Hälsingekatten 1 CAGCIB NOM BIS EXO n 5 Hane Shuturi's Qa-Ching LO346603 Henriksson Katarina MEK
191019 2 EX1 NOM EXO f 24 12 Hona Balasore's My Spot LO366893 Stockhaus Christer HÄK
3 EX1 EXO n 03 24 11 Hane S*Cotton's Sudden LO360510 Södersten Karin HÄK
samtliga uppgifter är hämtade från klubbens katalog / inrapporterade resultatlista - (K) identifierar kastrerade katter 4 CACS PER w 62 3 Hona GIC S*Scarlet's Sweetheart LO317496 Strandberg Karin PK
eventuella siffror inom parantes för kategori 2,3 och 4 är antalet katter tillhörande preliminärt godkända raser 5 HP NOM PER n 2 Hane (K) SW SP CH d'Eden Lover Boo Boo DSM LO304164 Hofmeijer Emelie PK
kategori 1 59 kategori 2 111 kategori 3 29 kategori 4 50 huskatt korthår 5 huskatt långhår 1 6 ABS PER n 3 Hane CH Sumava's Coccolino Deep LO345424 Strandberg Karin PK
senior 2 senior 5 senior 1 senior 2 huskatt senior 1 7 CAC PER n 9 Hane SE*Hippolyte's Isfahan Iconic Esprit LO358667 Sellgren Agneta SUK
veteran 2 veteran 3 veteran 0 veteran 0 huskatt veteran 0 8 CAC PER n 9 Hona SE*Hippolyte's Intense Iconic Esprit LO358666 Sellgren Agneta SUK
fertil hane 12 fertil hane 24 fertil hane 8 fertil hane 8 9 CAGCIB PER a 5 Hane IC S*Scarlet's Big Heart LO317497 Hofmeijer Emelie PK
fertil hona 15 fertil hona 19 fertil hona 7 fertil hona 12 10 CAPIB PER d 8 Hane (K) PR S*Scarlet's Gold Rush LO348678 Strandberg Karin PK
kastrat hane 10 kastrat hane 20 kastrat hane 3 kastrat hane 9 11 CAC PER e 9 Hane Bonne Sante Caramel-of-Hippolytes LO356997 Sellgren Agneta SUK
kastrat hona 5 kastrat hona 16 kastrat hona 1 kastrat hona 8 12 CACS PER f 3 Hona GIC S*Athelstones How Many Tears JW LO348402 Englund Kristina SOL
junior hane 2 junior hane 6 junior hane 0 junior hane 2 13 CAGCIB PER f 5 Hona IC S*Optimal Prime's Ziri LO341998 Fahlgren Heléne SOL
junior hona 3 junior hona 7 junior hona 6 junior hona 3 14 EX1 BIV PER f 12 Hona El Zaburs Belleza LO368161 Strandberg Karin PK
ungdjur hane 3 ungdjur hane 4 ungdjur hane 1 ungdjur hane 4 15 CAGPIB PER ns 11 6 Hane (K) PR S*Abo Volo's Ivory RX335478 Aronsson Åsa PK
ungdjur hona 9 ungdjur hona 15 ungdjur hona 3 ungdjur hona 4 16 Champion NOM PER ny 11 9 Hona Basium de Kawena LO360129 Aronsson Åsa PK
17 CAP PER n 24 10 Hane (K) S*Cotton's Trassel LO347772 Södersten Karin HÄK
KATEGORI 1 18 CAGCIB PER e 24 5 Hane CH S*Cindievita's Go Bananas LO353535 Fahlgren Heléne SOL
Bästa vuxen hane: 19 CACIB PER n 01 62 7 Hane Bafini Orion LO359714 Davidsson Maria DÄK
Shuturi's Qa-Ching, Hane, EXO n 20 EX1 PER n 02 62 12 Hane Asteras  Mr Mister LO367120 Wallinder Susanne GRK
Äg: Henriksson Katarina, MEK 21 CAPS NOM BIS PER a 01 62 4 Hane (K) GIP GIC S*Meibel's Silver Spoon JW DSM LO290916 Blomkvist Ingegerd VRK
Bästa vuxen hona: 22 EX1 NOM PER a 03 11 Hona S*Meibel's Rose Mary LO363995 Nyman Susanne GRK
SE*Birmatösen's Maia, Hona, RAG n 03 23 ABS PER d 02 62 10 Hane (K) GIC (N)Stargate's Helix LO280519 Picone-Björkman Beatrice (Birgitta) MEK
Äg: Strand Anna-Karin, DÄK 24 CAGCIB PER d 02 62 5 Hane CH S*Snopy's GMC III LO348598 Nordberg Bengtsson Marie KKOJ
Bästa junior: 25 ABS PER d 03 12 Hane S*Livanda's Imperial LO364719 Wallinder Susanne GRK
S*Golden Beauty's Ulle-Gulle, Hane, SBI b 26 CAP PER d 33 10 Hane (K) Florindo's Joered of Lotus LO315460 Hallgren Malin NOS
Äg: Kallström Jennie, NERK 27 CAC PER d 33 9 Hona S*Mörkmårdens Shire Red LO358601 Hallgren Malin NOS
Bästa ungdjur: 28 CAGCIB NOM RAG n 5 Hane WW'18 IC SE*Frums Foster JW LO351805 Landén Marcus MSK
S*Kilenskogens Öjvin, Hane, SBI b 21 29 HP RAG n 03 1 Hona SC S*Cazmirau's Napa Smith DVM LO335481 Landén Marcus MSK
Äg: Silén Maria, TCC 30 ABS RAG n 03 9 Hane Gollum LO360080 Nordbäck Tommy TCC
Bästa kastrat hane: 31 Champion NOM BIS RAG n 03 9 Hona SE*Birmatösen's Maia LO358395 Strand Anna-Karin DÄK
GIP GIC S*Meibel's Silver Spoon JW DSM, Hane (K), PER a 01 62 32 ABS RAG n 04 12 Hane S*Wermdö's Unified Neville LO364055 Mångs Anna DÄK
