Elfsborgskatten 1 CAPIB NOM BIS EXO n 8 Hane (K) SC (N)Almodovar Tiger Woods LO331381 Siöström Marie GRK
191109 2 EX1 EXO g 12 Hona SE*Yffranes Nothing But A Dream LO367917 Sigfridsson Marina  MSK
3 HP NOM EXO fs 2 Hona (K) SP GIC (N)Almodovar Fairytale LO279014 Siöström Marie GRK
samtliga uppgifter är hämtade från klubbens katalog / inrapporterade resultatlista - (K) identifierar kastrerade katter 4 EX1 NOM EXO n 22 11 Hane NO LÁrnestad´s Ronaldo LO19291 Arenstad Line  NORAK
eventuella siffror inom parantes för kategori 2,3 och 4 är antalet katter tillhörande preliminärt godkända raser 5 EX1 EXO n 22 12 Hona S*Hagabodas Åsalie LO366847 Kinhult Isabelle ÖSTK
kategori 1 111 kategori 2 87 kategori 3 57 kategori 4 66 huskatt korthår 11 huskatt långhår 2 6 CAGPIB EXO d 22 6 Hane (K) GIC IDP*Wendelvos Berlin LO328039 Clintesparr Patrik PK
senior 7 senior 4 senior 5 senior 3 huskatt senior 2 7 HP NOM BIS EXO f 22 1 Hona NW SC S*Athelstones The Sign JW LO347637 Larsson Lisbeth NERK
veteran 1 veteran 1 veteran 1 veteran 2 huskatt veteran 2 8 CAGCIB PER w 63 5 Hona Starbabies Diamond LO360056 Molin Marie ÄK
fertil hane 15 fertil hane 13 fertil hane 10 fertil hane 10 9 ABS PER n 2 Hane (K) SW SP S*Athelstones Rock Punch LO341546 Jacobsson Siv KKOJ
fertil hona 25 fertil hona 15 fertil hona 13 fertil hona 17 10 HP BIV PER n 1 Hane BW SC Blackfire Aventador JW LO336865 Sigfridsson Marina MSK
kastrat hane 13 kastrat hane 10 kastrat hane 9 kastrat hane 10 11 Champion PER n 9 Hane Preciousice Wishmaster JW LO359984 Åkerman Annette DK510
kastrat hona 11 kastrat hona 8 kastrat hona 5 kastrat hona 6 12 Champion PER n 9 Hona S*Hagabodas Unni LO350442 Kinhult Isabelle ÖSTK
junior hane 10 junior hane 9 junior hane 3 junior hane 1 13 ABS PER a 10 Hane (K) S*Shahi's Versace LO354085 Adolfsson Karin ÄK
junior hona 7 junior hona 10 junior hona 7 junior hona 5 14 HP PER d 2 Hane (K) SP Boggie's Samuel LO233751 Andersson Anette NERK
ungdjur hane 9 ungdjur hane 7 ungdjur hane 3 ungdjur hane 6 15 CAGPIB NOM BIS PER f 6 Hona (K) PR GIC S*Athelstones Glossip LO271159 Sigfridsson Marina MSK
ungdjur hona 21 ungdjur hona 15 ungdjur hona 7 ungdjur hona 11 16 CACIB PER f 7 Hona NO*LÁrnestad´s  NusseSusse LO190038 Arenstad Line NORAK
17 HP BIV PER ns 11 2 Hane (K) GIP S*Qimmipek's Kenzo LO289440 Stenholmer Karin CK
KATEGORI 1 18 HP PER ns 11 2 Hane (K) SP CH S*Ogopogo's Double Trouble LO298869 Torstensson Christer VK
Bästa vuxen hane: 19 HP PER ns 11 2 Hona (K) SP S*Ogopogo's Jolene LO317322 Aringskog Irene VK
NO*Fagerlis Little Drummer Boy JW, Hane, RAG a 03 20 EX1 PER ns 12 12 Hona S*Ogopogo's Mamma Mia! LO363665 Wantling Christina ÄK
Äg: Thorén Marie, SYDK 21 CAP NOM PER ny 11 10 Hona (K) S*Ogopogo's Made of Candy LO296403 Wantling Christina ÄK
Bästa vuxen hona: 22 CAGCIB PER ny 11 5 Hona CH S*Ogopogo's Jambalaya LO317323 Wantling Christina ÄK
NW SC S*Athelstones The Sign JW, Hona, EXO f 22 23 CAGCIB NOM PER n 22 5 Hona CH S*Hagabodas Vega LO353061 Palombo Monica ÖSTK
Äg: Larsson Lisbeth, NERK 24 HP PER a 24 1 Hona SC SE*Perfect Paws Cajsa LO328051 Fridh Eva ÄK
Bästa junior: 25 CAGCIB BIV NOM PER n 01 62 5 Hane SW CH S*Headturners Phantom of Hypknox's JW LO337690 Demervall Malin PK
SE*Lil'Magics Master of Puppets, Hane, RAG n 03 26 CAGCIB PER n 01 62 5 Hona IC SE*Summersnows Miss Mekthild LO350999 Fridh Eva ÄK
Äg: Thisell Anna, CK 27 EX1 PER n 01 62 12 Hane (N)Lord Bute's A Star is Born LO365589 Andersson Jenny NERK
Bästa ungdjur: 28 EX1 NOM PER n 01 62 11 Hona S*Meibel's Mary Montana LO363996 Ekström Erman Katarina VK
SE*Lil'Magics Butterfly Flip, Hona, RAG n 03 29 EX1 PER n 03 12 Hane SE*Nightshade's Godsmack of HN LO363856 Demervall Malin PK
Äg: Thisell Anna, CK 30 EX1 PER a 02 62 12 Hona S*Sidentassen Join The Catwalk LO363866 Branding Lena ÄK
Bästa kastrat hane: 31 CAC PER d 01 62 9 Hane SE*Darling Angels Eternal Flame LO354055 Branding Lena ÄK
SC (N)Almodovar Tiger Woods, Hane (K), EXO n 32 EX1 NOM PER e 01 63 11 Hane SE*Glimmertwins Surprice Surprice LO363647 Karlsson Pia ÄK
Äg: Siöström Marie, GRK 33 HP PER e 02 62 2 Hona (K) GIP SC S*Meibel's Mary Poppin JW DSM LO270589 Jonsson Waylett ÖSTK
Bästa kastrat hona: 34 HP PER e 02 62 1 Hane SC S*Meibel's Hjärter Ess LO279693 Jonsson Waylett ÖSTK
PR GIC S*Athelstones Glossip, Hona (K), PER f 35 CAC PER f 02 62 9 Hona SE*Darling Angels West Coast Girl LO359299 Branding Lena ÄK
Äg: Sigfridsson Marina, MSK 36 EX1 PER a 01 21 62 11 Hona SE*Glimmertwins Stealing My Heart LO363648 Andersson Anette NERK
Bästa senior: 37 EX1 PER f 03 22 12 Hona S*Brånsta's Dolly Parton LO365006 Andersson Jenny NERK
PR GIC S*Athelstones Glossip, Hona (K), PER f 38 EX2 PER ns 02 62 9 Hane SE*Darling Angels East of Eden LO359298 Branding Lena ÄK
Äg: Sigfridsson Marina, MSK 39 CAC PER ns 02 62 9 Hane SE*Darling Angels Northern Light LO359296 Branding Lena ÄK
Bästa veteran: 40 ABS PER ds 02 62 5 Hane IC Brentbergs Prins Nicolas LO339067 Branding Lena ÄK
