1 Hane SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM LO307175 Karlsson Helena BIK
308 CACS CRX h 09 24 3 Hona GIC SE*Nulli Secundus Berenike LO342135 Robertsson Anna UK
309 CAC CRX h 03 9 Hona S*Axiom's Wild Card LO358272 Windius Lena ÄK
310 EX1 BIV NOM CRX f 03 12 Hona S*Chagris Parfait Amour LO364198 Berner Ann-Kathrine SYDK
311 HP NOM CRX n 01 33 2 Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine SYDK
312 HP NOM CRX n 03 33 1 Hona SC SE*Lepidus Lykke to Arextocats LO341997 Karlsson Helena BIK
313 CAP CRX w 62 10 Hane (K) SE*Nulli Secundus Constantin Rex LO355646 Robertsson Anna UK
314 CAC DRX b 9 Hona SE*Miss Jenny's Kalixa LO358571 Kristiansson Jenny VK
315 EX1 DRX n 03 12 Hona SE*Recce Pod Cameleon IV440 LO365868 Lassarp Vanessa DK
316 CAPS DRX f 09 22 4 Hona (K) GIP SC Lustans Panini DSM LO306943 Canbro Jenny ÄK
317 CACIB DRX q 02 64 7 Hona CH IDP*Kingfishers Same Same but Different LO349577 Canbro Jenny ÄK
318 CAPIB DRX n 22 8 Hane (K) PR SE*Amor Regis Romeo JW LO352534 Johansson Rönnmark Marie-Louise SYDK
319 CACIB DRX p 24 7 Hona CH SE*DevoNovaRex U-two LO354320 Fredriksson Katarina ÄK
320 ABS DRX bs 24 12 Hane SE*Amor Regis Sgt Pepper LO364736 Karlsson Birgitta SYDK
321 ABS DRX n 24 12 Hona SE*Amor Regis Pennies from Heaven RX364733 Carnbrand Åsa ÖSTK
322 EX1 DRX n 24 12 Hona SE*Recce Pod 2S9 Nona LO365867 Bergsten Helena ÄK
323 EX1 DRX n 03 24 12 Hona SE*Recce Pod F-16 Fighting Falcon LO365650 Lassarp Vanessa DK
324 Champion DRX a 32 9 Hane FI*Mirexin QuePasa LO347493 Nasila Terttu ÄK
325 HP DSP n 09 21 2 Hane (K) SP SE*Dragon Ace's Czar Custom Moto-Bald RX300844 Jonasson Liselott SYDK
326 HP DSP d 1 Hane SC Penkrezayo Magic Leksy RX318543 Jonasson Liselott SYDK
327 ABS DSP f 9 Hona Shangri-La Don Amdo RX330317 Engberg Marita VK
328 CAC DSP g 9 Hona S*Blitz' Angel of Grace RX357569 Engberg Marita VK
329 CAC NOM BIS OSH w 63 9 Hane Bollinger ArakanCZ LO358917 Westfal Amanda FRÄS
330 EX1 OSH h 12 Hona S*Asynjas Ty-Ra LO364209 Rasmussen Theliander Helle ÄK
331 HP NOM BIS OSH a 24 2 Hona (K) SP SC Leya Princess Amikoshi*RU JW DSM RX331888 Schmidt Birgitta VK
332 EX1 NOM OSH b 24 12 Hane Bazilevs Oriclis LO365666 Schmidt Birgitta VK
333 EX1 OSH b 24 12 Hona S*Asynjas U-Na RX364210 Rasmussen Theliander Helle ÄK
334 CAPS OSH b 25 4 Hane (K) WW'15 SW NW GIP SC S*Cross-Bow Crest Intermezzo JW LO294655 Olin Camilla SYDK
335 HP NOM OSH f 25 2 Hona (K) SP S*Lexingtons Butterfly LO267323 Christiansen Jill SPIN
336 HP NOM OSH h 24 1 Hona SC S*Limericks Pannacotta JW LO289300 Olin Camilla SYDK
337 CAGCIB OSH ds 24 5 Hane IC S*Splendid's Lion RX341009 Eriksson Anette VK
338 EX1 OSH f 03 11 Hona SE*Simbelmynes Demeter LO360682 Rasmussen Theliander Helle ÄK
339 Ändrad till PEB x b 24 81 PEB b 21 83 10 Hane (K) SE*Odd I's ILL Bill RX356449 Alexandersson Ida ÄK