Äg: Blomkvist Ingegerd, VRK 33 EX1 RAG n 04 12 Hona S*Wermdö's Unified Molly LO364056 Schmidt Ing-Marie ÖSTK
Bästa kastrat hona: 34 CAPS NOM RAG a 04 4 Hane (K) GIP S*Vallhovstassens Ture LO325932 Collin Malin HÄK
PR CH SE*Sagotrollas Nallemaja, Hona (K), SBI a 35 EX1 RAG a 04 12 Hona S*Wermdö's Unified Hedwig LO364057 Schmidt Ing-Marie ÖSTK
Äg: Björling Inga-Britt, SK 36 ABS RAG n 04 21 9 Hane S*Sun Hill Doll's HeartbreakingHampus LO356489 Wranå Agneta BIRKA
Bästa senior: 37 CACS SBI n 3 Hona GIC S*Yrhättan's Manami LO316286 Sandström Gudmundsson Annakarin HÄK
SW SP CH d'Eden Lover Boo Boo DSM, Hane (K), PER n 38 ABS SBI n 9 Hane S*Azules Pozeidon LO320132 Inemyr Runa UK
Äg: Hofmeijer Emelie, PK 39 EX1 SBI n 12 Hona SE*Sherry Darlings She's The One LO364695 Pettersson Lena TCC
Bästa veteran: 40 HP SBI a 2 Hane (K) GIP SC SE*FireHeart's TsuTey LO306388 Björling Inga-Britt SK
GIP IC S*Everglow's Naomi, Hona (K), SBI b 41 CAGPIB BIV NOM BIS SBI a 6 Hona (K) PR CH SE*Sagotrollas Nallemaja LO341092 Björling Inga-Britt SK
Äg: Silén Maria, TCC 42 Premier SBI a 10 Hona (K) IC Tempelkattens Alba LO298474 Sandström Gudmundsson Annakarin HÄK
Bästa avelshane: 43 CACS SBI a 3 Hona GIC S*Yrhättan's Luna LO316280 Sandström Gudmundsson Annakarin HÄK
IC S*Kilenskogens Zorro, SBI b : 50 p 44 ABS SBI a 9 Hane S*Calmiza's Hayman LO355625 Edling Birgitta UK
Äg: Carlberg Marie, SUK 45 Champion SBI a 9 Hona S*Läckerbiten's Tingeling LO356589 Inemyr Runa UK
46 HP SBI b 2 Hona (K) GIP IC S*Everglow's Naomi LO255319 Silén Maria TCC
KATEGORI 2 47 CAGCIB SBI b 5 Hane IC S*Kilenskogens Zorro LO350543 Carlberg Marie SUK
Bästa vuxen hane: 48 CACIB SBI b 7 Hane SE*Maderakkas Egil LO357605 Mandre Liselotte SK
CH SE*Lisselbacks Giovanni JW, Hane, NFO n 09 24 49 ABS SBI b 9 Hona S*Walk on Top Velvet Rose LO347088 Kallström Jennie NERK
Äg: Widenby Helena, DÄK 50 EX1 NOM BIS SBI b 11 Hane S*Golden Beauty's Ulle-Gulle LO361438 Kallström Jennie NERK
Bästa vuxen hona: 51 EX1 SBI b 11 Hona S*Golden Beauty's Undis LO361439 Eriksson Karin HÄK
CH NO*Grensedalen Unique, Hona, SIB n 09 24 52 EX1 BIV NOM SBI b 12 Hona S*Golden Beauty's Vifslan LO365269 Reinhardt Tina CK
Äg: Egemark Pia,  53 CAGPIB NOM SBI c 6 Hona (K) IP GIC SE*Stellani's Agnes LO303282 Magnusson Anitha SUK
Bästa junior: 54 CAGCIB BIV SBI c 5 Hona IC S*Golden Beauty's Tiger-Lilja LO339132 Carlberg Marie SUK
S*Dalkullans Maradona, Hane, NFO d 09 22 55 EX2 SBI c 7 Hane CH av Isblomst (N) Geranium LO188069 Jensen Olsen Kristin
Äg: Sköld Jessica, SÖK 56 CACIB NOM SBI c 7 Hane S*Reinhardt's Rockstar LO356533 Reinhardt Ulla-Britt CK
Bästa ungdjur: 57 CAC SBI c 9 Hona SE*Kläppbackens Florens LO359773 Inemyr Runa UK
SE*Sankt Halvard's Viktor, Hane (K), MCO d 09 22 58 EX1 SBI c 12 Hona av Ravelli (N) Donna Bacalao LO193047 Solli-Sæther  Sølvi
Äg: Karlsson Erica, HÄK 59 EX1 NOM SBI n 21 11 Hona S*Soldyrkarnas Tant Strul LO360654 Blom Susanne SK
Bästa kastrat hane: 60 EX1 SBI a 21 12 Hane SE*Ekoboskattens Hannes LO363166 Inemyr Runa UK
SP SC (N)Sjakkmatt's Bowser DSM DVM, Hane (K), SIB n 09 24 61 Supreme Champion SBI a 21 3 Hona GIC SE*Sagotrollas Gullan LO327839 Bertilsson Eivor UK
Äg: Houdi Jeanette, UK 62 EX1 NOM BIS SBI b 21 12 Hane S*Kilenskogens Öjvin LO363599 Silén Maria TCC
Bästa kastrat hona: 63 EX1 SBI n 21 12 Hona SE*Ekoboskattens Hanna LO363169 Inemyr Runa UK
SC S*Kazol's Fröken Jasmine DVM, Hona (K), SIB ns 09 22 64 OMREG SBI c 21 12 Hona av Ravelli (N) Madam Butterfly LO193048 Solli-Sæther  Sølvi
Äg: Forslund Daniella, SUK 65 ABS SBI c 21 4 Hane (K) GIP SE*Stellani's Bugatti LO313260 Fors Suzanne TCC
Bästa senior: 66 Supreme Premier NOM SBI c 21 4 Hona (K) GIP CH S*Storeklev's In June LO292727 Pettersson Lena TCC
SP SC (N)Sjakkmatt's Bowser DSM DVM, Hane (K), SIB n 09 24 67 CAPIB SBI d 21 8 Hane (K) PR av Ravelli (N) Eros LO187384 Jensen Olsen Kristin