SP Boggie's Samuel, Hane (K), PER d 41 CAC PER fs 02 62 9 Hona SE*Darling Angels Southern Rose LO359297 Branding Lena ÄK
Äg: Andersson Anette, NERK 42 HP RAG n 1 Hona SC (N)Wickmann's Jamilla RX306831 Bråneke Lena ELK
Bästa avelshane: 43 CAGCIB BIV NOM RAG n 5 Hane WW'18 IC SE*Frums Foster JW LO351805 Landén Marcus MSK
IC Brentbergs Prins Nicolas, PER ds 02 62 : 20 p 44 Internationell Champion RAG n 7 Hane SE*Mångudinnan Sverker LO232791 Sörensen / Lynge Pia Lena / niels
Äg: Branding Lena, ÄK 45 CACIB RAG n 7 Hona DK Flowerchild Quercus Violet Gray LO232191 Sörensen / Lynge Pia Lena / Niels
Bästa avelshona: 46 CAC RAG n 9 Hona S*Admire's Wild Child LO356979 Bråneke Lena ELK
CH SE*On three hill's Delicious Dahlia, RAG a 04 : 16,7 p 47 CAGCIB RAG a 5 Hona IC SE*Frums Westvleteren LO355909 Landén Marcus MSK
Äg: Danielsson Nina, DK 48 Internationell Champion BIV RAG a 7 Hona CH S*Mariamores LÎsle de ręves LO337859 Brandin Maria VK
Bästa uppfödning: 49 EX1 RAG a 11 Hona S*Gunbertus Chihiro RX363136 Johansson Ulla CK
S*Ogopogo's,  : 28 p 50 HP RAG n 03 1 Hane SC S*Asterion's Winston LO344108 Thorén Marie SYDK
Äg: Wantling Christina, ÄK 51 Champion RAG n 03 9 Hane S*Famana's Rorri LO351097 Hansson Susanna SYDK
52 EX1 BIV NOM BIS RAG n 03 11 Hane SE*Lil'Magics Master of Puppets LO361445 Thisell Anna CK
KATEGORI 2 53 EX1 RAG n 03 12 Hane (K) S*Asterion's In My Dreams LO364249 Sundler Martina VÄK
Bästa vuxen hane: 54 EX1 BIV NOM BIS RAG n 03 12 Hona SE*Lil'Magics Butterfly Flip LO363833 Thisell Anna CK
GIC SE*Lisselbacks Giovanni JW, Hane, NFO n 09 24 55 EX3 RAG n 03 12 Hona S*Asterion's Justify My Love LO364997 Thorén Marie SYDK
Äg: Widenby Helena, DÄK 56 EX2 RAG n 03 12 Hona S*Asterion's Just A Dream LO364999 Thorén Marie SYDK
Bästa vuxen hona: 57 CAPIB NOM RAG a 03 8 Hane (K) S*My Bonnie Sugar & Spice LO343442 Wibring Carina DK
SE*Rivershore's Flisan JW, Hona, NFO fs 02 21 62 58 Premier RAG a 03 10 Hona (K) S*My Bonnie Dream Charlotte LO353443 Wibring Carina DK
Äg: Svensson Jan-Olof (Olle), ELK 59 CACIB RAG a 03 7 Hona DK*Flowrchild Lilium Billie LO224394 Sörensen / Lynge Pia Lena / Niels
Bästa junior: 60 CAC BIV NOM BIS RAG a 03 9 Hane NO*Fagerlis Little Drummer Boy JW LO361287 Thorén Marie SYDK
NO*Ingarikets Bror, Hane, NFO n 09 24 61 EX1 RAG a 03 11 Hane (N)Wickmann's Quiz LO363751 Pontinder Carina SPIN
Äg: Gundersen Kine, Smalene 62 ABS RAG a 03 12 Hane S*Eurovisions I See a Star LO362496 Andersson Johanna RYSS
Bästa ungdjur: 63 EX1 BIV RAG a 03 12 Hane SE*Lil'Magics Valegro LO363838 Thisell Anna CK
SE*Lisselbacks Leonidas, Hane, NFO n 03 22 64 EX2 RAG a 03 12 Hane SE*On three hill's Eragon Dragonrider LO366680 Danielsson Nina SYDK
Äg: Widenby Helena, DÄK 65 EX1 RAG a 03 12 Hona SE*On three hill's Grace of Monaco LO366677 Danielsson Nina SYDK
Bästa kastrat hane: 66 EX1 RAG f 03 12 Hona S*Gunbertus Sashimi LO365488 Johansson Ulla CK
SP SC S*Pax' Galileo JW DSM DVM, Hane (K), NFO n 01 21 62 67 Internationell Champion RAG g 03 7 Hona FI*Celestial's Pilke Silmäkulmassa LO358798 Johansson Ulla CK
Äg: Nilsson Eleonor, ELK 68 CAC RAG g 03 9 Hona SE*Fujujung's Eudora LO358850 Bartelsen Marie ÄK
Bästa kastrat hona: 69 Grand Internationell Premier NOM RAG n 03 21 6 Hona (K) PR CH SE*Vitflingans Melissa LO295822 Andréasson Lena BIK
SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa, Hona (K), SIB f 23 70 CAGPIB RAG a 03 21 6 Hane (K) IP SE*Isa Dolls Blaze LO331365 Dümpel Lovisa SPIN
Äg: Eriksson Annelie, DK 71 EX2 RAG n 04 12 Hane GB*Cool Britania Super Trooper u reg Olszewska Marzanna SPIN
Bästa senior: 72 EX1 BIV NOM RAG n 04 12 Hane S*Wermdö's Unified Artur LO364053 Bratthammar Doris SPIN
SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa, Hona (K), SIB f 23 73 EX1 RAG n 04 12 Hona SE*On three hill's Kahleesi LO366678 Danielsson Nina SYDK
Äg: Eriksson Annelie, DK 74 HP RAG a 04 2 Hane (K) SP S*Asterion's Orion LO326365 Torphage Malin SYDK
Bästa veteran: 75 CAC RAG a 04 9 Hane S*Settebello's Jordgubben LO351975 Svennestam-Nanni Margareta ÄK
SC S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor DSM, Hane, NFO n 03 22 76 ABS RAG a 04 9 Hona S*Chorotegas Juliet of Uranus LO358484 Eborn Ulrika SYDK
Äg: Holgersson Malin, CK 77 EX1 RAG b 04 12 Hona S*Carmado's Isolde LO363291 Johansson Gun SPIN
Bästa avelshane: 78 Premier NOM RAG c 04 10 Hane (K) SC SE*Maggiedoll's Emperor Palpatine LO325979 Knutsson Ida ÄK
SC S*Topzy Tail's USA's Atlaz JW DVM, MCO n 22 : 16,7 p 79 CACIB RAG f 04 7 Hona SE*Fujujung's Ellie Mae LO358851 Bartelsen Marie ÄK
Äg: Åhrén Maria, ÖSTK 80 CAPS SBI n 4 Hane (K) GIP SC SE*Noble Wonder's Bazil LO304171 Montonen Karin SPIN
Bästa uppfödning: 81 CAP SBI n 10 Hane (K) SE*Liljelundens Coccodrillo LO311938 Eriksson Oliver BIK
S*Myselisia's,  : 52 p 82 ABS SBI n 5 Hona CH S*Mementos Temptation LO323208 Verkénius Liz NERK
Äg: Gylling Cecilia, ELK 83 CAGCIB NOM SBI n 5 Hona IC S*Calmiza's Iza JW LO356416 Erkesjö Annika SK