340 CAPS BIV NOM RUS 4 Hane (K) GIP S*Koroleva Rebus by Pavlina LO339297 Andersson Johanna RYSS
341 CAPIB RUS 8 Hona (K) PR S*Wildtbergs Elina Slo:sa LO351684 Wildtberg Ywonne SPIN
342 Premier RUS 10 Hona (K) S*Boginja's Ellie Evilja LO351818 Wennergren Anna-Lena SYDK
343 ABS RUS 5 Hona IC S*Czar's Fairy China Girl LO325494 Yngvesson Maria RYSS
344 CAGCIB RUS 5 Hona IC S*Koroleva Wanda of Rebella LO354927 Eklind Kenneth RYSS
345 CACIB BIV RUS 7 Hane CH Kind of Blue Chameleon LO2019307 Malevitch Maria Charlotte MU
346 CAC RUS 9 Hona S*Koroleva Windy of Rebella LO354926 Merta Kaija RYSS
347 EX1 RUS 11 Hona SE*Katiusjas Dimitra LO359285 Holmström Christina SYDK
348 EX1 BIV NOM BIS RUS 12 Hane Malevitch GoldenChild Foxtrot LO2019311 Malevitch Maria Charlotte MU
349 EX2 RUS 12 Hane Tsaritzas Wall-E LO363541 Fredriksson Andreas VK
350 EX1 RUS 12 Hona Tsaritzas Wanda LO363542 Nilsson Eva BIRKA
351 EX1 SIA w 67 12 Hona SE*Witty Funny's Carcharias LO363325 Lindkvist Cathrin NERK
352 HP NOM BIS SIA f 1 Hona SC SE*Witty Funny's Miss Angry LO334036 Lindkvist Cathrin NERK
353 CAC SIA n 21 9 Hane Don Papa Little StuartCZ LO357652 Lindkvist Cathrin NERK
354 EX1 NOM BIS SIA n 21 11 Hona Marilljos Mercedes LO359620 Schmidt Birgitta VK
355 Grand Internationell Premier NOM BIS SIA a 21 6 Hane (K) IP SC S*Casa el Gatos Elliot LO314757 Kimnäs Regina NERK
356 CAGPIB SIA e 21 6 Hane (K) IP S*Splendid's Keenan RX336649 Eriksson Anette VK
357 CAP SOM n 10 Hane (K) (N)Kiachero Aza'kio LO361544 Sundelin Ingrid ASK
358 CACS BIV NOM SOM n 3 Hane GIC (N)Kiachero Timian Dan JW LO185975 Wiker Anne
359 EX1 ej cert SOM n 3 Hona GIC Vidama's Shakyra LO343608 Carnestedt Inger SK
360 CAC SOM n 9 Hona S*Catnip's Belle Berenike LO355271 von Oelreich Birgitta BIK
361 EX1 NOM SOM n 11 Hane Willy Wonka av Revebo(N) LO361164 Wolffram Katarina SPIN
362 EX1 SOM n 12 Hona SE*Eldvaktarns Divine LO363642 Carnestedt Inger SK
363 CACS SOM a 3 Hona GIC S*Catnip's Violet Vinnie LO316699 von Oelreich Birgitta BIK
364 EX1 SOM a 11 Hane NO*Triforce Donner LO361486 von Oelreich Birgitta BIK
365 Champion SOM o 9 Hane (N) Kiachero  Ziro Zorroto LO189819 Wiker Anne
366 EX1 SOM o 12 Hona SE*Eldvaktarns Dacia LO363640 Carnestedt Inger SK
367 ABS SPH a 03 33 9 Hona GR*Athens Sphynx Nairobi RX364558 Kopp Elinore SPIN
368 EX1 SPH n 33 11 Hane S*Shangri-La Felin Nergaoul LO360990 Kopp Elinore SPIN
369 1 NOM HCL n 03 14 Hane (K) WW'18 Max DSM LO1767 Hellkvist Eva BIK
370 2 HCL a 09 22 14 Hona (K) Hjördis LO1911 Olsson Pernilla VK
371 1 NOM BIS HCL f 09 14 Hona (K) Smilla LO1924 Hellkvist Eva BIK
372 4 HCS a 09 14 Hane (K) Royal LO1369 Ståhlfors Miriam VK
373 1 NOM HCS d 09 22 14 Hane (K) Fritzzjunior LO1874 Hellkvist Eva BIK
374 3 HCS n 09 14 Hane (K) Findus LO1926 von Bagh Sofia SPIN