Äg: Houdi Jeanette, UK 68 CAPIB SBI e 21 8 Hane (K) S*Reinhardt's Nitro LO341896 Reinhardt Ulla-Britt CK
Bästa veteran: 69 HP NOM SBI g 21 1 Hona CH IDP*Holygateway's Afrodite LO303603 Silén Maria TCC
IP GIC S*Grevinnans Zaca Mesa, Hona (K), SIB f 24 70 ABS LPL n 9 Hona S*Ägirs Hus BC Qqueenie LO357879 Nylander Inger HÄK
Äg: Åsberg Jimmy, SUK 71 ABS LPL fs 22 12 Hona S*Rexture BC Miss Li LO362911 Nylander Inger HÄK
Bästa avelshane: 72 ABS MCO n 10 Hane (K) S*Filidontens Brummelufs LO359367 Lindberg Jennifer SK
S*Maollich's Silver Sunshine, SIB ds 22 : 23,3 p 73 EX1 MCO n 11 Hona S*Maffialigan's Grace LO362054 Sundqvist Viviann SUK
Äg: Åsberg Jimmy, SUK 74 EX1 MCO a 09 22 11 Hane S*Big Fighter's Hitchcock LO363586 Nyman Maya SUK
Bästa avelshona: 75 ABS MCO f 22 11 Hona SE*Korsárs Katten Leila LO360017 Korsár Eva-Karin NERK
SC S*Xiwaq Saturna Batgirl, SIB n 03 : 23,3 p 76 EX1 MCO f 23 12 Hona SE*Coltish Carmens Dream LO364747 Alm Oxelgren Mona SÖK
Äg: Åsberg Jimmy, SUK 77 Champion NOM MCO f 09 22 9 Hona S*Maffialigan's Gudrun LO322748 Sundqvist Viviann SUK
Bästa uppfödning: 78 EX1 NOM BIS MCO d 09 22 12 Hane (K) SE*Sankt Halvard's Viktor LO362546 Karlsson Erica HÄK
SE*Gryttjens,  : 22 p 79 ABS MCO f 09 22 12 Hona SE*Coltish Secret Love LO364745 Lindberg Jennifer SK
Äg: Svensk Britt, JKK 80 CAP MCO ns 10 Hane (K) S*SinhTsunkitthas Lexington LO359219 Svedin Kristina DÄK
81 EX2 MCO ns 9 Hane (N)Quiet's Hunter LO360369 Bergdahl Emelie BJK
KATEGORI 3 82 CAC NOM MCO ds 9 Hane S*PreciousBlue's Roman Pears LO359420 Sundqvist Viviann SUK
Bästa vuxen hane: 83 HP NOM MCO as 03 23 2 Hane (K) SP SC FIN*Chamberlain Blazing Arrow LO257164 Johansson Eva SUK
GIC SE*Enbacka gårds Columbus, Hane, OCI b 24 84 CAGCIB MCO ns 09 22 5 Hane (N)Skjærviken's Jazz LO357132 Korsár Eva-Karin NERK
Äg: Bjelkesten Mikael, HÄK 85 ABS MCO ns 02 64 11 Hane PL*Tinwerina Uzi LO363368 Lidén Sandra GEK
Bästa vuxen hona: 86 EX1 MCO fs 03 12 Hona (N)Endless HaydeeMinouge LO367180 Löfgren Helena UK
S*Bengal Klockans She's Cool, Hona, BEN n 24 33 87 CAC BIV MCO w 62 9 Hane SE*Evergrace's Emron Empati LO357412 Rådlund Ylwa HÄK
Äg: Bärgård Päivi, VRK 88 EX1 MCO w 62 11 Hane (K) S*Big Fighter's Frankenstein LO363587 Jonsson Erika SUK
Bästa junior: 89 EX1 MCO w 61 11 Hona S*Big Fighter's Hellraiser LO363588 Nyman Maya SUK
S*Zagamin Olga, Hona, BUR f 90 CACIB NEM n 09 21 7 Hona CH S*Vänorten's Nala LO353856 Klingh Inga-Lill HÄK
Äg: Bokström Monica, SUK 91 CAPS NOM NFO n 03 4 Hane (K) IP SE*Fursterikets Double Trouble LO322323 Risander Matilda DÄK
Bästa ungdjur: 92 CAGPIB NOM NFO n 09 6 Hona (K) IP  (N)Trollvetta's Qellie LO187421 Landre Siri
SE*Lindhouse ChocolateStrawberryCream, Hona, BSH h 02 62 93 CACS NFO n 09 3 Hane GIC (N)Fodnaheia's San Miquel LO184220 Landre Siri
Äg: Lindgren Jens, MSK 94 ABS NFO a 09 7 Hane SE*Lisselbacks Kenzo LO359172 Ramstedt Birgitta DÄK
Bästa kastrat hane: 95 CAPIB NOM NFO n 24 8 Hona (K) SC S*Toemas Cissi LO289592 Ahlström Eva DÄK
SP Shai-San-War's Viggo, Hane (K), BUR n 96 CAP NFO n 23 10 Hona (K) SC S*Räserråttan's Gulli DVM LO271752 Stenborg Ramona GEK
Äg: Forsberg Lind Monika, BJK 97 Supreme Champion NOM NFO n 24 3 Hane IC S*Milda ma Tildes Alvar Al LO338381 Norberg Ulrika UK
Bästa kastrat hona: 98 ABS NFO n 24 9 Hane IT*Evangelinn Deliryum LO361582 Ledin Jessica SÖK
CH S*Hot Stuff Evee, Hona (K), BEN n 24 99 EX2 NFO n 09 22 3 Hane IC S*Golden Oracle's Hurricane LO333636 Lindmark Carina SOL
Äg: Oginder Leena, SÖK 100 CACS NOM BIS NFO n 09 24 3 Hane CH SE*Lisselbacks Giovanni JW LO344861 Widenby Helena DÄK
Bästa senior: 101 CAGCIB NOM NFO n 09 22 5 Hona CH S*Curly line Birgit LO346272 Lindmark Carina SOL
GIC LT*Padauza Sabrina, Hona, BSH h 102 CACIB NFO n 09 24 7 Hona CH S*Skottvallen's Orkidé Lilla Söta LO344334 Östlund Anita HÄK
Äg: Ivarsson Erika, MSK 103 EX1 BIV NOM NFO n 03 24 11 Hane S*Dalkullans Orio LO362175 Bergqvist Weronica BJK
Bästa avelshona: 104 ABS NFO n 03 23 12 Hane SE*Sköns Tassar Smille LO364631 Lundberg Lena HÄK