84 EX1 SBI n 11 Hane S*Mementos Milos LO361573 Verkénius Liz NERK
KATEGORI 3 85 CAGCIB SBI a 5 Hona IC SE*Snowglobe's Daenerys Targaryen LO325809 Axelsson Maria ÖSTK
Bästa vuxen hane: 86 EX1 SBI a 12 Hane S*Källtäppans Ozzi Ozon LO366471 Karlsson Cecilia CK
IC SE*Hjällnäs Cevin JW, Hane, KBL w 62 87 HP SBI b 1 Hane SC Berlioz RX347155 Pirklbauer Gabriella BIK
Äg: Sonesson Britt-Marie, VK 88 ABS SBI b 1 Hona SC SE*Altona Kitten's Euphoria LO307294 Svensson Lise-Lotte CK
Bästa vuxen hona: 89 EX1 SBI b 11 Hane S*Tinywinys Xpress Xylos LO361306 Montonen Karin SPIN
IC S*KungsgardenCats Labradoodle JW, Hona, BEN n 24 90 EX1 SBI b 11 Hona DK*Liljebacken Sweet Unique La Cocette RX361839 Pirklbauer Gabriella BIK
Äg: Lindblom Granlid Ulrica, SYDK 91 EX1 BIV NOM SBI b 12 Hona S*Golden Beauty's Vifslan LO365269 Reinhardt Tina CK
Bästa junior: 92 EX1 SBI c 11 Hane SE*Norlids Pim Pim LO362259 Verkénius Liz NERK
Maujik On the Mark of Etrnl.Spring, Hona, MAU ns 24 1093 EX1 SBI c 12 Hona S*Mementos Eila LO365990 Hansson Jeanette ELK
Äg: Asplund Mia, GRK 93 EX1 SBI f 11 Hona SE*Lottabo Kwanzaa LO363056 Magnusson Helena SPIN
Bästa ungdjur: 94 EX1 SBI g 12 Hona S*Francesca's Mimosa LO364449 Lundin Anette SK
FI*Moosegrove Teddy The Tiger, Hane, OCI b 24 95 Grand Internationell Champion SBI h 5 Hona IC S*Skessans Amarula LO328577 Mårtensson Annelie SYDK
Äg: Glennsten Agneta, SPIN 96 EX1 SBI j 11 Hona SE*Lottabo Kazmir LO363055 Magnusson Helena SPIN
Bästa kastrat hane: 97 HP NOM SBI n 21 2 Hane (K) SP SC S*Raus Höjden's Noah af Raus JW DSM DVM LO291479 Nilsson Christina SYDK
SW SP S*KungsgardenCats Koala DSM, Hane (K), BEN n 24 32 98 HP SBI n 21 2 Hona (K) SW SP IC S*Moviken's Chiquitita DSM DVM RX279064 Hellström Marianne SK
Äg: Wahlberg Lennart, SYDK 99 CAC NOM SBI n 21 9 Hona SE*Mélynas Starbreez LO353831 Lidström Britt-Inger NERK
Bästa kastrat hona: 100 EX1 SBI n 21 11 Hane S*Storeklev's Santana LO361182 Hedberg Cecilia BIK
NW GIP SC S*Mästertassen Nadee DSM DVM, Hona (K), KOR 101 EX1 BIV SBI n 21 12 Hane S*Ziblora's Love Hurts LO364194 Elfving Inger NERK
Äg: Dessne Karin, FRÄS 102 CAGPIB SBI a 21 6 Hona (K) PR SC S*Raus Höjden's Bella Luna DSM DVM LO311559 Nilsson Christina SYDK
Bästa senior: 103 HP NOM SBI a 21 1 Hane NW SC SE*Amloves Viva La Vida JW LO339032 Ekström Erman Katarina VK
NW GIP SC S*Mästertassen Nadee DSM DVM, Hona (K), KOR 104 EX1 SBI a 21 12 Hane S*Raus Höjden's Leon af Raus RX366384 Nilsson Christina SYDK
Äg: Dessne Karin, FRÄS 105 EX1 SBI b 21 12 Hona S*Ziblora's Loretta LO364193 Elfving Inger NERK
Bästa veteran: 106 EX2 SBI b 21 12 Hona S*Azules Mizzissipi LO367412 Reinhardt Ulla-Britt CK
GIP SC FIN*D'manns The Queen DSM, Hona (K), CYM g 09 22 51 107 HP SBI c 21 2 Hane (K) SP SE*Liljelundens Avatar LO292532 Päjäärvi Sara BIK
Äg: Zander Anna, JKK 108 CAC SBI c 21 9 Hona SE*Norlids Beverly LO337940 Lidström Anna NERK
109 EX1 SBI c 21 11 Hane S*Dunhjärtat's Kawaii no Wasabi LO362118 Hedberg Cecilia BIK
KATEGORI 4 110 EX1 BIV NOM SBI c 21 12 Hona S*White Treasure's Yust a Yewel LO366264 Johnsson Annika SPIN
Bästa vuxen hane: 111 EX1 SBI j 21 11 Hona SE*Out of forest's Athena LO362908 Magnusson Helena SPIN
CH Ngorongoro af  Kharthoum, Hane, ABY n 112 EX1 TUV a 62 11 Hane S*Wailet's Alexios LO361515 Brynning Wailett SPIN
Äg: Nave Inger, LIRAK 113 CAP TUV d 21 62 10 Hane GIC FI*Ilveslinnan Edirneli Erdemir LO320292 Elofsson Annika VÄK
Bästa vuxen hona: 114 CAGCIB TUV d 21 62 5 Hona CH S*Lejongapet's Meta Metronidazol LO339014 Elofsson Annika VÄK
WW'16 NW SC Ulica Happymiau*PL JW DSM DVM, Hona, DRX f 03 24 115 CAGPIB TUV f 62 6 Hona (K) IP S*Rytorps Blaze of Glory RX340801 Berggren Emma VK
Äg: Lassarp Vanessa, DK 116 EX1 TUV g 21 63 12 Hona S*Rytorps Concrete and Gold LO363157 Holmberg Kim VRK
Bästa junior: 117 EX2 TUV g 62 12 Hona S*Rytorps In Your Honor LO363156 Berggren Emma VK
S*Labolina's You Are My Heart, Hane, OSH n 118 CAGCIB LPL a 33 5 Hane IC S*divineCURLYcats Äkta RX349167 Gachkova Natalia VÄK
Äg: Sjöberg Therese, ÖSTK 238 CAGCIB NEM n 21 5 Hona IC SE*Aurora Stars Cordelia LO341023 Lorentzon Joanna VK
Bästa ungdjur: 239 CAC NEM a 21 9 Hona SE*Corda Dreams' Princess Asha RX355313 Lorentzon Joanna VK
SE*Amor Regis Sgt Pepper, Hane, DRX bs 24 240 ABS NEM a 21 9 Hona SE*Saltsjö-Boos Georgia LO359426 Finnig Anne BIK
Äg: Karlsson Birgitta, SYDK 241 EX1 BIV NEM as 21 11 Hane Clapton z Zielonej Laki*PL LO365915 Andersson Anna-Karin ÖSTK
Bästa kastrat hane: 242 EX2 NEM g 21 12 Hona Fifa Zahav*KV RX367182 Andersson Anna-Karin ÖSTK
WW'15 SW NW GIP SC S*Cross-Bow Crest Intermezzo JW, Hane (K), OSH b 25 243 EX1 NEM ns 21 12 Hona SE*Tant Piggelins Lilla My RX364229 Stridh Marie BIK
Äg: Olin Camilla, SYDK 244 CACIB NEM a 09 21 7 Hane CH S*Söderbykattens Edison LO308629 Friman Anna-Lena ELK
Bästa kastrat hona: 245 CAC NEM n 09 21 9 Hane SE*Silvanders Sandy LO357990 Odhe Ydergren Ann-Christine BIK
SP SC Leya Princess Amikoshi*RU JW DSM, Hona (K), OSH a 24 246 CAGCIB NFO n 5 Hona SE*Änglaängen's Alcea LO356258 Johansson Annica ELK