375 ABS HCS n 09 14 Hane (K) Bamse LO1761 Johansson Madelene NERK
376 2 HCS n 09 14 Hane Gizmo LO1931 Ericsson Emelie SPIN
377 5 HCS n 22 14 Hane (K) Pipen LO931 Hellkvist Eva BIK
378 5 HCS ns 14 Hane (K) Goliat DSM LO1202 Ewerlöf Matilda ELK
379 4 HCS f 09 14 Hona (K) Månstråle LO1928 Hellkvist Eva BIK
380 2 HCS n 09 24 14 Hona (K) Nora LO1902 Ståhlfors Miriam VK
381 3 HCS n 23 14 Hona (K) Fröken Jasmine LO1394 Ståhlfors Miriam VK
382 1 NOM BIS HCS n 24 14 Hona (K) Svea LO1881 Wennergren Cecilia SK
A1 BIS avelshane kat 2 467 poäng MCO n 22 16 Hane SC SE*Tippy Wee's Franz RX325676 Andersen Hartman Nettis DK
A2 BIS avelshona kat 2 10 poäng MCO f 03 22 16 Hona IC S*Topzy Tail's Foxy Lady LO322615 Dahllöf Annelie ELK
A3 BIS avelshane kat 3 50 poäng BSH ns 22 64 16 Hane SC SE*Forever Loved Yello[w] RX316379 Härsjö Lundh Jennie ÄK
F1001 PER e 01 63 PER e 01 63 13c Hane SE*Glimmertwins Surprice Surprice LO363647 Carlsson Pia  ÄK
F1 ABS MCO n 13c Hona SE*Tippy Wee's Zanza LO364388 Olofsson Petra ELK
F2 DRAGEN NEM fs 21 13c Hona IC SE*Cordell's Lucy LO338913 Stridh Marie BIK
S1 1 BIS PER ns 11 15a Hane (K) GIP S*Qimmipek's Kenzo LO289440 Stenholmer Karin CK
S2 1 PER e 02 62 15a Hona (K) GIP SC S*Meibel's Mary Poppin JW LO270589 Jonsson Waylett ÖSTK
S3 2 SBI g 15a Hona (K) Citrus Angel heart LO158911 Nomerstad Kamilla ELK
S4 1 BIS BUR a 15a Hona (K) SW SP IC S*Piapizzi's Early Dawn DSM DVM LO262217 Ferm Anneli VÄK
S5 1 CRX n 01 33 15a Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine DK
S6 2 OSH f 25 15a Hona (K) SP S*Lexingtons Butterfly LO267323 Christiansen Jill SPIN
S7 1 BIS OSH h 24 15a Hona SC S*Limericks Pannacotta JW LO289300 Olin Camilla DK
S8 1 BIS HCS n 23 15a Hona (K) Fröken Jasmine LO1394 Ståhlfors Miriam VK
U1 BIS uppfödning kat 1 44 poäng 17   S*Asterion's u reg Thorén Marie SYDK
U2 BIS (delad) uppfödning kat 2 36 poäng  17   S*Myselisia's u reg Gylling Cecilia ELK
U3 3:a uppfödning kat 2 30 poäng 17   SE*Sankt Halvard's u reg Dahllöf Annelie ELK
U4 BIS (delad) uppfödning kat 2 36 poäng 17   SE*Tippy Wee's u reg Andersen Hartman Nettis SYDK
U5 BIS uppfödning kat 3  480 poäng 17   SE*Forever Loved u reg Härsjö Lundh Jennie ÄK
V1 1 BEN n 22 15b Hane SC S*Panorama's The Fairy RX234536 Olovsson Åsa ÄK
V2 2 BSH ns 22 64 15b Hane (K) SC Bossche Bol de Broeckloni DSM DVM RX277627 Härsjö Lundh Jennie ÄK
V3 1 BIS BSH ns 11 15b Hona (K) SW SP SC S*Pymans Maj-Britt DSM DVM LO211387 Nilsson Anne-Maj TCC
V4 2 ABY n 15b Hona (K) PR (N) Tarquinias Iliana LO156712 Horve Ann-Kristin AGDER
V5 1 BIS SPH a 21 15b Hona (K) SP S*Bråstorps Katten Carmen LO255015 Berner Ann-Kathrine DK
V6 1, BIS HCS a 09 15b Hane (K) Royal LO1369 Ståhlfors Miriam VK
V7 3 HCS n 22 15b Hane (K) Pipen LO931 Hellkvist Eva BIK
V8 2 HCS ns 15b Hane (K) Goliat DSM LO1202 Ewerlöf Matilda ELK