GIC LT*Padauza Sabrina, BSH h : 20 p 105 CAP NFO d 24 10 Hane (K) SE*Pergitta's Frodo Bagger LO344737 Gustafsson Hannes MSK
Äg: Ivarsson Erika, MSK 106 HP BIV NOM NFO ft 24 1 Hona SC S*Milda ma Tildes Rara Novara LO308321 Forsberg Birgitta BJK
Bästa uppfödning: 107 Champion NFO f 22 9 Hona S*Istindra Hedda LO350839 Johansson Camilla HÄK
S*Zagamin,  : 30 p 108 ABS NFO f 22 9 Hona Norlaug Langlifis ok Heilla's LO361531 Bylund Lena SÖK
Äg: Bokström Monica, SUK 109 ABS NFO g 11 Hona My Denebola's Kalea LO364177 Bylund Lena SÖK
110 EX1 NFO f 22 12 Hona SE*Klint skogens Greta LO364221 Klint Anita SOL
KATEGORI 4 111 CAGPIB NFO f 02 21 62 6 Hona (K) IP S*Poo Nai's AnnaBelle LO339609 Utterström Ingela JKK
Bästa vuxen hane: 112 ABS NFO d 03 23 5 Hane IC SE*Yvsvansens Dream LO327004 Lundberg Lena HÄK
SC S*Limericks Wizard JW, Hane, OSH n 24 113 CAGCIB NOM NFO d 09 24 5 Hane IC (N)Valhaugen's Mac Kenzie LO348081 Jonsson Margareta MEK
Äg: Öhlin Maria, DÄK 114 EX1 BIV NOM BIS NFO d 09 22 11 Hane S*Dalkullans Maradona LO361474 Sköld Jessica SÖK
Bästa vuxen hona: 115 EX1 NFO f 09 24 11 Hona SE*Gryttjens Sharon LO362502 Halonen Pia-Lisa HÄK
S*Cat Claw's Master-Class JW, Hona, ABY n 116 Grand Internationell Premier NFO ns 6 Hane (K) IP S*Toemas Frasse LO331209 Ahlström Eva DÄK
Äg: Wallebo Susanna, FRÄS 117 CAPIB NFO ns 8 Hane (K) SE*Stjärnflockan's Sixten LO349123 Carlsson Charlotte GEK
Bästa junior: 118 CAP BIV NOM NFO ns 22 10 Hane (K) SE*Yvsvansens Milo LO360409 Karlsson Pernilla HÄK
SE*Je M'appelle Hannibal, Hane, OSH b 24 119 CACS NOM NFO ns 22 3 Hane IC SE*Holy Smoke's Solitary Man LO333253 Nygård Anette HÄK
Äg: Vettenranta Sari, NERK 120 Champion NFO as 23 9 Hane SE*Amimos Prometheus LO355124 Asplund Susanne HÄK
Bästa ungdjur: 121 ABS NFO fs 22 11 Hona S*Säterjäntan's Oksana LO360242 Ledin Jessica SÖK
AlfRed Drakenberg af Khartoum, Hane, ABY o 122 EX1 BIV NOM NFO ns 12 Hane SE*Yvsvansens Aita of the moon LO366928 Karlsson Pernilla HÄK
Äg: Svelander Susanne, SUK 123 ABS NFO ns 12 Hane FI*FinnFeline's Lucifer RX367317 Bylund Lena SÖK
Bästa kastrat hane: 124 EX1 NFO fs 22 12 Hona SE*Klint skogens Signe LO364222 Klint Anita SOL
SP SE*Fabulous Stars Hercules DSM, Hane (K), SPH n 125 Supreme Premier NFO ns 09 4 Hane (K) PR CH S*Luna Fortuna Nightshadow LO301005 Kiekara Jaana DÄK
Äg: Parisi Yasmine, SUK 126 CAGPIB NFO ns 09 24 6 Hane (K) PR IC S*Wildwood's Jafar LO320995 Rudh Monica HÄK
Bästa kastrat hona: 127 Internationell Premier NFO ds 09 22 8 Hane (K) SE*Lisselbacks Jaxon LO190798 Landre Siri
IP IC SE*Guapisima's Ramona, Hona (K), SOM a 128 CAP BIV NFO ns 09 22 10 Hane (K) GIC S*Gunsmokes Pepper LO317141 Klint Anita SOL
Äg: Rior Jessika, SK 129 EX2 NFO ds 09 23 5 Hane IC SE*Gryttjens Cochise LO339384 Svensk Britt JKK
Bästa senior: 130 Grand Internationell Champion BIV NFO ns 02 21 62 5 Hane CH S*Pax' Kaligula LO350355 Risander Matilda DÄK
SP SE*Fabulous Stars Hercules DSM, Hane (K), SPH n 131 Champion NFO ns 09 22 9 Hona SE*Gryttjens Cocheeta LO339381 Halonen Pia-Lisa HÄK
Äg: Parisi Yasmine, SUK 132 ABS NFO fs 09 24 9 Hona (N)Ravnklo's Leela LO360076 Ledin Jessica SÖK
Bästa avelshane: 133 EX2 NFO ds 03 11 Hane SE*Yvsvansens Alfons LO363420 Esping Emil HÄK
IC S*Lockhart's IgelkottsRos of Huggis, DRX c 09 : 20 p 134 EX1 BIV NFO ns 09 24 11 Hane SE*Gryttjens Tamarind LO362503 Svensk Britt JKK
Äg: Mattsson Maria, GEK 135 EX1 NFO ns 09 22 12 Hane SE*Gryttjens SOLO LO366005 Svensk Britt JKK
136 ABS NFO fs 09 24 12 Hona SE*Tomtebackens Carmencita LO363316 Utterström Ingela JKK
HUSKATT 137 EX1 NFO fs 09 22 12 Hona SE*Yvsvansens Belle LO366181 Halonen Pia-Lisa HÄK
Bästa korthår: 138 CAP SIB n 09 10 Hane (K) SE*Bekiles Louis af Junior LO357175 Östling Camilla UK
Hillbergstrollet, Hona (K), HCS f 09 139 HP SIB n 03 1 Hona SC S*Xiwaq Saturna Batgirl RX319531 Åsberg Jimmy SUK
Äg: Leveau Ann-Sofie, CK 140 CACIB SIB n 09 7 Hona S*Lexcon's Kamikatzie LO336053 Viberg Tina DÄK