Äg: Schmidt Birgitta, VK 247 EX1 NFO n 11 Hane SE*HanASK LO362226 Alm Anette SYDK
Bästa senior: 248 EX1 BIV NFO n 11 Hona S*Gracelin's Alexi LO360280 Holgersson Maria MIN
SC S*Limericks Pannacotta JW, Hona, OSH h 24 249 EX1 NFO a 12 Hona SE*Miradero's Arya LO365987 Karlsson Sabina ELK
Äg: Olin Camilla, DK 250 ABS NFO n 03 4 Hane (K) GIP SE*Fursterikets Double Trouble LO322323 Risander Matilda DÄK
Bästa veteran: 251 CAP NFO n 02 64 10 Hane (K) S*Windjammer's Wizard LO353901 Wolffram Katarina SPIN
SP S*Bråstorps Katten Carmen, Hona (K), SPH a 21 252 ABS NFO n 01 62 3 Hane GIC S*Myselisia's New Jersey LO181643 Hansen Janicke
Äg: Berner Ann-Kathrine, DK 253 EX1 NFO n 09 11 Hane NO*Zeras Othello LO363434 Skeppstedt Annika ELK
Bästa uppfödning: 254 EX1 BIV NFO n 09 12 Hane S*Little L's Shuffle LO363568 Pajunen Malin SPIN
S*Asynjas,  : 20 p 255 EX2 NFO a 03 12 Hane SE*Miradero's Ace LO365988 Karlsson Sabina ELK
Äg: Rasmussen Theliander Helle, ÄK 256 EX1 NFO n 09 12 Hona SE*Miradero's Amy LO365986 Karlsson Sabina ELK
257 CAPIB NOM NFO n 24 8 Hane (K) S*Myselisia's Lucky Boy LO323868 Håkansson Linda-Marie ELK
HUSKATT 258 CAP NFO n 22 10 Hona (K) IC S*Milda ma Tildes Euphoria Adora LO285678 Karlsson Katharina ELK
Bästa korthår: 259 Champion NOM NFO n 23 9 Hane S*Little L's Rising Power LO357470 Pajunen Malin SPIN
SW NW Dancer DSM, Hona (K), HCS n 09 23 260 HP BIV NOM BIS NFO n 01 21 62 2 Hane (K) SP SC S*Pax' Galileo JW DSM DVM LO321121 Nilsson Eleonor ELK
Äg: Hellkvist Eva, BIK 261 CAGPIB NFO n 09 24 6 Hane (K) PR CH S*Myselisia's Oliver LO332648 Edqvist Margaretha ELK
Bästa långhår: 262 CAPIB NOM NFO a 09 23 8 Hona (K) PR SE*Sweet Wolverines Raven Darkholme LO343637 Granlycke Anna-Karen DK
Smilla, Hona (K), HCL f 03 22 263 HP NFO n 03 22 1 Hane SC S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor DSM LO247555 Holgersson Malin CK
Äg: Hellkvist Eva, BIK 264 CACS BIV NOM BIS NFO n 09 24 3 Hane GIC SE*Lisselbacks Giovanni JW LO344861 Widenby Helena DÄK
Bästa senior: 265 CAGCIB NOM NFO n 01 21 62 5 Hona IC S*Myselisia's Wea LO345277 Lassnig Helene ELK
Stefan, Hane (K), HCS n 03 22 266 CACIB NFO n 02 21 62 7 Hona CH S*Myselisia's Roma LO336431 Skeppstedt Annika ELK
Äg: Söderqvist Märit, VÄK 267 EX3 NFO a 09 22 11 Hane SE*Järnskogen's Classic Fantastic LO362998 Dahlkvist Sylvia SPIN
Bästa veteran: 268 EX2 NFO n 09 24 11 Hane S*Myselisia´s  FIFA LO192467 Hansen Janicke 
Goliat DSM, Hane (K), HCS ns 269 EX1 BIV NOM BIS NFO n 09 24 11 Hane NO*Ingarikets Bror LO191768 Gundersen Kine Smalene
Äg: Ewerlöf Matilda, ELK 270 EX1 NOM BIS NFO n 03 22 12 Hane SE*Lisselbacks Leonidas LO366620 Widenby Helena DÄK
271 EX1 NFO n 03 22 12 Hona SE*Prana's Chickasaw LO366632 Mårtensson Susanne SVISS
272 EX1 NFO g 22 11 Hona S*Älvdansens Kadife LO362036 Skeppstedt Annika ELK
273 EX1 NOM NFO g 22 12 Hona S*Cederskogens Bibbi Blåsippa LO363340 Löfstrand Susanna SPIN
274 HP NFO f 03 23 2 Hona (K) SP S*Myselisia's Fantasia LO313599 Markert Evelina ELK
275 CAGPIB BIV NOM NFO f 09 22 6 Hona (K) PR S*Myselisia's Ace Wilder LO350498 Gylling Annie ELK
276 CAPIB NOM NFO d 09 24 8 Hane (K) CH NO*Zeras Gemini LO184759 Fleischer Karianne
277 ABS NFO d 02 21 62 1 Hane GIC S*Myselisia's Avicii LO350493 Gylling Cecilia ELK
278 ABS NFO f 03 22 7 Hona (N)Migoto's Vanda LO346645 Zätterman Johanna VÄK
279 EX2 NFO g 09 24 7 Hona CH Zeras Janina LO186675 Gundersen Kine Smalene
280 Internationell Champion NOM NFO d 03 24 7 Hona CH (N) Konnerudpusen´s Frigg LO188533 Dahlen Tone Beate
281 EX1 NFO d 03 23 11 Hane S*Myselisia´s  Dagg LO192020 Hansen Janicke 
282 ABS NFO d 09 22 11 Hane DK*Kitura's Loki LO364124 Jadesjö Karin ELK
283 EX NFO f 09 22 11 Hona S*Viento's Kara Kum LO360778 Andersson Hanna ELK
284 EX1 BIV NOM NFO f 03 24 11 Hona S*Myselisia's Dimma LO360847 Gylling Cecilia ELK
285 EX2 NFO f 09 22 11 Hona S*Viento's Wongalee LO361882 Wester Camilla ELK
286 EX3 NFO d 09 24 11 Hona (N) Ingariket´s  Blomst LO191771 Dahlen Tone Beate
287 EX NFO f 03 24 11 Hona SE*Talina's Ariel LO362727 Lassnig Helene ELK
288 EX4 NFO f 03 22 11 Hona (N)Migoto's Hennie LO365586 Lindh Pernilla SVISS
289 EX1 NOM NFO f 09 12 Hona SE*Bella Lago's Twist and Tango LO365426 Zätterman Johanna VÄK
290 EX2 NFO ds 24 5 Hane SW IC (N)Tingoskattens Jazz JW LO344051 Lells Patrik SVISS
291 EX3 NFO ns 5 Hane IC SE*Lisselbacks Feroz LO342916 Halemark Katri SVISS
292 CAGCIB NFO ns 5 Hane IC SE*Prana's Max Zorin LO350500 Brönnert Lindh Hanna SVISS
293 EX2 NFO ns 09 22 6 Hane (K) PR S*Herodes Akitoz LO323760 Davidsson Johanna BIK
294 CAGPIB NFO ns 02 21 62 6 Hane (K) PR IC S*Sun Mountain Sweetwater LO338427 Jadesjö Karin ELK
295 CAPIB BIV NFO fs 03 8 Hona (K) PR SE*Sweet Wolverines Hermione Granger LO339877 Granlycke Anna-Karen DK
296 ABS NFO ns 02 21 62 3 Hane IC S*Pax' Kaligula LO350355 Risander Matilda DÄK
297 Champion BIV NOM BIS NFO fs 02 21 62 9 Hona SE*Rivershore's Flisan JW LO358265 Svensson Jan-Olof (Olle) ELK