Bästa långhår: 141 CAPS SIB ny 24 4 Hane (K) PR NO*Grensedalen Orion LO178894 Egemark Pia
Simba, Hane (K), HCL n 09 22 142 CAPIB NOM SIB n 22 8 Hane (K) CH SE*Lurvtrollets Nikolaij LO336559 Rådlund Ylwa HÄK
Äg: Björke Liiten Cajsa, SUK 143 CAP SIB n 24 10 Hane (K) SE*Bekiles Mike af Junior LO357177 Kajaus Marko UK
Bästa senior: 144 Premier BIV NOM SIB ny 22 10 Hona (K) IC (N) Siberikos Ynde LO184282 Skrondal Cecilie
Sören Fernström DSM, Hane (K), HCS n 09 145 EX2 SIB n 24 10 Hona (K) SE*Angels of sins Brumma LO351656 Eklöf Sofia HÄK
Äg: Leveau Ann-Sofie, CK 146 HP SIB n 24 1 Hona GIC S*Spinnsibbs Ottilija Timf LO331931 Blomquist Annette GEK
147 CAGCIB BIV NOM SIB ny 24 5 Hona IC SE*Edalunds God save the Queen LO337395 Olsson Madelene UK
148 CACIB SIB n 24 7 Hona SE*Kalynxen's Onyx LO353375 Sjölander Sofie SUK
149 EX2 SIB n 22 9 Hane SE*Angels of sins Going out in style LO352903 Eklöf Sofia HÄK
150 ABS SIB n 24 9 Hane Daromir Foresthunter LO191426 Myhr Olsen Torunn
151 Champion SIB n 24 9 Hane FI*Lumikissan Lumimies LO360861 Askett Mats UK
152 Champion SIB n 09 22 9 Hane NO*Grensedalen Vegas LO360503 Mård Carola DÄK
153 Champion SIB n 24 9 Hona SE*Edalunds Born to Raise Hell LO359059 Houdi Jeanette UK
154 ABS SIB n 24 9 Hona Krucha Sladkoe Pyatnyshko LO192605 Myhr Olsen Torunn
155 EX1 NOM SIB n 23 11 Hane Olen Grasiona RX366990 Mård Carola DÄK
156 EX1 BIV NOM SIB n 24 12 Hona S*Lince's Ada LO362773 Stoor Cecilia SUK
157 EX2 SIB n 24 12 Hona S*Sibelinaz High Hope RX363563 Eklöf Katarina HÄK
158 HP NOM BIS SIB n 09 24 2 Hane (K) SP SC (N)Sjakkmatt's Bowser DSM DVM LO280746 Houdi Jeanette UK
159 HP SIB n 09 22 2 Hane (K) SP SC S*Klintgården's Pjotr Timf DVM LO301894 Blomquist Annette GEK
160 HP BIV NOM SIB n 09 24 2 Hona (K) SP CH SE*Edalunds Elsie DSM DVM LO315157 Blomquist Annette GEK
161 CAP SIB n 09 22 10 Hona (K) (N) Siberikos Raymona LO176385 Skrondal Cecilie
162 EX2 SIB n 03 22 10 Hona (K) SE*Bolshoys Barbie Girl af Beno RX349785 Stoor Cecilia SUK
163 HP SIB n 09 24 1 Hona GIC S*Lince's Sophia Loren LO324524 Kiel Olsson Annika UK
164 HP SIB n 09 24 1 Hona SC SE*Änglabygdens My Elif af Raguel JW LO341547 Ncomo Sjöström Linda UK
165 CACS SIB a 09 22 3 Hane IC S*Sibelinaz Charming Chap son of Z LO339114 Elmdahl Anna SK
166 ABS SIB n 09 22 5 Hane IC Beno Sibimira*BG RX333549 Forslund Daniella SUK
167 CAGCIB SIB n 09 24 5 Hane IC (N)Siberikos Alamos LO186396 Skrondal Cecilie
168 Internationell Champion BIV NOM BIS SIB n 09 24 7 Hona CH NO*Grensedalen Unique LO181522 Egemark Pia
169 EX2 SIB n 09 24 9 Hane SE*Edalunds Bomber LO359058 Askett Mats UK
170 EX3 SIB n 03 24 10 Hona (K) SE*Zatash Queen Iduna LO355772 Lundgren Helene SUK
171 EX1 BIV SIB n 09 24 11 Hona SE*Edalunds Turbo Lover LO192178 Martinussen Kari
172 EX1 SIB n 09 24 12 Hane SE*Zatash Lovely Eclipse LO364978 Åsberg Jimmy SUK
173 EX1 NOM SIB n 09 24 12 Hona SE*Himmines Lady Jane LO364786 Kårwik Jenna UK
174 CAPS SIB e 23 4 Hane (K) IP SC S*Knjaze Zlatan DVM LO278864 Elmdahl Anna SK
175 Grand Internationell Premier SIB f 24 6 Hona (K) IP GIC S*Grevinnans Zaca Mesa LO257615 Åsberg Jimmy SUK
176 ABS SIB f 22 9 Hona SE*Snow Buddies Lucky Destiny LO356526 Stenberg Ann-Christine DÄK
177 CAC SIB f 9 Hona SE*Sessan's Black Velvet RX359849 Lahti Ewa BJK
178 EX1 SIB f 24 12 Hona  (N) Solstorms Chippewa Dreamcatcher LO192625 Johansen Doh Sissel
179 Premier SIB g 03 24 10 Hona (K) GIC S*Lingarö's Betty LO304492 Wiksten Kicki HÄK
180 HP BIV NOM SIB d 09 24 1 Hane SC (N)Siberikos Sonny LO176876 Sundt Monika
181 HP SIB d 09 24 1 Hane SC SE*Zatash Loke LO337392 Åsberg Jimmy SUK
182 ABS SIB f 09 23 5 Hona IC SE*Snow Buddies Tulipa Fancy Frills LO342385 Stenberg Ann-Christine DÄK
183 ABS SIB f 09 24 7 Hona CH S*Älvnäs Az'ara Princess Sansa LO340580 Öhrström Tove JKK
184 ABS SIB f 03 7 Hona S*Lexcon's She Sells Sanctuary LO354593 Viberg Tina DÄK
185 CAC NOM SIB f 09 24 9 Hona S*AceroRamos Hope RX186862 Johansen Doh Sissel
186 EX2 SIB f 09 23 11 Hona SE*Bekiles Esme af Kirim RX361060 Kiel Olsson Annika UK
187 EX1 NOM SIB f 09 22 11 Hona  (N) CarilloCat Weird Queen LO191683 Skrondal Cecilie
188 EX1 SIB d 09 22 12 Hane S*AmiliiSibiri's Marlon Brando LO363759 Kårvik Jenna  UK
189 EX1 BIV NOM SIB f 09 24 12 Hona SE*Änglabygdens Greta Garbo LO363171 Ncomo Sjöström Linda UK
190 EX2 SIB ds 22 9 Hane S*Maollich's Silver Sunshine LO346884 Åsberg Jimmy SUK
191 Champion SIB ds 24 9 Hane Leonardo Siberian Sapphire LO191165 Johansen Doh Sissel
192 ABS SIB fs 24 9 Hona S*Älvnäs Az'ara Princess Leia LO340581 Öhrström Tove JKK
193 HP SIB ns 09 24 2 Hona (K) SP CH S*Devochka's Dani P RX258744 Larsson Linda SUK
194 CAPS SIB as 09 24 4 Hona (K) PR SC S*Lince's Albea DVM LO299718 Olsson Bernt UK
195 CAGPIB NOM SIB ns 09 25 6 Hane (K) IP SC (N)Einhaugens Sølve Napoleonsen DVM LO309899 Åsberg Jimmy SUK
196 CAPIB SIB ns 09 22 8 Hane (K) SE*Pälsänglarnas Aladdin LO355843 Andersson Josefine SUK
197 CAPIB BIV NOM BIS SIB ns 09 22 8 Hona (K) SC S*Kazol's Fröken Jasmine DVM LO269357 Forslund Daniella SUK
198 Premier SIB ns 03 22 10 Hona (K) GIC S*Lubov Sibiri Nastasia Tolstova RX303548 Vikström Susanne BJK
199 ABS SIB ns 09 7 Hona CH NO*Lindviksmoen Ariel LO180790 Myhr Olsen Torunn
200 CAC SIB ns 09 9 Hane SE*Bolshoys Kenai Boy af Aramis LO359545 Edlund Anna UK
201 CAC SIB fs 09 22 9 Hona SE*Alerias Madicken Dimkovna RX358162 Vikström Susanne BJK
202 ABS SIB ns 09 24 12 Hane SE*Zatash Lovely Blizzard LO364977 Åsberg Jimmy SUK
203 EX3 SIB fs 09 24 12 Hona (N)Solstorms Call Me Sugar LO366979 Eklöf Katarina HÄK
204 EX2 SIB fs 09 11 12 Hona SE*Zatash Lovely Rainbow LO364980 Åsberg Jimmy SUK
205 EX1 BIV SIB fs 09 22 12 Hona SE*Zatash Lovely Flash LO364979 Åsberg Jimmy SUK
206 EX1 SIB w 64 12 Hona SE*Sessan's From Russia with Love LO366303 Kjellsson Åberg Jennie SUK
207 Premier NOM BIS BEN n 24 10 Hona (K) CH S*Hot Stuff Evee LO336364 Oginder Leena SÖK
208 EX1 ej cert BEN n 24 9 Hane BubbasBela RX359144 Anderzon Micael HÄK
209 CAC NOM BIS BEN n 24 33 9 Hona S*Bengal Klockans She's Cool RX357207 Bärgård Päivi VRK
210 1 Ej godkänd ras BOM non n 11 Hane S*Lovestory's Damien Black RX361747 RR Forsberg Lind Monika BJK
211 ABS BSH n 11 Hona S*Javeliner's Talisker Dark Storm LO361023 Ivarsson Erika MSK
212 ABS BSH a 11 Hona  of Provence *** Tayga Style  u reg Pettersen Siri
213 EX1 NOM BSH a 12 Hona ES*Canciķn de Cuna (III) Ultramarina LO193123 Pettersen Siri
214 CAC BSH b 9 Hona S*Eel Frank's Dorothy Dashwood LO357894 Ivarsson Erika MSK
215 CAC BSH c 9 Hona S*Eel Frank's Denise Daerling Daimler LO357893 Ivarsson Erika MSK
216 Internationell Champion BSH e 7 Hane CH Diadora's Golden Guzzi LO187631 Pettersen Siri
217 Champion NOM BSH n 24 9 Hane S*Onsängens Good as Gold LO349867 Jonsson Lehman Ann-Christin HÄK
218 EX1 BSH n 24 11 Hona S*Javeliner's Talisker Neist Point LO361024 Kvarnbergs Eta DÄK
219 CAC BSH d 24 9 Hane S*Eel Frank's Denniz DeVille LO357892 Axén Kerstin FRÄS
220 EX1 NOM BSH f 24 11 Hona S*Javeliner's Talisker Skye LO361025 Jonsson Lehman Ann-Christin HÄK
221 EX1 NOM BSH a 03 11 Hona SE*OneWish Princess Grace LO360752 Lindgren Jens MSK
222 EX1 NOM BIS BSH h 02 62 12 Hona SE*Lindhouse ChocolateStrawberryCream LO363379 Lindgren Jens MSK
223 HP NOM BIS BUR n 2 Hane (K) SP Shai-San-War's Viggo LO322752 Forsberg Lind Monika BJK
224 CAPS BUR b 4 Hane (K) IP S*Zagamin Freque LO312732 Johansson Linda SUK
225 Champion BUR b 9 Hona S*Zagamin Kenzie LO348563 Strömberg Helena SUK
226 CAGCIB BUR d 5 Hane Owen des Taillandiers LO351302 Bokström Monica SUK
227 EX1 BUR d 11 Hona S*Zagamin Obi LO359732 Johansson Linda SUK
228 CAPS BUR e 4 Hane (K) PR SE*Petit Ja's Sven LO333955 Norrgård Tia BJK
229 EX1 NOM BIS BUR f 11 Hona S*Zagamin Olga LO361175 Bokström Monica SUK
230 CAGCIB BUR j 5 Hona S*Zagamin Kia LO348567 Bokström Monica SUK