298 EX3 NFO fs 09 9 Hona S*Säterjäntan's Odessa LO360241 Holländare Anette SVISS
299 EX2 NFO ns 09 9 Hona SE*Prana's Cha-cha-cha LO359896 Pekkala Simone ÄK
300 EX2 NFO ns 09 22 12 Hane S*Vildhjärtas Rocket LO365244 Holgersson Malin CK
301 EX1 BIV NFO ds 03 22 12 Hane S*Viento's Jasper LO366455 Wester Camilla ELK
302 EX1 NFO fs 03 12 Hona S*Little L's Schottische LO363573 Dahlkvist Sylvia SPIN
303 EX2 NFO as 09 24 12 Hona S*Sun Mountain Elwing LO364658 Halemark Katri SVISS
304 EX1 BIV NFO fs 23 12 Hona SE*Lells Lena PH LO364477 Alm Anette SYDK
305 EX2 NFO fs 22 12 Hona SE*Prana's Cheyenne LO366633 Mårtensson Susanne SVISS
306 ABS NFO w 64 6 Hane (K) PR CH S*Little L's Jazz LO337341 Boss Jenny SPIN
307 CAC NFO w 61 9 Hane SE*Whiteberry's Back to December LO360365 Conrad Amanda CK
308 EX1 NFO w 63 12 Hane SE*Lells Lancelot LO364475 Lells Patrik SVISS
309 CAGPIB SIB a 09 6 Hane (K) IP SE*Elara's Peeta Hugosson LO342118 Molin Ida SYDK
310 CACS SIB n 22 3 Hona IC SE*Mad fairy's Orlagh LO315059 Olsson Madelene GEK
311 CAGCIB BIV SIB ny 22 5 Hona CH S*Ulvstorps Gårds Cara Caramel LO333190 Eriksson Annelie DK
312 CACIB NOM SIB ny 23 7 Hane SE*Aanainas Ulev LO352723 Fredriksson Sten Gullvi VK
313 EX1 SIB n 24 11 Hane SE*Island Branch's Bones LO362579 Ögren Ulrika SKKK
314 EX1 BIV NOM SIB n 24 11 Hona S*AceroRamos Xenia RX361546 Lundström Pia VK
315 ABS SIB n 22 11 Hona SE*Ajca's Chicka Diva LO362336 Asper Camilla SYDK
316 EX2 SIB a 23 11 Hona SE*Island Branch's Rainbow Dash LO362576 Klintefjord Linda SKKK
317 EX1 SIB ny 24 12 Hona SE*Mälarspinneriet Cajsa LO365700 Ögren Ulrika SKKK
318 HP NOM SIB n 03 23 2 Hane (K) GIP SC S*Sibbemaffians Zaitsev DVM LO300803 Johansson Eva DK
319 CAPIB SIB n 09 24 8 Hane (K) PR CH SE*Aanainas Pavlo av julius LO347062 Jensen Angelika VK
320 CACIB SIB n 03 24 7 Hane CH Xanph Vivalavita*RU RX358801 Fredriksson Sten Gullvi VK
321 CAC SIB n 09 24 9 Hona SE*Aanainas Medusa of Afrodite LO340069 Fredriksson Sten Gullvi VK
322 EX1 BIV NOM SIB n 09 24 12 Hane SE*Bellinka's Kensington LO363967 Malmkvist Jannike SYDK
323 HP NOM BIS SIB f 23 2 Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
324 EX1 SIB f 12 Hona SE*Aanainas Megava av Medusa LO364909 Fredriksson Sten Gullvi VK
325 ABS SIB f 09 24 2 Hona (K) SP IC S*AceroRamos Page Arizona DSM LO289273 Torstensson Eva ÖSTK
326 Internationell Champion SIB d 09 22 7 Hane CH Vityaz Vivalavita*RU LO352304 Fredriksson Sten Gullvi VK
327 EX2 SIB ns 23 12 Hona S*Tricaliz Penny Lane LO364573 Söderlund Pia SPIN
328 EX1 SIB ns 12 Hona FI*Lumikissan Neiti Kesäheinä LO367700 Kreivi Riitta DK
329 CAPS NOM SIB fs 09 24 4 Hona (K) GIP CH SE*Ajca's Mysiga Mimmi LO338436 Johansson Eva DK
330 Premier SIB gs 09 24 10 Hona (K) S*Sibelinaz Flinga LO355195 Palombo Alexander ÖSTK
331 CACS NOM SIB ns 09 3 Hona GIC SE*Ajca's Söta Suzzie LO343586 Lundström Pia VK
332 EX1 NOM SIB ns 11 Hane FI*Cherrytail's Mordor LO365664 Olsson Madelene GEK
333 CAGCIB TUA f 09 5 Hona IC S*Wi'nte Sams Désirée LO340131 Elofsson Annika VÄK
334 HP BEN n 22 1 Hane SC Artizto Catz Mo Farah RX344682 Olovsson Åsa ÄK
335 CACS NOM BEN n 22 3 Hane IC S*Leopardettes Firestarter RX292239 Söderqvist Märit VÄK
336 CAP NOM BEN n 24 10 Hona (K) Artizto Catz Jungle Jelly Bean RX324595 Olovsson Åsa ÄK
337 HP NOM BEN n 24 1 Hane SW SC S*KungsgardenCats UnderDog JW RX335793 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
338 CACS NOM BIS BEN n 24 3 Hona IC S*KungsgardenCats Labradoodle JW RX355833 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
339 Internationell Champion BEN n 24 7 Hona (N) Ingøy´s Soulspring LO189723 Fleischer Karianne
340 CAC BEN n 24 9 Hane S*Dazlious Mirakel RX359504 Rosenlund Camilla ÖSTK
341 EX1 NOM BEN n 24 11 Hane Malek  Angel Felis*CZ LO193367 Lyseggen / Nerbø Line / Marius G
342 EX1 BIV NOM BEN n 24 12 Hane S*KungsgardenCats Butternut Pie RX366333 Lindblom Granlid Ulrica SYDK
343 DRAGEN BEN n 22 31 10 Hane (K) CH SE*OneWorld One Eyed Jack LO345498 Bergqvist Annelie VK
344 EX1 BEN n 22 32 12 Hona SE*Brimes Senora Descamisanda LO365500 Skoogh Olsson Belinda ÄK
345 EX2 BEN n 22 32 12 Hona Artizto Catz McLaren Senna RX365184 Olovsson Åsa ÄK
346 EX1 BEN n 22 33 11 Hona Arindi Cats Indy RX365673 Lidenskog Sten ÄK
347 HP NOM BIS BEN n 24 32 2 Hane (K) SW SP S*KungsgardenCats Koala DSM RX324858 Wahlberg Lennart SYDK
348 EX1 BEN n 24 32 12 Hona SE*Brimes Senora Fanatica LO365596 Skoogh Olsson Belinda ÄK
349 ABS BEN n 24 33 1 Hane SC Artizto Catz Just Can't Get Enough RX324590 Lidenskog Anette ÄK
350 EX1 ej cert BEN n 24 33 5 Hane IC Nattregnets Rocket Raccoon LO353647 Rosenlund Camilla ÖSTK
351 EX1 NOM BLH c 11 Hane SE*Nínim's Genesis RX361501 Jensen Andrea ÄK
352 CAC BLH ny 11 9 Hona S*Mariamores Gull-Britt RX358576 Verkénius Liz NERK
354 EX1 BLH ny 25 11 Hane IDP*Dutchess Bohemian Rhapsody RX365497 Wermundsen Eva-Lisa VK
355 EX1 BLH n 03 24 12 Hona IDP*RoyalTail's Jersey LO367969 Fridlund Elisabet BIK
356 CACIB BLH ny 21 33 7 Hona Magic Box' Gabriela RX357300 Johnsson Annika SPIN
357 EX1 BLH ny 21 33 11 Hona S*Mariamores Galadriel My Precious LO362970 Brandin Maria VK
358 CAC BLH ay 21 33 9 Hona S*Mariamores Eva Pixie RX353119 Brandin Maria VK
359 HP BML by 11 31 2 Hane (K) SP SC Baheras Wb Torkel DSM RX283837 Spetz Stellan ÄK
360 CAPS NOM BML ns 11 31 4 Hane (K) GIP SC SE*Miss World's Edmonton DSM DVM LO314719 Moberg Pernilla ÖSTK
361 Champion BML bs 11 9 Hane SE*Katoj's Beck RX356964 Kvarnström Tatiana SKKK
362 Premier NOM BSH a 10 Hane (K) SE*District 1's Mathew Fraser LO343828 Palombo Alexander ÖSTK
363 EX1 BSH c 11 Hona Gloria Fille Montegri*PL LO366746 Budzinska Anna ELK
364 EX1 BSH c 12 Hona S*Mysebos Hermione LO365382 Fyhr Anngert BIK
365 EX1 BSH e 11 Hona Yasmine of Czankra*PL LO366747 Budzinska Anna ELK
366 Champion BSH g 9 Hona S*Firecat's Peggy LO352925 Fridlund Elisabet BIK
367 CAPS BSH ns 11 4 Hane (K) GIP SE*Tylökatten Will LO326002 Böhm Martina BIK
368 CAPS BIV BSH ns 11 4 Hona (K) GIP CH SE*Tylökatten Ashley LO326001 Arklund Ingrid SVISS
369 CAGPIB BSH ns 11 6 Hane (K) IP SE*Tylökatten Uncle Buck LO341864 Böhm Martina BIK
370 EX1 NOM BSH es 11 12 Hane SE*Tylökatten Onslow LO364264 Arklund Ingrid SVISS
371 CAC BSH ny 11 9 Hona Doris of Golden Neko RX362513 Mattiasson Kerstin VK
372 ABS BSH b 24 7 Hona IDP*LizPaws Fanny Smith LO344922 Fridlund Elisabet BIK
373 CACIB BSH b 24 7 Hona CH SE*LizPaws Nadia Petrova LO352626 Fridlund Elisabet BIK
375 EX1 BSH ns 22 64 11 Hona SE*Forever Loved Darling Eleven RX361877 Härsjö Lundh Jennie ÄK
376 EX1 BSH n 21 33 12 Hona Pirot Point Geisha RX366899 Dickson Maud ÄK
377 HP BUR n 1 Hona SC SE*Caruzellen's Hope Forever LO323570 Bengtsson Susanne CK
378 HP NOM BUR a 2 Hona (K) SW SP IC S*Piapizzi's Early Dawn DSM DVM LO262217 Ferm Anneli VÄK
379 CAGPIB BUR b 6 Hane (K) PR Silkymajesty Terrific LO356208 Sjöberg Therese ÖSTK
380 HP BIV NOM BUR b 1 Hona SC S*PascuumSilva's Magus My Sonja LO320987 Hedlund Alf CK
381 CACIB BUR b 7 Hona S*PascuumSilva's Ros Rita LO357786 Hedlund Alf CK
382 EX1 BUR b 11 Hona SE*Caruzellen's Naomi LO361271 Bengtsson Susanne CK
383 CAPS CYM g 09 22 51 4 Hona (K) GIP SC FIN*D'manns The Queen DSM RX288633 Zander Anna JKK
384 HP EUR n 22 2 Hane (K) SP SC Hallonstrands Captain Morgan LO265694 Johansson Veine DK
385 CAGCIB NOM BIS KBL w 62 5 Hane IC SE*Hjällnäs Cevin JW RX347701 Sonesson Britt-Marie VK
386 HP KBL n 03 22 1 Hane SC SE*Kot-ā-Kuril Merci Beaucoup LO313184 Hjertkwist Lena VK
387 Champion KBL a 09 23 9 Hane SE*Kot-ā-Kuril Gandalf the blue RX349032 Hjertkwist Lena VK
388 CAGCIB KBL f 23 5 Hona IC SE*Kot-ā-Kuril Arwen Undķmiel RX349034 Nätynki Tuula ELK
389 CAPS NOM BIS KOR 4 Hona (K) NW GIP SC S*Mästertassen Nadee DSM DVM LO292232 Dessne Karin FRÄS
390 ABS KOR 5 Hona IC S*Mästertassen Lussi LO349335 Dessne Karin FRÄS
391 EX1 NOM BIS MAU ns 24 11 Hona Maujik On the Mark of Etrnl.Spring LO366517 Asplund Mia GRK
392 EX1 NOM BIS OCI b 24 12 Hane FI*Moosegrove Teddy The Tiger LO368276 Glennsten Agneta SPIN
393 CACS NOM SIN 3 Hona SW GIC S*Kustens Chi Sarā Con Te LO341510 Spetz Stellan ÄK
394 CACIB SRL ns 7 Hane SE*Tasselyckan Curly Collin RX353387 von Bagh Bäckström Louise SPIN
395 EX1 SRL g 03 12 Hona S*Tiddlywinks Keep all the Kittens! RX368399 Palokangas Päivi / Eris FMK
396 ABS SRS n 03 10 Hane (K) S*Tiddlywinks Piertotum Locomotor RX357485 Nilsson Veronica FMK
397 CAPS ABY n 4 Hane (K) GIP IC S*Aloysius Tiger Lily's Trazan LO325044 Axelsson Hägg Ingrid ÖSTK
398 CAGCIB ABY n 5 Hane IC S*Cat Claw´s Master Piece LO188186 Overgaard Liss 
399 Internationell Champion BIV NOM BIS ABY n 7 Hane CH Ngorongoro af  Kharthoum LO191966 Nave Inger LIRAK
400 EX1 ABY n 11 Hona Ingave´s Lisa LO191409 Nave Inger LIRAK
401 ABS ABY a 11 Hona FI*Kharn-Ka Tiny Dancer LO366255 Wolffram Katarina SPIN
402 EX1 ABY a 12 Hane S*Xanthomelas Winton Blue Circus LO365110 Börje Anna ASK
403 Internationell Champion ABY p 7 Hona CH Tallullahav Revebo (N) LO183709 Falling Lisbeth
404 HP BAL a 21 2 Hona (K) SP IC S*Tjejringens Medora RX258625 Walström Marina VRK
405 HP CRX n 2 Hane (K) SP SE*PrimaRex Zinger LO319926 Bergström Torun VK
406 Supreme Premier CRX a 4 Hane (K) GIP S*Chagris Blue Velvet LO332621 Bergström Torun VK
407 HP CRX b 03 2 Hane (K) WW'18 SW SP S*Rexlicious Rebus JW LO326700 Jansson Susanne MSK
408 HP NOM CRX n 03 1 Hane SC SE*Arextocats Jake Sully DSM DVM LO307175 Karlsson Helena BIK
409 ABS CRX f 3 Hona GIC S*Spotless Zora LO345983 Andersson Angela SC
410 EX1 CRX h 12 Hona SE*Curls etc. I am Ayesha LO365067 Berner Ann-Kathrine SYDK
411 CAGPIB NOM CRX f 03 6 Hona (K) PR S*Axiom's Art Deco LO352944 Lann Erica BIK
412 ABS CRX f 03 24 3 Hona GIC S*Spotless Yrhätta LO343158 Andersson Angela SC
413 CACS CRX h 09 24 3 Hona IC SE*Nulli Secundus Berenike LO342135 Robertsson Anna UK
414 EX1 NOM CRX f 03 11 Hona S*Chagris Parfait Amour LO364198 Berner Ann-Kathrine SYDK