231 EX1 KBL n 09 23 11 Hona SE*Kot-ā-Kuril Sweet sixteen LO360117 Gunsth Sara GEK
232 CAC OCI n 24 9 Hona SE*Alsmarks Vehtendi RX357499 Granath Karin FRÄS
233 HP NOM BIS OCI b 24 1 Hane GIC SE*Enbacka gårds Columbus LO303270 Bjelkesten Mikael HÄK
234 CAGCIB SRL a 5 Hane CH NO*Magnifi'miaow's Giorgio Armani RX345972 Beiersen Tåve HÄK
235 CAGCIB NOM SRL ns 5 Hona IC NO*Chibinichi Darya JW LO188979 Berg May og Frida
236 ABS SRL a 03 22 1 Hona SC Subaru of Juras Perle RX333057 Edling Birgitta UK
237 CACIB SRL n 03 33 7 Hane Quizzicurl Rambouillet RX192022 Berg May og Frida
238 EX1 SRS d 12 Hane S*Heartbeat's Lynx RX364603 Beiersen Tåve HÄK
239 EX1 SRS as 24 12 Hona S*Heartbeat's Chardonee RX364601 Beiersen Tåve HÄK
240 CACS BIV NOM BIS ABY n 3 Hona S*Cat Claw's Master-Class JW LO349281 Wallebo Susanna FRÄS
241 CACIB ABY n 7 Hona SE*Sockerkringlans Simona LO355925 Lagberg Gunhild (Giggi) FRÄS
242 EX1 NOM ABY n 11 Hane S*Cat Claw's Purr-fect Peacock LO362052 Rimmerfeldt Maria FRÄS
243 CACS ABY o 3 Hona CH SE*Sockerkringlans Esmeralda LO335284 Lagberg Gunhild (Giggi) FRÄS
244 EX1 NOM BIS ABY o 12 Hane AlfRed Drakenberg af Khartoum LO367757 Svelander Susanne SUK
245 EX1 ABY p 12 Hona S*Jabari's Pepper Pots LO364553 Wikström Kenneth UK
246 EX1 BAL b 12 Hona S*Rufu's Elleonora LO364359 Hällgren Linda SL
247 HP CRX n 1 Hona SC SE*PurrfectCurl'z Dalwhinnie LO347577 Pedersen Berit BIRKA
248 CACS BIV NOM CRX b 3 Hane IC FI*Saca's Iggy Bliss LO355699 Pedersen Berit BIRKA
249 CAGCIB CRX n 5 Hona CH S*Vox Bauers Hpnotiq Harmony Design LO354332 Filipsson Bodil NERK
250 HP NOM CRX b 03 2 Hane (K) WW'18 SW SP S*Rexlicious Rebus JW LO326700 Jansson Susanne MSK
251 CACS CRX f 03 3 Hona GIC S*Vox Bauers Flying Freya Fairlight LO315479 Filipsson Bodil NERK
252 CACS CRX n 24 3 Hane IC S*Kattmillas Smirnoff Black Label LO327672 Engström Ida BJK
253 Premier CRX b 33 10 Hona (K) SE*Stachys Aronia LO356419 Jonsson Margareta MEK
254 CAP DRX a 10 Hane (K) S*Wild Things Fenris RX305736 Tomassone Karin MSK
255 CAPIB DRX n 01 64 8 Hona (K) CH S*Bonnea's Vizzla LO330932 Norrgård Tia BJK
256 CAP DRX n 09 10 Hona (K) Midälva Cathe Rina LO355703 Bergenhem Sara SUK
257 CAGCIB DRX c 09 5 Hane IC S*Lockhart's IgelkottsRos of Huggis LO337500 Mattsson Maria GEK
258 CAC DRX a 09 9 Hane SE*Sevontex Flavorful Fazer LO359023 Pedersen Sanna UK
259 ABS DRX n 03 11 Hane Iskra's Half Kiss LO2960-02822511 Lifsten Caroline UK
260 CACIB BIV NOM DRX f 7 Hona CH S*Bonnea's Yster LO338324 Arnström Eva SUK
261 Champion DRX fs 9 Hona (N) Santala's Ayla LO189890 Ulvang Ann-Inger  
262 EX1 DRX hs 11 Hona S*Kintza's Cassiopeja LO360634 Mattsson Maria GEK
263 Grand Internationell Premier DRX fs 03 24 6 Hona (K) PR SC S*Bonnea's Jikita LO266952 Arnström Eva SUK
264 CAGPIB NOM DRX n 24 6 Hane (K) PR SC SE*Derexified Neville Longbottom LO306837 Jäderberg Erika DÄK
265 CACS DRX n 24 3 Hona GIC (N) Kittens Camp's Lille Ida LO231341 Engan Hege K
266 EX1 DRX n 24 11 Hona SE*Sevontex Golden Galaxy LO359880 Pedersen Sanna UK
267 ABS DRX ns 22 12 Hona Phu Quoc's Mirabelle u reg Lifsten Caroline UK
268 EX1 NOM DRX n 03 24 12 Hane S*Bonnea's Sigge LO364645 Arnström Eva SUK
269 CAGPIB DRX ds 09 32 6 Hane (K) PR CH Fennecs Sundance Kid RX320442 Brobäck Hanna DÄK
270 CAC DRX a 09 33 9 Hona SE*Sevontex Flying FeeFee LO359019 Hägglöf Håkan SUK
271 EX1 BIV NOM DRX n 02 33 12 Hane SE*Recce Pod BAE Systems Caiman LO365873 Söderbäck Catarina SK
272 EX2 DRX n 03 32 12 Hane S*Wild Things Capricorni RX364773 Arnström Eva SUK
273 CAC NOM OSH b 9 Hane S*Häveröortens* Gingerbread LO359452 Wicksell Elin SC
274 CAPS NOM OSH n 24 4 Hona (K) IP SC S*Häveröortens* Tyra Trollpacka JW LO316739 Wicksell Elin SC
275 HP NOM BIS OSH n 24 1 Hane SC S*Limericks Wizard JW LO317587 Öhlin Maria DÄK
276 EX1 NOM BIS OSH b 24 11 Hane SE*Je M'appelle Hannibal LO363017 Vettenranta Sari NERK
277 Supreme Premier OSH d 24 4 Hane (K) GIP NO*Zamaradi Bali RX346768 Forsström Lillemor SL