415 HP CRX n 01 33 2 Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine SYDK
416 HP CRX n 03 33 1 Hona SC SE*Lepidus Lykke to Arextocats LO341997 Karlsson Helena BIK
417 CAGPIB CRX w 62 6 Hane (K) PR SE*Nulli Secundus Constantin Rex LO355646 Robertsson Anna UK
418 EX1 DRX o 12 Hona S*Xotic Islands Outrageous LO365795 Griffin Hanna NERK
419 CAGPIB NOM DRX b 03 6 Hane (K) PR SE*Kapow Toblerone LO347222 Jonsson Pia SYDK
420 CAC DRX a 09 9 Hona S*Tösa's Tistelfjun RX355178 Arvidsson Irén BK
421 ABS DRX e 24 11 Hona SE*Datakatten Xana LO362451 Persson Helen ÄK
422 EX1 DRX d 12 Hane S*Xotic Islands Ecstatic LO365796 Griffin Hanna NERK
423 HP NOM BIS DRX f 03 24 1 Hona WW'16 NW SC Ulica Happymiau*PL JW DSM DVM LO320039 Lassarp Vanessa DK
424 EX1 NOM DRX ns 22 11 Hona SE*Amor Regis Diamonds are Forever RX364734 Karlsson Birgitta SYDK
425 EX1 BIV NOM BIS DRX bs 24 12 Hane SE*Amor Regis Sgt Pepper LO364736 Karlsson Birgitta SYDK
426 EX1 DRX n 24 12 Hona SE*Recce Pod 2S9 Nona LO365867 Bergsten Helena ÄK
427 Internationell Champion DRX ns 03 24 7 Hona CH SE*Derexified Virginia City LO352699 Forsén Malin VÄK
428 EX2 DRX a 09 24 7 Hona CH SE*Derexified Winnemucca LO352703 Forsén Malin VÄK
429 EX1 BIV NOM DRX n 03 24 12 Hane SE*Recce Pod Navy SEAL LO365653 Lassarp Vanessa DK
430 EX1 DRX w 62 11 Hona PL*Uciecha Latisha Kocia LO367756 Griffin Hanna NERK
431 HP DSP d 1 Hane SC Penkrezayo Magic Leksy RX318543 Jonasson Liselott SYDK
432 CAC OSH w 64 9 Hona Yoko Jonatella BY Eastern Nymph RX333342 Rasmussen Theliander Helle ÄK
433 EX1 NOM BIS OSH n 11 Hane S*Labolina's You Are My Heart LO361315 Sjöberg Therese ÖSTK
434 ABS OSH n 12 Hane S*Asynjas Vi-Dar LO367677 Rasmussen Theliander Helle ÄK
435 EX1 OSH h 12 Hona S*Asynjas Ty-Ra LO364209 Rasmussen Theliander Helle ÄK
436 CACIB NOM OSH n 22 7 Hona Isis Angel Felis*CZ JW LO191572 Lyseggen / Nerbø Line / Marius G
438 HP NOM BIS OSH a 24 2 Hona (K) SP SC Leya Princess Amikoshi*RU JW DSM RX331888 Schmidt Birgitta VK
439 EX1 OSH b 22 12 Hona S*Asynjas Un-Ni RX364212 Pyttynen Katja ÄK
440 ABS OSH b 24 11 Hane Bazilevs Oriclis JW LO365666 Schmidt Birgitta VK
441 EX1 OSH b 24 12 Hona S*Asynjas U-Na RX364210 Nilsson Riitta ÄK
442 CAPS NOM BIS OSH b 25 4 Hane (K) WW'15 SW NW GIP SC S*Cross-Bow Crest Intermezzo JW LO294655 Olin Camilla SYDK
443 HP NOM OSH h 24 1 Hona SC S*Limericks Pannacotta JW LO289300 Olin Camilla SYDK
444 CACS OSH ds 24 3 Hane GIC S*Splendid's Lion RX341009 Eriksson Anette VK
445 EX1 OSH f 03 11 Hona SE*Simbelmynes Demeter LO360682 Rasmussen Theliander Helle ÄK
446 ABS RUS 4 Hane (K) GIP S*Koroleva Rebus by Pavlina LO339297 Andersson Johanna RYSS
447 Internationell Premier RUS 8 Hona (K) PR S*Wildtbergs Elina Slo:sa LO351684 Wildtberg Ywonne SPIN
448 CAC BIV RUS 9 Hona S*Wildtbergs Marielle Slo:sa LO351685 Wildtberg Ywonne SPIN
449 EX2 RUS 9 Hona S*Koroleva Windy of Rebella LO354926 Merta Kaija RYSS
450 EX1 RUS 12 Hona SE*Jugansbos Gina Lollobrigida LO363620 Juberget Marja VK
451 CAC SIA n 9 Hane HU*Okonor Labanc Gķliát LO357525 Johansson Inga-Lill BIK
452 EX1 SIA n 12 Hane S*Asynjas Vil-Got LO367676 Rasmussen Theliander Helle ÄK
453 EX1 BIV NOM SIA n 12 Hona Marilljos Lillifee LO366033 Johansson Inga-Lill BIK
454 EX1 SIA b 12 Hona S*Asynjas Ve-Ra LO367674 Rasmussen Theliander Helle ÄK
455 CAGPIB NOM SIA h 6 Hona (K) IP GIC SE*Ediecats Charlie LO342449 Gustafsson Lena ÄK
456 CAGCIB SIA n 21 5 Hona IC Marilljos Givenchy Amarige LO334826 Johansson Inga-Lill BIK
457 CAC NOM SIA n 21 9 Hane Sweet Cats Ijskoud De Lekkerste RX361898 Johansson Inga-Lill BIK
458 ABS SIA n 21 9 Hona Marilljos Mercedes JW LO359620 Schmidt Birgitta VK
459 EX1 SIA b 21 12 Hane Marilljos Bazze LO366037 Hellman Emma BIK
460 CAGPIB NOM SIA e 21 6 Hane (K) IP S*Splendid's Keenan RX336649 Eriksson Anette VK
461 Supreme Premier SOM n 4 Hane (K) GIP (N) Bélévé´s Dragonfly LO169614 Falling Lisbeth
462 CACS SOM n 3 Hona CH Vidama's Shakyra LO343608 Carnestedt Inger SK
463 CAGCIB SOM n 5 Hane IC Zorro av Rubicon LO185942 Slettvik Grødal Thorhill Marie Sørak
464 Internationell Champion SOM n 7 Hane CH Somaliann Sachiel LO193205 Grødal Thorhill Marie Slettvik Sørak
465 ABS SOM n 9 Hane Willy Wonka av Revebo(N) LO361164 Wolffram Katarina SPIN
466 EX1 BIV SOM n 12 Hona SE*Eldvaktarns Divine LO363642 Carnestedt Inger SK
467 CACS SOM a 3 Hona GIC S*Catnip's Violet Vinnie LO316699 von Oelreich Birgitta BIK
468 CAC BIV SOM a 9 Hane NO*Triforce Donner LO361486 von Oelreich Birgitta BIK
469 CAC SOM a 9 Hona Wendy Mi Amore av Revenbo LO191002 Grødal Thorill Marie Slettvik Sørak
470 CAP SOM o 10 Hona (K) SC S*Catnip's Titbit Tootsie LO297992 von Oelreich Birgitta BIK
471 Internationell Champion SOM o 7 Hona CH Catnip´s Yungmaid Yasmin LO183709 Falling Lisbeth
472 EX1 SOM o 12 Hona SE*Eldvaktarns Dacia LO363640 Carnestedt Inger SK
474 ABS HCL n 03 14 Hane (K) WW'18 Max DSM LO1767 Hellkvist Eva BIK
475 1 NOM BIS HCL f 03 22 14 Hona (K) Smilla LO1924 Hellkvist Eva BIK
476 2 HCL f 09 22 14 Hona (K) pi LO1831 Palokangas Eris FMK
477 4 HCS d 09 22 14 Hane (K) Fritzzjunior LO1874 Hellkvist Eva BIK
478 3 HCS n 03 22 14 Hane (K) Stefan LO1487 Söderqvist Märit VÄK
479 2 HCS n 09 14 Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
480 5 HCS n 09 14 Hane (K) Findus LO1926 von Bagh Sofia SPIN
1481 2 HCS f 09 14 Hona (K) Hillbergstrollet LO1875 Leveau Ann-Sofie CK
481 1 NOM HCS n 09 14 Hane (K) Bamse LO1761 Johansson Madelene NERK
482 5 HCS n 22 14 Hane (K) Pipen LO931 Hellkvist Eva BIK
483 5 HCS ns 14 Hane (K) Goliat DSM LO1202 Ewerlöf Matilda ELK
484 3 HCS f 09 14 Hona (K) Månstråle LO1928 Hellkvist Eva BIK
485 1 NOM BIS HCS n 09 23 14 Hona (K) SW NW Dancer DSM LO1591 Hellkvist Eva BIK
486 4 HCS n 24 14 Hona Svea LO1881 Wennergren Cecilia SK
A1 BIS avelshane kat 1 200 poäng PER ds 02 62 16 Hane IC Brentbergs Prins Nicolas LO339067 Branding Lena ÄK
A2 2:a avelshane kat 1 167 poäng RAG n 03 16 Hane S*Famana's Rorri LO351097 Hansson Susanna DK
A5 BIS avelshona kat 1 167 poäng RAG a 04 16 Hona CH SE*On three hill's Delicious Dahlia LO329220 Danielsson Nina DK
A7 BIS avelshane kat 2 167 poäng MCO n 22 16 Hane SC S*Topzy Tail's USA's Atlaz JW DVM LO303475 Åhrén Maria ÖSTK
A9 UTGÅR SIA n 21 16 Hona IC Marilljos Givenchy Amarige LO334826 Johansson Inga-Lill BIK
F1006 NFO fs 23 NFO fs 23 13c Hona SE*Lells Lena PH LO364477 Alm Anette SYDK
K1 1 (BIS kull kat 1) RAG 18   SE*Lil'Magics Inverness (2019-06-27) Asterion's Thorén Marie SYDK
K2 2 RAG 18   CH SE*On three hill's Delicious Dahlia (2019-06-30) On three hill's Danielsson Nina SYDK
K3 ABS MCO 18   S*Topzy Tail's Odd Molly (2019-05-07) Heavy's Rönnqvist Karlsson Sofie VÄK
K4 1 (BIS kull kat 2) NFO 18   IC S*Utblicken's Leona (2019-06-09) Miradero's Karlsson Sabina ELK
K5 ABS SIA 18   S*Asynjas Hil-Le-Vi (2019-07-06) Asynjas Pyttynen Katja ÄK
S1 3 EXO fs 15a Hona (K) SP GIC (N)Almodovar Fairytale LO279014 Siöström Marie GRK
S2 2 PER ns 11 15a Hane (K) GIP S*Qimmipek's Kenzo LO289440 Stenholmer Karin CK
S3 1 PER e 02 62 15a Hane SC S*Meibel's Hjärter Ess LO279693 Jonsson Waylett ÖSTK
S4 1 BIS PER f 15a Hona (K) PR GIC S*Athelstones Glossip LO271159 Sigfridsson Marina MSK
S5 DRAGEN PER e 02 62 15a Hona (K) GIP SC S*Meibel's Mary Poppin JW DSM LO270589 Jonsson Waylett ÖSTK
S6 3 SBI c 21 15a Hane (K) SP SE*Liljelundens Avatar LO292532 Päjäärvi Sara BIK
S7 2 SBI n 21 15a Hona (K) SW SP IC S*Moviken's Chiquitita DSM DVM RX279064 Hellström Marianne SK
S8 1 NFO d 09 15a Hane (K) SP CH S*Musslan Izor LO267895 Andersson Hanna ELK
S9 2 NFO d 09 24 15a Hane (K) SP IC S*Kronängens Papyrus DVM LO271477 Brönnert Lindh Hanna SVISS
S10 2 NFO n 22 15a Hona (K) IC S*Milda ma Tildes Euphoria Adora LO285678 Karlsson Katharina ELK
S11 1 BIS SIB f 23 15a Hona (K) SP CH S*Ulvstorps Gårds Mimosa LO270187 Eriksson Annelie DK
S12 ABS SIB f 09 24 15a Hona (K) SP IC S*AceroRamos Page Arizona DSM LO289273 Torstensson Eva ÖSTK
S13 3 BEN n 22 15a Hane IC S*Leopardettes Firestarter RX292239 Söderqvist Märit VÄK
S14 1 BML by 11 31 15a Hane (K) SP SC Baheras Wb Torkel DSM RX283837 Spetz Stellan ÄK
S15 2 BUR a 15a Hona (K) SW SP IC S*Piapizzi's Early Dawn DSM DVM LO262217 Ferm Anneli VÄK
S16 2 EUR n 22 15a Hane (K) SP SC Hallonstrands Captain Morgan LO265694 Johansson Veine DK
S17 1 BIS KOR 15a Hona (K) NW GIP SC S*Mästertassen Nadee DSM DVM LO292232 Dessne Karin FRÄS
S18 1 CRX n 01 33 15a Hane (K) SP S*Curls 'n Claws Amazing etc. LO280506 Berner Ann-Kathrine DK
S19 1 BIS OSH h 24 15a Hona SC S*Limericks Pannacotta JW LO289300 Olin Camilla DK
S20 2 RUS 15a Hona IC S*Wildtbergs Venus Verus LO286376 Wildtberg Ywonne SPIN
S21 1 BIS HCS n 03 22 15a Hane (K) Stefan LO1487 Söderqvist Märit VÄK
S22 2 HCS n 09 15a Hane (K) Sören Fernström DSM LO1299 Leveau Ann-Sofie CK
U1 2:a uppfödning kat 1 160 poäng 17   S*Asterion's u reg Thorén Marie SYDK
U2 BIS uppfödning kat 1 280 poäng 17   S*Ogopogo's u reg Wantling Christina ÄK
U3 UTGÅR 17   SE*Lisselbacks u reg Widenby Helena DÄK
U5 BIS uppfödning kat 2 520 poäng 17   S*Myselisia's u reg Gylling Cecilia ELK
U7 UTGÅR 17   S*Stortassen's u reg Öhrberg Annika ÖSTK
U13 UTGÅR 17   S*KungsgardenCats u reg Lindblom Granlid Ulrica SYDK
U14 BIS uppfödning kat 4 200 poäng 17   S*Asynjas u reg Rasmussen Theliander Helle ÄK
V1 1 BIS PER d 15b Hane (K) SP Boggie's Samuel LO233751 Andersson Anette NERK
V2 1 BIS NFO n 03 22 15b Hane SC S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor DSM LO247555 Holgersson Malin CK
V3 1 BIS CYM g 09 22 51 15b Hona (K) GIP SC FIN*D'manns The Queen DSM RX288633 Zander Anna JKK
V4 2 BAL a 21 15b Hona (K) SP IC S*Tjejringens Medora RX258625 Walström Marina VRK
V5 1 BIS SPH a 21 15b Hona (K) SP S*Bråstorps Katten Carmen LO255015 Berner Ann-Kathrine DK
V6 2 HCS n 22 15b Hane (K) Pipen LO931 Hellkvist Eva BIK
V7 1 BIS HCS ns 15b Hane (K) Goliat DSM LO1202 Ewerlöf Matilda ELK
X1 Bedömd BEN n 24 19 Hona S*Mia Tuk Safari LOSBT 072114 095 Wenäll Maria ELK