278 EX1 NOM OSH f 22 11 Hona Ophra Tabby Cat LO366330 Wicksell Elin SC
279 EX1 ej cert SIA n 8 Hona (K) GIC SE*Ediecats Sydney LO322148 Pigg Anne HÄK
280 CACIB NOM SIA a 7 Hona Ivanthes Lllucy LO324637 Norrman Mia SC
281 HP SIA b 21 1 Hane SC SE*Pilgatans Nicke RX328928 Forsström Lillemor SL
282 HP SIA d 21 2 Hane (K) SP S*Yzing's Santoz RX342364 Hagström Kicki GEK
283 EX1 ej cert SIA d 21 3 Hane GIC S*Yzing's Slayer RX342366 Norrman Rivera Ylva SC
284 HP NOM SIA f 21 2 Hona (K) SP S*Yzing's Prizla RX325441 Hagström Kicki GEK
285 EX1 SOM n 12 Hona SE*Eldvaktarns Divine LO363642 Carnestedt Inger SK
286 CAGPIB NOM BIS SOM a 6 Hona (K) IP IC SE*Guapisima's Ramona LO330599 Rior Jessika SK
287 EX1 SOM o 12 Hona SE*Eldvaktarns Dacia LO363640 Carnestedt Inger SK
288 HP NOM BIS SPH n 2 Hane (K) SP SE*Fabulous Stars Hercules DSM LO301598 Parisi Yasmine SUK
289 CAPIB SPH n 21 8 Hane (K) S*Kattmillas Guinness LO288480 Engström Ida BJK
290 CAPIB SPH e 09 21 8 Hane (K) S*Kattmillas Yard dog LO357373 Parisi Yasmine SUK
291 CACIB SPH n 32 7 Hona SE*Mollans Athena LO349305 Linerudh Yetiskin Camilla HÄK
292 1 NOM BIS HCL n 09 22 14 Hane (K) Simba LO1904 Björke Liiten Cajsa SUK
293 2 HCS d 03 22 14 Hane (K) Simba LO1855 Forslund Sarah GEK
294 1 NOM HCS n 09 14 Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
295 3 HCS n 09 14 Hane (K) Benso LO1901 Berglund Kurt MEK
296 ABS HCS n 24 14 Hane (K) Turbo LO1156 Picone-Björkman Beatrice (Birgitta) MEK
297 2 HCS as 23 14 Hona (K) Selma LO1935 Larsson Linda SUK
298 1 NOM BIS HCS f 09 14 Hona (K) Hillbergstrollet LO1875 Leveau Ann-Sofie CK
A1 50p BIS SBI b 16 Hane IC S*Kilenskogens Zorro LO350543 Carlberg Marie SUK
A3 233p BIS SIB ds 22 16 Hane S*Maollich's Silver Sunshine LO346884 Åsberg Jimmy SUK
A4 233p BIS SIB n 03 16 Hona SC S*Xiwaq Saturna Batgirl RX319531 Åsberg Jimmy SUK
A6 20p BIS BSH h 16 Hona GIC LT*Padauza Sabrina LO286622 Ivarsson Erika MSK
A7 20p BIS DRX c 09 16 Hane IC S*Lockhart's IgelkottsRos of Huggis LO337500 Mattsson Maria GEK
K1 ABS RAG 18   Starring Princess for Wermdos (2019-06-05) Wermdö's Schmidt Ing-Marie ÖSTK
K2 1 SIB 18   SC S*Xiwaq Saturna Batgirl (2019-06-17) Zatash Åsberg Jimmy SUK
S1 1 BIS PER n 15a Hane (K) SW SP CH d'Eden Lover Boo Boo DSM LO304164 Hofmeijer Emelie PK
S2 2 PER a 01 62 15a Hane (K) GIP GIC S*Meibel's Silver Spoon JW DSM LO290916 Blomkvist Ingegerd VRK
S3 ABS PER d 02 62 15a Hane (K) GIC (N)Stargate's Helix LO280519 Picone-Björkman Beatrice (Birgitta) MEK
S4 3 NFO n 23 15a Hona (K) SC S*Räserråttan's Gulli DVM LO271752 Stenborg Ramona GEK
S5 2 NFO n 24 15a Hona (K) SC S*Toemas Cissi LO289592 Ahlström Eva DÄK
S6 1 BIS SIB n 09 24 15a Hane (K) SP SC (N)Sjakkmatt's Bowser DSM DVM LO280746 Houdi Jeanette UK
S7 2 SIB e 23 15a Hane (K) IP SC S*Knjaze Zlatan DVM LO278864 Elmdahl Anna SK
S8 1 SIB ns 09 22 15a Hona (K) SC S*Kazol's Fröken Jasmine DVM LO269357 Forslund Daniella SUK
S9 1 BIS BSH h 15a Hona GIC LT*Padauza Sabrina LO286622 Ivarsson Erika MSK
S10 1 DRX fs 03 24 15a Hona (K) PR SC S*Bonnea's Jikita LO266952 Arnström Eva SUK
S11 1 BIS SPH n 15a Hane (K) SP SE*Fabulous Stars Hercules DSM LO301598 Parisi Yasmine SUK
S12 1 BIS HCS n 09 15a Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
U1002 22p BIS 17   SE*Gryttjens u reg Svensk Britt JKK
U2 20p 17   SE*Zatash u reg Åsberg Jimmy SUK
U4 30p BIS 17   S*Zagamin u reg Bokström Monica SUK
V1 2 SBI e 15b Hane (K) PR CH S*Acholes Santino LO234813 Lönnblad Lena HÄK
V2 1 BIS SBI b 15b Hona (K) GIP IC S*Everglow's Naomi LO255319 Silén Maria TCC
V3 1 MCO as 03 23 15b Hane (K) SP SC FIN*Chamberlain Blazing Arrow LO257164 Johansson Eva SUK
V4 1 BIS SIB f 24 15b Hona (K) IP GIC S*Grevinnans Zaca Mesa LO257615 Åsberg Jimmy SUK
V5 2 SIB ns 09 24 15b Hona (K) SP CH S*Devochka's Dani P RX258744 Larsson Linda SUK
V6 ABS HCS n 24 15b Hane (K) Turbo LO1156 Picone-Björkman Beatrice (Birgitta) MEK